Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E2202WS iiyama - gaśnie po 2 sekundach - inwerter

Cameel 15 Lut 2014 15:01 2364 5
  • #1 15 Lut 2014 15:01
    Cameel
    Poziom 14  

Witam,

Mam problem z monitorem.
    po szybkim rekonesansie z wujkiem google stwierdziłem, że to inwerter.

podświetlenie monitora gaśnie po ok 2 sekundach.

na matrycy wyświetla się obraz (sprawdzane z latarką).

Gdyby to były kondensatory w układzie zasilania to prawdopodobnie wogóle by się nie włączał.

nigdzie nie mogę znaleźć serwisówki do tego monitora, a nie jestem na tyle wymiataczem, aby patrząc na PCB ułożyć sobie szybko schemat i stwierdzić które elementy mogły pójść z dymem.

na PCB nie ma wybuchniętych i spuchniętych kondensatorów

czy są takie elemeny które wymienić w ciemno i które mogą "naprawić" inwerter?
    np dwa elektrolity na wysokości gniazda zasilania?

Dziękuję i Pozdrawiam!

E2202WS iiyama - gaśnie po 2 sekundach - inwerter E2202WS iiyama - gaśnie po 2 sekundach - inwerter

0 5
  • #2 15 Lut 2014 15:12
    raddeon
    Poziom 19  

Witam co do kondensatorów to że jak nie są wybrzuszone to nie oznacza że sprawne, po drugie uszkodzone mogą być lampy sprawdzisz to podmieniając, możesz także pomierzyć transformatory WN no i dobrze by było sprawdzić napięcia i sygnały idące do inwertera. Podaj wyniki.

0
  • #4 19 Lut 2014 18:11
    maffius97
    Poziom 7  

Miałem ten sam problem z Samsungiem T200, wymieniłem inwerter i wszystko pięknie działa do teraz

Moderowany przez Dzimi:

Za udzielanie bzdurnych porad udzielam ostrzeżenie. Regulamin 3.1.11.

0
  • #5 11 Mar 2014 17:06
    SenSenseiSeo
    Poziom 7  

Niektóre elektrolity wydają się być sprawne. Nawet gdy robisz pomiary i nic nie wzbudza podejrzeń. Niektóre kondensatory znaczone są markerem zazwyczaj czarnym który reaguje na wyciekający elektrolit znajdujący sie w kondensatorze. Można w tym przypadku rozpoznać uszkodzony elektrolit. Większość przypadków awarii tv jest kondesator i kończąca się jego żywotność. Profilaktycznie wymienia się wszystkie kondensatory na PCB.

0
  • #6 05 Kwi 2014 06:34
    Elektro1978
    Poziom 12  

wymień układ on jest odpowiedzialny za startowanie całego podświetlenia

1