Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skasowane pliki, reset komputera w kółko

15 Lut 2014 20:02 876 3
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie,
    Mam problem z komputerem (Windows Xp). Sprawa wygląda następująco, kasowałem różne pliki z dysku D w tym jakieś 2 dziwne foldery f12dhsg124dr (mniej więcej tak się nazywały ;D) opróżniłem kosz, i po ponownym uruchomieniu komputera jest pokazane logo Windowsa po spodem ładuje się ten niebieski pasek, wszystko w porządku, ale gdy ładowanie się skończy wyskakuje mi czarny ekran, który utrzymuje się przez 2-4 sekundy i komputer się resetuje. Tak przez cały czas dopóki nie odetnę zasilania. Próbowałem uruchomić komputer w "Ostatniej znanej dobrej konfiguracji (ostatnie działające ustawienia), lecz wyżej wymieniony problem się powtarza. Mogę uruchomić komputer tylko w stanie awaryjnym.
    Proszę o fachowe porady jak rozwiązać opisany problem

Z góry dzięki ;)
  • Poziom 24  
    Trochę mało informacji. Ja na początek bym zrobił 3 rzeczy:
    1) Start->Uruchom->cmd->sfc /scannow
    2) Start ->prawym "Mój komputer"->Właściwości -> wyłączyć przywracanie systemu na dysku D
    3)Skany dysków w poszukiwaniu błędów (chkdsk).
    Zrób to i powiedz czy pomogło, jeśli nie to będziemy dalej myśleć.
  • Poziom 36  
    Witam

Zamieść screen z CrystalDiskInfo.

Podaj pełną konfigurację komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza.
  • Poziom 6  
    Nie mogłem odpisać wczoraj ani dziś z uszkodzonego komputera, gdyż po 2-5 minutach w trybie awaryjnym komputer się sam wyłącza. W dodatku jak wyłączę komputer i nie odłączę zasilania pstryczkiem na zasilaczu to z wnętrza dochodzi piszczenie coś jak infra dźwięk.
    Konfiguracja komputera :
    Procesor : AMD Athlon64 2 rdzeniowy
    Grafika : Nividia Geoforce9600
    Zasilacz : Firma ALTIS ATX-300PT(EC), 230AC, Pentium4/3GHz Ready
    RAM : Firma GOODRAM 2x 2Giga
    Płyta główna : ASUS MZN-MXSE

Mam płytkę ratunkową z pewnego czasopisma gdzie wgrany jest Linux i komputer mi się nie wyłącza. Nie wiem co może być przyczyną ale podejrzewam, że to sprawa skasowanych 2 folderów na dysku D (Windows jest na C) albo zasilacz.