Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router < 100 zł, 1 komputer

zi00ms 15 Feb 2014 15:18 1065 6
    zi00ms
    Level 9  
    Witam. Kupuje nowy komputer, a więc muszę wymienić mój stary modem który nie działa na windows 8 ;/ Na router przeznaczam około 100 zł ( najlepiej jak najtaniej ). Mam łącze z Orange ( dawniej TP ), modem który aktualnie posiadam połączony jest kablem R11 i chyba ADSL ( taki jak na tym obrazku
    Router < 100 zł, 1 komputer
    - sagem fast 800 e2t ). Do routera będzie podłączony przewodowo jeden komputer i czasami smartfon przez wifi. Zasięg wifi ~8m starczy. I na koniec pytanie, czy jest możliwość aby się połączyć się telewizorem ( dekoder Nc+ ) ?
    bogiebog
    Level 43  
    aalleeggro w8951nd w8961nd

Dodano po 2 [minuty]:

zi00ms wrote:
    I na koniec pytanie, czy jest możliwość aby się połączyć się telewizorem ( dekoder Nc+ ) ?

No kabelek, albo po wifi z pomocą WR743nd przy TV

w8951 ) ( wr743nd === tv
    zi00ms
    Level 9  
    Trochę nie rozumiem, aby się połączyć również z telewizorem muszę kupić 2 sprzęty np. w8951nd do komputera i WR743nd do telewizora ?
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie - sprzęt jeden.

Drugi to ewentualność, gdybyś nie chciał/nie mógł połączyć dekodera z routerem przewodem.
    zi00ms
    Level 9  
    Nie mogę podłączyć przewodem gdyż komputer jest na piętrze, z tego co wyczytałem w google to muszę kupić adapter ( Link ) ?
    I ostatnie pytanko, ten router W8951nd w specyfikacji jest napisany kabel rj45 a ja mam r11, czy to coś przeszkadza ?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    zi00ms wrote:
    I ostatnie pytanko, ten router W8951nd w specyfikacji jest napisany kabel rj45 a ja mam r11, czy to coś przeszkadza ?

Przeczytaj dokładnie specyfikację. W8951ND posiada 4 porty LAN (RJ45) i 1 port RJ11 (ADSL).
    zi00ms
    Level 9  
    Fakt, kupuję w8951ND. Dziękuję bardzo za pomoc.