Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka - coś jak brother dcp-j315w

zieloczek100 15 Feb 2014 23:57 1791 2
    zieloczek100
    Level 38  
    Witam. Noszę się z zamiarem kupna drukarki. Co jakiś czas muszę coś wydrukować no i często muszę jechać albo gdzieś gdzie mi to wydrukują albo do kolegi, mój stary Canon MP190 ma drogie tusze, a nie zamierzam być okradany przez chipy...
    Jakiś czas temu były fajne drukarki brother dcp-j315w ale nie są już produkowane, jak i ich tańsze odpowiedniki bodajże z numerem 140. Rzadko drukuję w kolorze, szczerze to nawet nie wiem czy drukarki typu ten brother czy inne tanie drukarki nadają się do drukowania zdjęć? Nad czym warto się zastanowić? Atrament czy laser? Drukarka musi mieć koniecznie skaner, no chyba, ze moją starą drukarkę uda mi się zmusić do pracy i ruszy w niej skaner który no nie chce ruszyć ;)

Budżet? no nie wiem, najlepiej ok 300zł, czyli w cenie podobnej do dawnych cen Brothera 140

I tak standardowo zależy mi na tanich tuszach/tonerach, długiej gwarancji no i może żeby była zaprogramowana na jak najdłuższe życie ;)
    marekhab
    Level 33  
    Moja propozycja to kup sobie Brother DCP-195C cena nowej na gwarancji na znanym portalu aukcyjnym to 369zł wysyłka gratis ( nick ""kom-serwis1") cena 10 szt tuszy to tylko 14zł, ja używam tej drukarki od 5 lat na nieorginalnych tuszach i nie miałem jeszcze problemów drukuję około 100 kartek rocznie.
    zieloczek100
    Level 38  
    Całkiem ciekawa propozycja, nie wiem dlaczego wcześniej jej nie zauważyłem, nieco boję się tych tanich zamienników po złotówce ;) - drukuję czasami raz w tygodniu a czasami raz w miesiącu i no nie chciałbym aby coś stało się z głowicą (pewnie jak zwykle to zbyt przesadne zmartwienia)

Myślałem też o:
    http://www.morele.net/drukarka-laserowa-xerox...ne-materialy-eksploatacyjne-10-taniej-441336/
    +
    http://www.morele.net/colorovo-toner-crx-2182-bk-106r02182-phaser-3010-3040-3045-599335/
    Wyszło by jakieś 280zł, nie wiem dlaczego na morele jest w danych tylko rok gwarancji, no i tonery nie zasychają, problem w tym, że to nie urządzenie wielofunkcyjne ;)

Dodano po 1 [minuty]:

W tym laserze w tej cenie ma na prawdę dużą wydajność (tj ilość stron na 100zł)