Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator kuchenki Amica - Electronic Control

afred69 15 Lut 2014 18:11 65439 6
  • #1 15 Lut 2014 18:11
    afred69
    Poziom 9  

Mam problem z ustawieniem czasu programatora w kuchence ceramicznej Amica. Po włączeniu zasilania na wyświetlaczu pojawiają się pulsujące 00:0 AUTO
    Wg instrukcji należy nacisnąć pierwsze dwa przyciski od lewej równocześnie i trzymając poktrętłem ustawić godzinę, po czym zwolnić przyciski. W moim przypadku programator nie reaguje na poktętło, i po zwolnieniu przycisków powraca do pulsacji zer. Co może być przyczyną? Czy można to w jakiś inny sposób wprogramować? Jest to bardzo ważne, bo bez zegara nie działają: piekarnik i lewe podwójne pole płyty. Bardzo proszę o pomoc.

10 6
  • #2 16 Lut 2014 10:07
    skryn
    Admin grupy AGD

Spróbuj na raz wcisnąć i przytrzymać dwa środkowe przyciski oraz kręcąc pokrętłem ustawić żądaną godzinę.

7
  • #3 16 Lut 2014 15:57
    afred69
    Poziom 9  

Próbowałem lecz bez rezultatu. Pulsują naprzemiennie zera i AUTO. Na pokretło nie reaguje.

4
  • Pomocny post
    #4 16 Lut 2014 19:31
    skryn
    Admin grupy AGD

afred69 napisał:
    Na pokretło nie reaguje.

Wobec tego masz uszkodzony dzielnik napięcia w programatorze. Sam raczej tego nie naprawisz. Możesz wymienić cały programator dwuprzekaźnikowy Te o indeksie 8049579
    Do zamówienia na stronie amica.com.pl

programator kuchenki Amica - Electronic Control

5
  • #5 16 Lut 2014 19:45
    afred69
    Poziom 9  

dzięki za informację, chciałbym zapytać co należy wymienic lub naprawić? Mam w rodzinie elektronika, może da rady. I drugie pytanie: ile taki programator może kosztować i gdzie go dostanę.

2
  • #6 16 Lut 2014 20:08
    skryn
    Admin grupy AGD

afred69 napisał:
    chciałbym zapytać co należy wymienic lub naprawić? Mam w rodzinie elektronika, może da rady. I drugie pytanie: ile taki programator może kosztować i gdzie go dostanę.

Ad1. Napisałem, co jest uszkodzone.
    Ad2. Cena, to 193,48PLN brutto.
    Ad3. Napisałem, gdzie możesz zakupić.

3
  • #7 16 Lut 2014 20:25
    afred69
    Poziom 9  

Nie napisałeś, a piszesz za co Ci bardzo dziękuję. Nie napisałeś gdzie można kupić, ale z tym i punktem drugim dałem sobie wyśmienicie radę. Myślałem o czymś w rodzaju używki, lub po regeneracji. Ale i tak serdecznie dziękuję.

2