Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Muzyka mp3 z CD ROMU rewelacja

look100 03 Kwi 2005 12:11 1542 15
  • #1 03 Kwi 2005 12:11
    look100
    Poziom 12  

mam taki problem i wiem że innym też to się przyda a mianowicie czy zna ktoś sposób żeby można było słuchać muzyki z kompa na słuchawkach jak podłącze je do cd romu ? żeby tak samo grało jak z tyłu tylko że jak podłącze do tylnego gniazda to przewód jest już za krutki na komfortowe słuchanie a jak byszło wykorzystać istniejącą wtyczke w cd romie to by bardzo ułatwiło słuchanie muzyki np wieczorem na słuchawkach bo chciałem już bezpośrednio przerobić kompa ale dziś wpadłem na taki właśnie pomysł czy zna ktoś sposób jak skonfigurować kompa napewno jakimś programem, byłbym bardzo wdzięczny® równierz na email coctail2(malpa)op.pl

0 15
  • #2 03 Kwi 2005 12:21
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Niestety nie jest możliwe wykorzystanie wyjścia słuchawkowego z przedniego panelu cdromu do słuchania mp3. To wyjscie jest przeznaczone TYLKO do słuchania ścieżek audio z cd romu.

0
  • #3 03 Kwi 2005 12:22
    snake83
    Poziom 24  

Nie da się tego zrobić bo na gniazdku w CD-ROM jest sygnał audio ale tylko czytany z płyt audio i dekodowany przed napę natomiast za dekodowanie mp3 odpowiada procesor w kompie i nie można na gniazdko w CD-ROM podać sygnału przetworzonego przez kompa,chyba że przelutujesz to gniazdko na przwodzie i połączysz z kartą dźwiękową ale to nie ma senesu prościej zrobić sobie przedłżacz słuchawkowy z tylnego gniazdka karty dźwiękowej i już po kłopocie.

Pozdrawiam.

0
  • #4 03 Kwi 2005 12:48
    look100
    Poziom 12  

niechodzi mi tylko o mp3 ani o płyte po włożeniu tylko ogólny strumień dzwięku który wychodzi z tyłu na jacku to żeby ten na cd romie był takim wyjściem bez przelutowywania może jest jakiś sterownik albo program kóry to obsłóguje

0
  • #5 03 Kwi 2005 12:52
    Platon
    Spec od komputerów

nie da sie. nie ma szans.
    Rura od gazu w domu bez przerobek wody nie puscisz.

0
  • #6 03 Kwi 2005 13:11
    look100
    Poziom 12  

skoro muwisz że niema szans no to chyba włącze swoją lutownice niech się nagrzewa 30 min i zaczne lutować moją starą ale niezawodną lutownicą firmy made in niewiadomo skąd.

Dodano po 1 [minuty]:

skoro muwisz że niema szans no to chyba włącze swoją lutownice niech się nagrzewa 30 min i zaczne lutować moją starą ale niezawodną lutownicą firmy made in niewiadomo skąd.

Dodano po 9 [minuty]:

jak bym znał język programowania to bym sam to zrobił przecież z cd romu można wszystko wyciągnąć z płyty czyli płyta główna ma z nim pełną komunikacje jestem w 900 % pewien że jest to możliwe zrobienie programowo

0
  • #7 03 Kwi 2005 13:33
    arnoldk_20
    Poziom 35  

look100 napisał:

jak bym znał język programowania to bym sam to zrobił przecież z cd romu można wszystko wyciągnąć z płyty czyli płyta główna ma z nim pełną komunikacje jestem w 900 % pewien że jest to możliwe zrobienie programowo

Jakby było możliwe to by już dawno ktoś by to zrobił.
    Dżwięk można odczytywać ścieżki audio cyfrowo jak każde dane z płyty cd lub analogowo za pomocą kabelka audio z tyłu cdromu i do tego jest podłaczone jest wyjście słuchawkowe z przodu panelu .
    Dekoder w cdromie nie jest w stanie obrabiać dźwięku w formacie mp3 (jak wspomniał snake83)
    Nie jest możliwe wysyłanie z komputera dżwięku do wyjścia słuchawkowego za pomocą żadnego programu.
    Ale po co wogule przerabiać nie lepiej (wygodniej) kupić przedłużacz do słuchawek i jakiś trójnik z wtyczkami minijack i podłączyć z tyłu komputera
    albo podłączać słuchawki do głośników (albo wierzy )

0
  • #8 03 Kwi 2005 16:26
    budzik88
    Poziom 18  

jasne ze sie da zrobic podlaczasz komputer i z drgugies strony komputera masz wyjscie jack i po klopocie...a i nie zapomnij o softwarowym dekoderze...

0
  • #9 03 Kwi 2005 16:35
    childmaker
    Poziom 35  

Skoro to taki problem dla Ciebie, a chwalisz się że masz lutownicę, to w czym problem. Rozbebesz napęd (ciekawe czy go złożysz:P), odłącz gniazdo, kablem połącz z wyjściem karty dźwiękowej i po sprawie. Wszystko to zrobisz oczywiście na swoją odpowiedzialność haha.
    PS
    Jaki problem kupić przedłużkę.

0
  • #11 03 Kwi 2005 17:24
    nekri
    Poziom 19  

chłopak niema przedniego panela i chce sobie dodatkowe wyjscie audio z dzwiekówki zrobic a wypadlo akurat na cd-rom..

0
  • #12 03 Kwi 2005 17:39
    Majones
    Poziom 2  

Swoja dorga nie prosciej jest uzyc dluzszego kabla od sluchawek :> jakiejs przedluzki albo cos ?

0
  • #13 03 Kwi 2005 20:47
    LtLog
    Poziom 30  

Metody programowej nie ma i nie będzie dopóki nie zmienią się specyfikacje urządzenia ale i tak wyjść masz kilka:

1. Opracować nowy standard komunikacji CD-ROM'u z płytą główną i modlić się aby firmy go przyjeły (odpada)
    2. Napisać 400 MB aplikację która i tak nie będzie działać (ale za 3 lata możesz dać znać jak idzie).
    3. Kupić panel przedni (http://www.4max.pl/default.asp?g=124&gg=82&produkt=946), oczywiście upewnij sie najpierw czy pod jakaś klapką w kompie już go nie ma przypadkiem (29 PLN).
    4. Kupić kawałek kabla (2m wystarczy więc kosztować Cię to będzie jakieś 2 PLN), do tego wtyczkę (kolejne 2PLN), no i gniazdo abyś mógł gdzieś podpiąć słuchawki (kolejne 2PLN) i zrobić z tego przedłużacz (schemat chyba nie potrzebny?).
    5. Wykorzystać osławioną już powyżej lutownicę w celu bezpośrdeniego podłączenia wyjścia słuchawkowego w CD-ROM'ie (nie zapomnij odłączyć starego źródła dzwięku) bezpośrednio z płytą główną (1m kabla za około 1PLN).
    6. Wykorzystać osławioną lutownicę do przedłużenia kabla słuchawek.
    7. Kupić słuchawki z dłuższym kablem.
    8. Przemeblować pokój tak aby kabel sięgał.
    9. Kupić nową obudowę firmowo wyposarzoną w panel przedni z odpowiednimi wyjściami.

To takie pierwsze z brzegu które przyszły mi do głowy.

Pozdrawiam Lt.

0
  • #14 03 Kwi 2005 23:14
    camell2110
    Poziom 14  

LtLog napisał:

2. Napisać 400 MB aplikację która i tak nie będzie działać (ale za 3 lata możesz dać znać jak idzie).

nawet jakby aplikacja zajmowała 10GB to i tak to nie jest możliwe! ! !

0
  • #15 04 Kwi 2005 11:02
    sax26
    Poziom 12  

jestem zdania, że nie trzeba sobie komplikować życia, jeśli jest jakieś proste rozwiązanie. wiem, że nie jest to dosłowna odpowiedź na zadane pytanie, bo chodziło o przeróbkę, ale na pewno rozwiązuje sprawę pomysł który podał Majones. przedłużacz 1,5 metra tego typu kupowałem ostatnio po...3,5 zł. myślę że warto zainwestować.
    (a jak ktoś lubi lutownicę, to wyjdzie jeszcze taniej:)

0
  • #16 04 Kwi 2005 11:29
    Tremolo
    Poziom 43  

Pomyśl o obudowie z wyjściem Jack z przodu i wyprowadzeniem z tyłu do karty dźwiękowej... Teraz juz można złożyć karte dźwiękową na USB nawet...

Kup Jack stereo gniazdo z przodu - duże, gniazdo montażowe coś jak do gitary albo na przyklejenie (takie prostokątne) (normalnie montażowe). Małe Jacki się psuja dość często. W środku puscisz kabel lepszy niż oni nałożyli (gruby). Do tego przejściówka - mały Duży-mały Jack i masz wejscie nie do zdarcia...

Do zrobienia otworu możesz użyć maskownicy do stacji dyskietek albo CD-Romów (pod CD-ROMEM) słyszałem nawet o takich, którzy pakowali tam cały wzmacniacz słuchawkowy na lampach...

0