Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda felicja 1,6 - chyba padlo ecu, mam drugie na podmianke ale co zrbic z immo

16 Lut 2014 02:50 1995 19
  • Poziom 10  
    Witam,

z pracą silnika dzieją się cuda, podejrzenia moje wzbudzilo ecu, dostalem drugie na podmiankę, ale na nim silnik oczywiscie od razu zgasl, bo występuje teraz immo problem.

Jak radzicie teraz odpalic to auto na tym drugim ecu, zeby zobaczyć, czy jest poprawa w pracy silnika??

Mam pod reka vag can commander, vcds, cdif2, star diagnosis, inpe, podnosnik kolumnowy, młotek typu Joseph i chęci (auto mojego kolegi, chce mu pomoc). Jak radzicie się za to zabrac?
  • Poziom 14  
    Jeżeli masz Vag Commandera w oryginale, to skąd wogóle to pytanie?
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    VCDS ogarnie to w dwie minutki
  • Spec od samochodów
    A widzisz żeby miał to czym zrobić
  • Użytkownik obserwowany
    Chyba wypisał to widział na allegro i zadawać takie pytanie.
  • Spec od samochodów
    Poczekajmy na odpowiedż autora
  • Poziom 10  
    dzieki za odpowiedzi (zwlaszcza tym, ktorzy faktycznie chca pomoc)

nie dopisywalem nigdy kluczyków vcds'em - napisałby ktoś, jak mam sie za to zabrać ?

vag can commander mam z allegro niestety.

przelutowanie pamięci to ostatnia opcja, jakby nie udalo sie "po kabelku"

także prosze mi podpowiedzieć, jak to zrobic vcds'em jesli faktycznie sie da ??

w jaki sposob robi sie to commanderem, tak krok po kroku ?
  • Poziom 42  
    Taffarel napisał:
    nie dopisywalem nigdy kluczyków vcds'em - napisałby ktoś, jak mam sie za to zabrać ?

Tej sprawy to nawet nie ruszaj bo nie trzeba, przecież kluczyków nie wymieniasz tylko ECU

Taffarel napisał:
    tak krok po kroku

I nie pytaj jak, bo na forum są odpowiedzi...wysil się...
  • Poziom 10  
    dzieki Panowie, juz wiem "gdzie reke dolozyc", kilku osobom juz dalem "pomógł", jutro dam znac jak poszlo lub zamelduje o ewentualnych problemach

dziekuje i pozdrawiam... no i do jutra
  • Poziom 10  
    zrobione vcds'em, dzieki za rady.

na tym ecu chodzi ladnie, z warsztatu odjechal, ale po kilku godzinach jazdy po miescie podobno auto zgaslo, kilka razy, gdy przy wiekszej perdkosci wcisnal sprzeglo i zdjal noge z gazu. co to moze byc? przepustnica zaadaptowana, w bloku 003 w poz. 3 jest na wolnych miedzy miedzy 1 a 7 stopni, przewaznie kolo 4-5. aha - w bloku gdzie jest temp wody pokazuje mi odczyt czujnika tmp dolotu, a tam gdzie tmp. czujnika dolotu pokazuje mi tmp. wody. pierwszy raz z czyms takim sie spotkalem. o co moze chodzic ?
  • Poziom 18  
    Taffarel napisał:
    aha - w bloku gdzie jest temp wody pokazuje mi odczyt czujnika tmp dolotu, a tam gdzie tmp. czujnika dolotu pokazuje mi tmp. wody. pierwszy raz z czyms takim sie spotkalem. o co moze chodzic ?

Z tego co wiem to działa w ten sposób, że VCDS te opisy dla bloków pomiarowych wgrywa na podstawie (nr sterownika chyba) z specjalnych plików, które masz zainstalowane razem z VCDSem. Czasami po prostu mogą być tam błędy lub dla niektórych sterowników wcale nie ma opisów.
    Dlatego tym bym się nie przejmował, na pewno nie wskazuje to na problem ze sterownikiem. Na starym było pewnie tak samo.

Są jakieś błędy w sterowniku? Sprawdziłeś zasilania, masy na sterownik?
  • Poziom 10  
    jutro przyjedzie to sprawdze, jak odjezdzal bledow nie bylo,

zasilania i mas nie sprawdzalem. bledow nie bylo, wiec uznalem, ze jest wszystko ok... ciekawe co tam moze byc porobione, bo gaz zalozony podejrzanie, silnik zmieniany, wiazka cala w izolacji, nic w oryginale, np. byla zarowka postojówki zamiast wtrysku ehh najgorzej takie frankensteiny ozywiac
  • Poziom 18  
    Jeżeli nie będzie błędów to podejrzewałbym właśnie, że zanika jakieś zasilanie, sterownik nie zapisze nawet błędu a samochód np. gaśnie.
  • Poziom 22  
    Wiazka silnika, moze pompa ?
  • Poziom 10  
    Jutro sprawdze i dam znać, dzięki Panie kolego za wskazówkę.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie, co to jest za ustrojstwo przykrecane do bloku za silnikiem, pod kolektorem ssacym, idzie do niego kostka na 2 piny?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Zgadza sie, dzieki i pozdrawiam.