Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybrać używany sprzęt czy zestaw kina z marketu

Mattenson 15 Lut 2014 16:16 924 3
  • #1 15 Lut 2014 16:16
    Mattenson
    Poziom 2  

Witam,

nie jestem żadnym audiofilem, a wręcz przeciwnie. Jednakże chciałbym polepszyć jakoś dźwięku z tv i konsoli bo jednak czuje roznice jak u znajomych idzie dzwiek z lepszego sprzetu lub np slysze w markecie lepsze kolumny. Na razie idzie głos z tv niby jest, niby głośny ale jakiś taki... "płaski". Nie mam preferencji czy to ma być 5.1 czy stereo ogolnie wszystkiego jest po trochu filmy, muzyka (głównie pop), radio, gry. Na początku zastanawialem sie nad kupnem jakiegoś uzywanego amplitunera np yamaha rx-v350 i do tego np jakies głośniczki np z STX. Wszystko ma sie zamknac w ok 1000 zł +/- 200zł ale zastanawialem sie czy nie lepiej bedzie kupic po prostu jakis zestaw gotowy kina domowego np: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-htp-073-vsx-324k-s11a-p-s22w-p.bhtml czy http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1...a-htr-2866b-prism-audio-onyx-100-czarny.bhtml

Wiem ze kazdy spec i audiofil powie ze te z marketu sa "slabe" ale czy sa lepsze np od uzywanego ampli i tanich glosnikow ?

0 3
  • #3 16 Lut 2014 12:29
    DamianMal
    Poziom 9  

Witam
    Jakieś dwa tygodnie temu po długich poszukiwaniach zdecydowałem sie na ten zestaw Yamaha który podałeś z tym, że wspomaga go jeszcze sub Yamaha YST-SW012. Ja podobnie jak Ty nie jestem jakimś audiofilem chciałem tylko zwiększyć komfort oglądania filmów oraz raz na czas móc stworzyć podkład dla małej imprezy ale do rzeczy. Wg mnie w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego (oczywiście jeśli mówimy o nowym zestawie KD).

0
  • #4 16 Lut 2014 15:02
    mamis638
    Poziom 13  

Wybierając "wzmacniacz" zwróć uwagę na pewną rzecz... każdy gra inaczej (jedne górą drugie dołem) pamiętaj o tym przy doborze kolumn... bo jeśli połączysz yamachę która już gra wysoko górą z np yamo które również grają bardzo górą... to karą będzie słuchanie tego... zawsze jest opcja " idę do sklepu wybieram zestaw i słucham więcej niż 10 min... jeśli mi się podoba biorę a ważną rzeczą jest by wziąć swoje ulubione kawałki i na nich testować sprzęt...

0