Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia I (2002) - Zwarcie we wszystkich głośnikach

15 Lut 2014 18:35 2025 12
 • Poziom 8  
  Po podłączeniu się do komputera w/w samochodu, program diagnostyczny pokazuje 4 błędy dotyczące głośników. Twierdzi mianowicie, że wszystkie mają zwarcia. Dodam, że głośniki grają normalnie, a więc nie są to permanentne zwarcia, natomiast błędy widnieją cały czas - po próbie ich skasowania, pojawiają się ponownie. Pierwszymi podejrzanymi są oczywiście głośniki, ale zanim zabiorę się za rozbieranie wszystkich drzwi, chciałbym zapytać, czy ktoś nie spotkał się z podobnym problemem? Jak pisałem, głośniki grają normalnie, nie zauważyłem żadnego przerywania ani innych objawów. Problem da się stwierdzić tylko programem diagnostycznym, do którego na co dzień nie mam dostępu.
 • Poziom 34  
  Czym to podłączasz i jaki konkretnie to błąd , radio oryginalne ?
 • Poziom 42  
  Jakie objawy akustyczne zauważyłeś ,że musiałeś posłużyć się skanerem.
  Może wysokie masz podpięte na ostro bez zwrotnicy?Coś przy blacharce było robione?
  Tuning audio był robiony? Jaki?
 • Poziom 8  
  Objawów dźwiękowych nie zauważyłem, samochód nabyłem w tym tygodniu i pojechałem do znajomego mechanika, żeby zobaczyć, co ciekawego pokaże komputer. No i pokazał zwarcie we wszystkich głośnikach. Nie pamiętam kodu błędu, ani jakim programem była przeprowadzona diagnostyka. Prawdopodobnie w warsztacie będę w poniedziałek, może ponownie go podepniemy. Radio jest oryginalne, reszta systemu audio prawdopodobnie też. Nie wiem, co poprzedni właściciel robił przy blacharce.
 • Poziom 42  
  Stary , jesteś nadpobudliwy , zostaw radio w spokoju , jest dobrze. Nie jedź już więcej do tego mechanika.
  Powołam się na "klasyka" - jaki program diagnostyczny widzi zwarcie głośników?
 • Użytkownik obserwowany
  Emeryt2 nawet AT robi diagnostykę radia oryginalnego w VW.
 • Poziom 42  
  No cóż ,diagnostykę radia tak , ale zwarcie głośników? Coś musiałem przeoczyć.

  Wzmacniacze mocy (końcówki) w tych radiach maja automatykę "zwarcia" głośników przez wyłączanie kanału lub końcówka kaput. Kolega Kriszo nic na ten temat nie pisze.
  Może być niedopasowanie opornościowe , o czym napisałem w poście 4.
 • Użytkownik obserwowany
  Kolego nawet ci zrobi diagnozę wypiętej wtyczki GPS w tych monochromatycznych navi - radiach :)
  np u Opla Vectra C itp.. to wykrywa każdy kanał i diagnozuje ;)

  Pewnie wyciągał radio i błąd został jako nie ciągły.
 • Poziom 40  
  Możliwe że wstawione są nieoryginalne głośniki.
  I już może to wykrywać jako zwarcie.
 • Poziom 8  
  Ponownie podłączyłem samochód do programu diagnostycznego i błędy zwarcia głośników zniknęły. Nie mam pojęcia, co było przyczyną ich wystąpienia i chyba nie będę zaprzątał sobie tym głowy - radio gra, a jak przestanie, to wtedy będę myślał. Teraz muszę rozwiązać większy problem, a mianowicie niemożność otwarcia tylnych prawych drzwi, nawet od wewnątrz. Bolec się nie rusza, można ciągnąć za niego i za klamkę wewnątrz i na nic się to nie zda. Program diagnostyczny podaje informację o nieprawidłowym sygnale włącznika centralnego zamka. Zamki w pozostałych drzwiach działają, podobnie, jak wszystkie cztery elektryczne szyby (również w drzwiach z niedziałającym zamkiem), więc nie obejdzie się chyba bez ściągania tapicerki z tych zamkniętych drzwi, bo to raczej tam będzie zlokalizowany problem.
 • Użytkownik obserwowany
  Chciałeś napisać zwarcie do plusa bądź otwarcie obwodu.
 • Moderator Samochody
  OT, emerycie, ostatnio w Audi A3 oryginalne radio wywalało mi błąd nie podłączonego wzmacniacza antenowego (ktoś zrobił zwarcie na komutowanym plusie z radia i upalił tranzystor)
  diagnozowane vag 3.11