Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNIDEN UBC69XLT-2 - Podłączenie do anteny Satelitarnej

15 Lut 2014 15:14 2541 13
  • Poziom 9  
    Witam, Mam antenę Diamond RH795 do radio Uniden. Jednak nie jestem z niej w 100% zadowolony. Mieszkam w bloku. Dziś mi przyszedł pomysł żeby radio spróbować podłączyć pod antenę satelitarną cyfry plus. Czy to coś da? Czy nie ma sensu próbować?

Głównie interesuje mnie straż pożarna i pogotowie.
  • Poziom 18  
    mseifer napisał:
    Witam, Mam antenę Diamond RH795 do radio Uniden. Jednak nie jestem z niej w 100% zadowolony. Mieszkam w bloku. Dziś mi przyszedł pomysł żeby radio spróbować podłączyć pod antenę satelitarną cyfry plus. Czy to coś da? Czy nie ma sensu próbować?

No to jak radio podłączysz pod tą antenę satelitarną to na pewno będziesz potrzebował tej straży i pogotowia.
  • Poziom 27  
    robson42 napisał:
    mseifer napisał:

No to jak radio podłączysz pod tą antenę satelitarną i będziesz nadawał,to na pewno będziesz potrzebował tej straży i pogotowia.

Ze skanera nie da się nadawać, więc żadna z tych służb nie będzie mu potrzebna.

Antena satelitarna to ostatnia z anten pod jaką bym podłączał sprzęt do odbioru vhf/uhf, powód prosty, kompletnie nic na tym nie usłyszysz. Już lepiej by pracował sznur od żelazka.
    Do dobrego odbioru konieczna jest antena zewnętrzna na interesujące Cię pasmo, możliwie jak najwyżej zamontowana, zasilona dobrej jakości kablem koncentrycznym.
  • Poziom 9  
    Mieszkam między blokami w wieżowcu na 1 piętrze... Najlepiej będzie dipola zrobić?
  • Poziom 18  
    mseifer napisał:
    Witam, Mam antenę Diamond RH795 do radio Uniden.
    Nie wróżymy z kart,trzeba napisać,że jest to skaner i jest zainteresowany odbiorem.

Dodano po 5 [minuty]:

Częstotliwości SP 148-149 MHz,pogotowia 168MHz,na jaką częstotliwość chcesz zrobić dipola?Kup sobie antenę szerokopasmową dedykowaną do skanerów," Discone"
  • Poziom 27  
    Nikt nie kazał wróżyć z kart, w temacie jest zawarta informacja co to za uniden, trzeba było goglnąć dla upewnienia się co to jest UBC69XLT.

Mseifer, najlepiej by było mieszkać na samej górze i mieć antenę na dachu, albo przynajmniej balkonie.
    W twoim przypadku raczej niewiele zdziałasz. Dipol 1/2 to najprostsza do wykonania antena nie posiadająca zysku, jeśli miejscem jej zainstalowania miałby być balkon, to w zasadzie niewiele zyskasz taką instalacją, może sygnały staną się stabilniejsze ewentualnie mniej zaszumione, ale rewelacji nie oczekuj.
    Dobry odbiór na vhf/uhf spowodujesz wieszając wysoko antenę o możliwie dużym zysku, kilka-kilkanaście decybeli i gdy będziesz minimalizował straty linii przesyłowej stosując dobrej jakości złącza i dobry jakościowo przewód antenowy.
    Temat w zasadzie powielany przynajmniej raz w tygodniu, użyj szukajki czy googla i się przekonasz.
  • Poziom 9  
    robson42 napisał:
    Nie wróżymy z kart,trzeba napisać,że jest to skaner i jest zainteresowany odbiorem.

Sorry, pomyliłem troszkę pojęcie:)

robson42 napisał:
    Częstotliwości SP 148-149 MHz,pogotowia 168MHz,na jaką częstotliwość chcesz zrobić dipola?Kup sobie antenę szerokopasmową dedykowaną do skanerów," Discone"

Głównie straż mnie interesuje.:) 148-149.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

mseifer napisał:

Zrób dipola z rysunku a obsłuży Tobie obydwie służby.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Czy taki kabel jak do kablówki wystarczy? Ktoś mi dziś twierdził żę trzeba dwie rurki po prawie metr długości...
  • Poziom 18  
    SP5ANJ napisał:
    Witam.

mseifer napisał:

Zrób dipola z rysunku a obsłuży Tobie obydwie służby.

Pozdrawiam.
    Na tym obrazku masz dokładnie narysowane jak masz zrobić antenę, 2 rurki długości po 48 cm. mocujesz nawet do kawałka deseczki,plexi,lub jakiegoś tworzywa ,do środka tych rurek montujesz kabel antenowy ,może być telewizyjny,od satelity,obojętnie,wykonany dipol ma mieć polaryzację pionową,czyli taką jak masz na rysunku, rurka do której będzie przymocowany oplot kabla ma być od dołu,prościej już chyba się nie da wytłumaczyć
  • Poziom 9  
    A jak połączyć rurki z kablem?
  • Poziom 10  
    Najlepiej przylutować lub przykręcić śrubką.
  • Poziom 9  
    Ale skoro kabel jest jednożyłowy to będzie się to trzymało obu rurek?
  • Poziom 19  
    Wbrew pozorom, nie jest to kabel jednożyłowy.
    Ekran to druga żyła tego kabla.
    Pozdrawiam.