Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problemy z migającym światłem

ContractConsortium 15 Feb 2014 12:51 1587 4
 • #1
  ContractConsortium
  Level 2  
  Witam, w hotelu w Norwegii jesteśmy odpowiedzialni za montaż oświetlenia LED (profesjonalnej firmy europejskiej). Nasze zadanie to podstawowy montaż żarówek, pasków LED, etc. Wykonawcą instalacji jest firma z NOrwegii. Po wyciągnięciu karty zasilania w pokoju hotelowym jednak cały czas migają żarówki. Norwegowie twierdzą, że to problem sprzętu. Jednak w pokoju tzw. wzorcowym ten problem nie istnieje. Pomierzyliśmy prąd w oprawie po wyciągnięciu źródła światła i miernik cały czas pokazuje szczątkową obecność prądu. Skąd to się może brać ? Jak udowodnić wykonawcy instalacji błąd w ich pracach ?
 • #2
  Fazi87
  Level 24  
  Temat był wielokrotnie poruszany na elektrodzie, możliwości jest kilka np podświetlane włączniki przez które płynie prąd lub indukcja napięcia na przewodach. Rozwiązanie problemu będzie zależne od przyczyny.
 • #3
  ContractConsortium
  Level 2  
  Z góy dziękuję za podpowiedź. Temat ww montażu jest dla nas tematem "przy okazji" - naszą główną specjalizacją jest produkcja mebli. Problem jawi się na styku wykonawcy sieci i nas, którzy dokonują jakby "finalnego wkręcenia żarówki". Jednak to my jako kończący efekt finalny w pewnym sensie nie możemy zakończyć swoich prac. Cy Pan piszac o "podświatlanym włączniku" ma na myśli gniazdo karty uruchamiającej ośietlenie ? My pdejrzewamy, że być może problem może tkwić w konfiguracji w tzw. skrzynkach "WAGO", które sterują systemem pokoju. Z góry przepraszam za mało fachowe opisy lub błędy w formułowaniu problemu.
  ps. niestety, na Elektrodzie nie byłem w stanie doszukać się wcześniejszych podobnych wątków.
 • #4
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Przyda się więcej informacji - każdy pokój ma jednakowy schemat - ta sama ilość żarówek LED, pasków LED - wszędzie dzieje się to samo ? Świecą tylko żarówki led czy także paski ?
  Istotny jest także system "odcinający" zasilanie, ja do tej pory widziałem rozwiązania - wyciągnięta karta, odcięte zasilanie na przekaźniku, nie ma możliwości przepływu prądu, wtedy tylko pozostaje indukcja z innych obwodów.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic867493.html pierwszy lepszy wątek, poczytaj
 • #5
  ContractConsortium
  Level 2  
  Bardzo Panu dziękuję za życzliwość i cierpliwość, będziemy to analizowali