Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Swift L3 E400 - Root,unroot- potrzebne wsparcie

15 Lut 2014 23:05 8091 18
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda następująco: chciałem wgrać sobie cyanogenMod9 i trochę mi się przez przypadek pokopało i teraz nie mogę odkręcić tego za bardzo. Opiszę co i jak robiłem: root zrobiłem wg tego poradnika:
    1. Podłącz telefon z Debugowaniem USB i Oprogramowaniem USB
    2. Rozpakuj i włącz SuperOneClick (w folderze)
    3. W prawym górnym rogu w ramce Exploit wybierz RageAgainstTheCage
    4. Naciśnij root
    Ok, wszystko poszło jak trzeba. Później zainstalowałem apkę ROM Manager ze sklepu Google, odpaliłem, wybrałem recovery setup, wybrałem clockworkmod recovery, znalazłem LG Optimus L3, a później wybrałem ClockworkMod 3.x+.
    Później już powinienem zająć się cyanogenmodem, tyle że przez przypadek wybrało mi się w ROM Managerze "zrób backup ROMU". No i właśnie to jest ten problem- bo zrobił mi się backup, mam apkę superuser i nie mogę zrobić unroot'a programem SuperOneClick- wyskakuje mi:
    "Pushing rageagainstthecage...
    cannot stat 'C:\Documents and Settings\krzysztof\Moje dokumenty\Downloads\SuperOneClick 1.7 with RageAgainstTheCage for L3\rageagainstthecage': No such file or directory

OK

chmod rageagainstthecage...
    Unable to chmod /data/local/tmp/rageagainstthecage: No such file or directory

OK

Running rageagainstthecage..." i na tym się kończy- nic dalej się nie dzieje.
    Mam nadzieję, że w miarę przejrzyście to wytłumaczyłem. Zaznaczam też, że nie jestem specem, także byłbym wdzięczny gdyby można było mi to wytłumaczyć co dalej w jakiś przystępny sposób. Z góry wielkie dzięki wszystkim.
  • Poziom 14  
    rtvkce napisał:
    Poszukaj softu z innego źródła, np tutaj:
    http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=11
    soft NEU/EUROPE OPEN V10N LGE400

Ok już zasysam. Instrukcja instalacji taka jak w linku z pierwszego twego postu?
    Ok już instaluje się. Dam znać czy wszystko ok zaraz po zakończeniu.

Dodano po 15 [minuty]:

No dobra, niby się wszystko dobrze zrobiło. Nadal jednak mam tego SuperUsera-co z nim zrobić? Spróbować teraz unroot zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Poczytaj jeszcze jak zrobić hard reset.
  • Poziom 14  
    rtvkce napisał:
    Poczytaj jeszcze jak zrobić hard reset.

No wykonałem tą kombinację klawiszy po wyłączeniu telefonu, mignęło coś szybko(dosłownie pół sekundy), tak jakby był obrazek pudełka, z którego wychodzi strzałka i zaraz telefon się resetnął, SuperUser jest w dalszym ciągu.

Dodano po 33 [minuty]:

Dodam jeszcze, że ROM Manager też pozostał. Tylko to wszystko dziwne jest, bo niby jest ten superuser ale gdy wejdę w ROM Manager, to mi wyskakuje, abym zrobił root i, że nie odnaleziono oprogramowania superuser w "/system/bin/su" lub "/system/xbin/su". Czyli by wychodziło tak jakby tego SuperUsera nie było, a w menu jest. A ROM Managera właśnie odinstalowałem.

Dodano po 31 [minuty]:

checinus napisał:
    rtvkce napisał:
    full wipe zrobileś?

Zrobiłem tak jak w instrukcji tutaj
    http://www.lg-phones.org/how-to-flash-lg-optimus-l3.html
    Tyle, że pobrałem firmware z linku tego co mi później podesłałeś.

Nie zrozumiałem Cię za pierwszym razem. Tobie chodziło czy zrobiłem wipe przed wgrywaniem cyanogenmoda, tak? Tak jak w pierwszym poście napisałem, że backup ROMU zrobiłem po wybraniu w ROM Managerze ClockworkMod 3.x+. Potem właśnie zrobiłem backup ROMU.

Dodano po 15 [minuty]:

Ok, próbowałem jeszcze raz hard resetu i teraz się udało. Nie ma już SuperUsera i jest ok. Czyli już teraz mogę sobie spróbować jeszcze raz ROM jakiś inny wgrać?

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Ok, temat do zamknięcia- Wgrałem sobie cyanogenmoda i kernela i jest ok. Dzięki za wszelką pomoc rtvkce :)
  • Poziom 14  
    Albo jeszcze mam pytanie. CO teraz bym musiał zrobić jeśli np. bym chciał wgrać cyanogenmoda 10 na miejsce 9- tki? Jak bym musiał to wykonać? Bo chcę trochę potestować czy 10 będzie bardziej stabilna od 9.
    OK, sorki, uzupełniłem trochę wiedzy i z tego co wyczytałem, to cm10 jest pod L3 II. Także cofam moje pytanie jeśli się nie mylę.

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

Mam jeszcze tylko jedno pytanie- skoro jest niby oficjalny stabilny cm9 na stronie cyanogenmoda, to dlaczego to tak naprawdę się mija z rzeczywistością i jest tak niestabilny?
  • Poziom 29  
    Custom rom zawsze ma jakieś niedociągnięcia. Po instalacji softa zawsze rób full wipe z poziomu recovery. Wyczyścisz wszystkie pozostałości po starym sofcie. A co do cm10 to musisz szukać jeśli nie ma oficjalnego to szukaj portu na forum xda.
  • Poziom 14  
    rtvkce napisał:
    A co do cm10 to musisz szukać jeśli nie ma oficjalnego to szukaj portu na forum xda.

No właśnie przeglądałem to forum i na nic nadzwyczajnego niestety nie natrafiłem. Ale już fajniej chodzi ten cm9, bo wziąłem zRam zmieniłem i "zaptaszkowałem" oczyszczanie zasobów, bo gdzieś wyczytałem, że to poprawia działanie i to prawda- sofcik chodzi o wiele lepiej. Jeszcze teraz tylko poluję na to, by zrobić, by mieć dużo więcej dostępnej pamięci; znalazłem na youtubie, że typek może sobie spokojnie ponad 100 apek lub gierek instalować i ma pamięć- to coś jest związane chyba z jakąś partycją sdmerge czy coś takiego (jeszcze tego nie obczytałem zbyt dokładnie). Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc byłbym wdzięczny.
  • Poziom 29  
    Pamiętaj że mercedesa z tego nie zrobisz... a niektóre aplikacje możesz przenieść na kartę sd za pomocą apptosd.
  • Poziom 14  
    rtvkce napisał:
    Pamiętaj że mercedesa z tego nie zrobisz... a niektóre aplikacje możesz przenieść na kartę sd za pomocą apptosd.

No ja wiem o tym doskonale, że to mercedes nie będzie :) Natomiast o tym, że mogę niektóre apki przenosić na kartę, to ja wiem- i chyba nawet nie potrzeba żadnego programu do tego. Zawsze jak coś tylko zainstaluję, to zaraz sprawdzam, czy da się to przenieść na kartę sd. Ale jakby mi ktoś pomógł z tą jakąś tzw. partycją sdmerge czy jakoś tak, to będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 14  
    Kolejny raz potrzebuję pomocy. Mianowicie chciałbym teraz wgrać ROM StockPro v2, bo podobno śmiga aż miło. No i nie ukrywam, że zależy mi na pamięci sporej na apki i gry, a tam właśnie jest ten sd merge czy coś takiego:) Tylko nie mogę nigdzie znaleźć jak go instalnąć. Mam w tej chwili tego cm9. Bardzo proszę o szybką pomoc.
  • Poziom 19  
    Łap ROM'a :

http://www.4shared.com/zip/ayyLO2WV/StockPro_v2.html?

Najlepiej przed wykonać Backup aktualnego ROM'a :

1. Odpalamy recovery
    2. Przechodzimy do backup and restore
    3. Wybieramy backup, potwierdzamy
    4. Najlepiej backup skopiować jeszcze na dysk komputera (backup znajduje się na karcie sd w folderze clockworkmod)

Instalacja :

1.Instalujemy aplikację ROM Manager z Google Play
    2.Aplikację odpalamy, wybieramy Recovery Setup, zaznaczamy Clockworkmod Recovery (to na dole, nad Team Win...), szukamy pozycji LG Optimus L3, zaznaczamy i wybieramy ClockworkMod 3.x+, pobierze się recovery i zaflash'uje, przyznajemy uprawnienia root'a.
    3.Wyłączamy telefon, i wchodzimy w recovery (Przycisk zasilania, podgłaśniania i home jednocześnie)
    4.Wybieramy "wipe data/factory reset" (UWAGA! Wszystkie aplikacje pobrane z Google Play i ich dane zostaną usunięte. Zdjęcia, muzyka nie kasują się)
    5.Wybieramy "install zip from sdcard" -> "choose zip from sdcard"
  • Poziom 14  
    Dobra, wszystko jest fajnie- ROMik śmiga aż naprawdę miło. Teraz trochę z innej beczki, a mianowicie mam dziwną rzecz, jak podłączę telefon do kompa pod USB, to komp mi nie wykrywa karty pamięci ale w telefonie kartę pamięci wykrywa, bo normalnie mam pliki, które się znajdują na karcie pamięci. Tylko po prostu po podłączeniu przez USB komp jej nie wykrywa. O co może chodzić?
  • Poziom 29  
    Zobacz na liście bugów czy przypadkiem nie ma ten ROM kłopotów z USB host.
    Możesz też wyłączyć debugowanie i sprawdzić czy pamięć jest ustawiona na MTP.
  • Poziom 14  
    rtvkce napisał:
    sprawdzić czy pamięć jest ustawiona na MTP.

Co to jest MTP?