Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie wybrać AGD do zabudowy i nie tylko?

kosa_1 16 Lut 2014 05:34 1554 0
  • #1 16 Lut 2014 05:34
    kosa_1
    Poziom 2  

Witam

Przygotowuję się do remontu i szukam sprzętu do zabudowy (w sumie remont w maju, ale wolę wcześniej wybrać i kupić AGD)

potrzebuję opinii na temat kilku sprzętów które wstępnie wybrałem, lub propozycji jakiegoś innego modelu. w sumie producent nie ma więkzego znaczenia ale...

czego potrzebuję?

1.piekarnik gazowy pod zabudowę - z tego co się orientowałem to na rynku dostępne są 3 firmy aktualnie produkujące takie piekarniki Hotpoint-ariston, Candy, Freggia. tej ostatniej firmy wogóle nie znam, a wybór padł na Hotpointa model FHG (BK)/HA S. chcę żeby kolor piekarnika, płyty i okapu był czarny a gazowy ze względu na korzystne rozliczanie gazu (ryczałt) a lubimy piec.

2. płyta gazowa - ze względu na piekarnik też zdecyduję się na Hotpointa (nie chcę robić misz-masz w kuchni z różnymi firmami) i tu mam mały problem gdyż zastanawiam się nad płytą z 5 palnikami ale one przeważnie mają 75cm szerokości, ale okap chcę 60cm. czy to nie będzie ze sobą kolidować?? w sumie to podana jest szerokość płyty, a nie rozstaw palników. co do modeli to najbardziej podoba mi się PKQ 755 D GH K/HA ale z tego co wiem to nie jest dostępny w Polsce. Zostaję więc model TD 751 S ICE IX (5 palników) lub PKQ 644 D GH (K) /HA (4 palniki) w tej ostatniej jaki pierwszej zastosowano nową technologię Direct Flame. Czy na szklaną podstawę trzeba jakoś szczególnie uwazać?

3. Okap - marka bez znaczenia, koniecznie czarny (żeby pasował do całości) może być teleskopowy lub wertykalny (wiem że będzie droższy)

4. zmywarka - i tutaj mam problem. wybralem BOSCH SMV 53L50 EU ale proszę o pomoc bo od czytania wszystkich postów i rozmowach z doradcami w sklepach można zgłupieć :) jakie parametry są dla mnie ważne: szerokość 60cm, panel zabudowany, zabezpieczenie przed zalaniem np aqua stop. nigdy nie miałem zmywarki więc nie wiem jakie programy mają znaczenie.

5. lodówka - niestety pod zabudowę są mniejsze standard to 177cm wys. aktualnie posiadam wolnostojącą LG model GR-B399PLCA. naprawdę polecam, przez 3 lata nie miałem żadnego problemu a zapłaciłem ok 1250zł. wracając do tematu większość lodówek ma pojemność w granicach 200l chłodziarka i ok 60 zamrażarka ok 60 (wiadomo pod zabudowę są mniejsze) a dorzucając no frost cena skacze do ok 2tyś zł. moje oczekiwania: no frost, jak największa pojemność reszta zależy bo jest sporo różnego rodzaju dodatków (powłoka antybakteryjna, szybkie zamrażanie, różnego rodzaju dodatkowe póki np. na nabiał). co do ceny to muszę się liczyć z wydatkiem w granicach 2 - 2,5tyś
    Jakie znaczenie mają 2termostaty?

6. pralka - jakoś większość moich rozmówców polecała mi electroluxa. pralka musi być ładowana od góry, posiadać system soft opening, i minimum 6kg wsadu. wiem że wyższe modele pralek mają bardziej rozbudowane funkcje i możliwość większej ingerencji w programy prania ale żeby nie było za pięknie są droższe. cena 1500 - 1700zł, chyba że warto dopłacić, tylko czy jest sens?

jeśli mam coś doprecyzować to dajcie znać

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

0 0