Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus TF300T - Uszkodzenie wyświetlacza?

15 Lut 2014 19:37 1365 3
  • Poziom 14  
    Witam, mam problem.
    Po wymianie pękniętego dotyku (pęknięty dotyk nie działał ale wyświetlacz działał bez problemu-po podłączeniu doc'a można było z tableta korzystać) przestał działać wyświetlacz wyświetlają się tylko paski. Czy to oznacza że padł teraz wyświetlacz?
    Jak można sprawdzić czy uszkodzony jest wyświetlacz czy np.taśma, ewentualnie co można jeszcze sprawdzić.

w załączniku film - wprawdzie kiepskiej jakości ale widać te pasy i jak tablet się wygasza: Link
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Wyświetlacz zespolony jest z taśmą.
    Na początek sprawdź zapinkę taśmy na płycie.
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem właśnie już i dobrze siedzi-dodatkowo jest zaklejony taśmą (odkleiłem ją żeby sprawdzić). Niestety piny są za małe żeby przedzwonić zwykłym multimetrem.

Natomiast wyświetlacz nie jest zespolony. Zapinka wypinana jest z dwóch stron.

Jednocześnie według innych wskazówek na forum podłączyłem tableta przez HDMI do TV i tablet śle obraz. Dotyk działa itp. Wszystko ok. Na wyświetlaczu po uruchomieniu też więcej kresek się pojawiło po zalogowaniu (mam kod PIN). Podczas przesuwania ekranów paski też zmieniają swoje miejsce (nie zawsze są w tym samym miejscu)

Pozdrawiam Piotrek
  • Poziom 35  
    piotruuch napisał:
    Niestety piny są za małe żeby przedzwonić zwykłym multimetrem.

Dolutuj igły ze strzykawek, potrafią się dobrze sprawdzić.

Gniazda pod zapinkami czyste?