Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo TL1000x - Pralka Ardo TL1000x nie pobiera proszku

dvd79 15 Lut 2014 14:12 1401 2
  • #1 15 Lut 2014 14:12
    dvd79
    Poziom 14  

Witam.
    Jakiś czas temu padły krzyżaki w 10-letniej pralce (jak w temacie), które wymieniłem.
    Problem pojawił się po wymianie krzyżaka biernego, bo przy okazji zrobiłem gruntowne czyszczenie pralki.
    Wtedy po poskładaniu wszystkiego i puszczeniu prania wszystko było ok. Pralka pobrała sobie proszek i zrobiła całe pranie jak należy.

Przy drugim (i kolejnym) praniu pojawił się problem - nie pobiera proszku, takjakby woda wogóle nie dochodziła do zasobnika.
    Sprawdziłem cięgno od programatora czy czasem coś się nie "rozleciało" - wszystko jest ok, więc nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Jeszcze jedna usterka jaką zauważyłem kilka lat temu. Pralka nie pobiera płynu do płukania oraz przy włączonym dodatkowym płukaniu w bębnie zostaje woda. Tu też nie wiem co jest grane.

Okablowanie sprawdzone, elektronika bez jakichkolwiek okopceń i "śmierdzideł" - wygląda na sprawne.

Please help!

0 2
  • #2 15 Lut 2014 16:47
    serwisrtvkomp
    Poziom 10  

to ze bez okopcen nieznaczy ze sprawna prosze pomierzyc rezystory oraz sprawdzic tranzystory to sa czeste usterki

0
  • #3 16 Lut 2014 15:44
    dvd79
    Poziom 14  

serwisrtvkomp napisał:
    to ze bez okopcen nieznaczy ze sprawna prosze pomierzyc rezystory oraz sprawdzic tranzystory to sa czeste usterki

Witam.
    Mała uwaga. Z własnego doświadczenia wiem że uszkodzony rezystor jest przynajmniej okopcony.

No ale pomimo powyższego sprawdziłem wszystko i wygląda na sprawne. Dodatkowo poprawiłem całe lutowanie żeby wyeliminować ewentualne zimne luty. Efekt - nadal nie pobiera proszku ani nie wypuszcza wody przy dodatkowym płukaniu.

Dodam jeszcze że czyściłem tylko górę pralki, m.inn. zasobnik na płyn/proszek i okolice pokrywy, czyli sam plastik. Po złożeniu pralki napełnia wodę prawidłowo, czyli że wężyki dobrze podłączone, oraz grzałka nagrzewa do zadanej temperatury, czyli termostaty oraz grzałka także prawidłowo podłączone. Reszty nie ruszałem.

Szukam w sieci schematu tej pralki i jak narazie poległem. Może ktoś jest w posiadaniu takowego i by się podzielił?

0