Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z migającym światłem

15 Lut 2014 12:51 1548 4
  • Poziom 2  
    Witam, w hotelu w Norwegii jesteśmy odpowiedzialni za montaż oświetlenia LED (profesjonalnej firmy europejskiej). Nasze zadanie to podstawowy montaż żarówek, pasków LED, etc. Wykonawcą instalacji jest firma z NOrwegii. Po wyciągnięciu karty zasilania w pokoju hotelowym jednak cały czas migają żarówki. Norwegowie twierdzą, że to problem sprzętu. Jednak w pokoju tzw. wzorcowym ten problem nie istnieje. Pomierzyliśmy prąd w oprawie po wyciągnięciu źródła światła i miernik cały czas pokazuje szczątkową obecność prądu. Skąd to się może brać ? Jak udowodnić wykonawcy instalacji błąd w ich pracach ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 24  
    Temat był wielokrotnie poruszany na elektrodzie, możliwości jest kilka np podświetlane włączniki przez które płynie prąd lub indukcja napięcia na przewodach. Rozwiązanie problemu będzie zależne od przyczyny.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Z góy dziękuję za podpowiedź. Temat ww montażu jest dla nas tematem "przy okazji" - naszą główną specjalizacją jest produkcja mebli. Problem jawi się na styku wykonawcy sieci i nas, którzy dokonują jakby "finalnego wkręcenia żarówki". Jednak to my jako kończący efekt finalny w pewnym sensie nie możemy zakończyć swoich prac. Cy Pan piszac o "podświatlanym włączniku" ma na myśli gniazdo karty uruchamiającej ośietlenie ? My pdejrzewamy, że być może problem może tkwić w konfiguracji w tzw. skrzynkach "WAGO", które sterują systemem pokoju. Z góry przepraszam za mało fachowe opisy lub błędy w formułowaniu problemu.
    ps. niestety, na Elektrodzie nie byłem w stanie doszukać się wcześniejszych podobnych wątków.
  • Specjalista elektryk
    Przyda się więcej informacji - każdy pokój ma jednakowy schemat - ta sama ilość żarówek LED, pasków LED - wszędzie dzieje się to samo ? Świecą tylko żarówki led czy także paski ?
    Istotny jest także system "odcinający" zasilanie, ja do tej pory widziałem rozwiązania - wyciągnięta karta, odcięte zasilanie na przekaźniku, nie ma możliwości przepływu prądu, wtedy tylko pozostaje indukcja z innych obwodów.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic867493.html pierwszy lepszy wątek, poczytaj
  • Poziom 2  
    Bardzo Panu dziękuję za życzliwość i cierpliwość, będziemy to analizowali