Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSP Slim 3004 - LCD nie działają poprawnie

15 Lut 2014 17:09 1278 2
 • Poziom 9  
  Witam, pacjent to PSP Slim 3004. Z dnia na dzień LCD wyświetlał paski, zakłócenia. Po rozebraniu okazało się, że dół LCD jest zmiażdżony. Kupiłem nowy LCD. Po zamontowaniu okazało się, że nie ma obrazu na tym i na tym. Zwarłem bezpiecznik od LCD, obraz powrócił, ale na starym LCD jest tak jak było i na nowym także są zakłócenia, nic prawie nie widać poprawnie. Pytanie - można zrobić coś bez serwisu? Konsola jest tania, bezpiecznik jest OK, LCD ten nowy działa na innej konsoli.

  Pozdrawiam
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 19  
  Po pierwsze, zwarciem bezpiecznika możesz tylko pogorszyć sprawę, bezpiecznik prawdopodobnie uległ uszkodzeniu ponieważ przy wymianie nie wyjąłeś baterii i zrobiłeś zwarcie w gnieździe. Spróbuj najpierw wyczyścić slot jakimś detergentem, do tego nadaje się alkohol izopropanol. Szybo odparuje i nie pozostawi osadów. Nie musisz obawiać się zachlapania niem płyty, jest nieszkodliwy dla elektroniki. Najlepiej nalać go w strzykawkę i płukać slot przez igłę. Jeżeli nie pomoże, spróbuj przy założonym wyświetlaczu lekko docisnąć z góry slot od wyświetlacza i obserwuj czy zacznie poprawnie wyświetlać, jeżeli zaobserwujesz chociaż częściową poprawę, bądź objaw się nasili to znaczy że slot jest do wymiany. Wymiana złącza przez serwis to koszt 50-70 zł. Jeżeli masz hot air możesz sam sobie poradzić grzejąc od dołu. Płyty PSP należą do bardziej opornych w podgrzewaniu.
 • Poziom 9  
  Bezpiecznik działa prawidłowo moim zdaniem, jest jak było kiedyś, tzn. LCD gdy się przyciśnie to zakłócenia są nadal, ale zmienia się częstotliwość ich występowania. Konsola najprawdopodobniej została ściśnięta w plecaku, slot czyściłem, nic nie pomogło. Konsola kosztuje plus-minus jakieś 150zł, więc naprawa chyba bezcelowa... Dzięki za info. Pozdrawiam