Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY H881 spalony transformator sieciowy

03 Kwi 2005 12:13 1005 4
  • Poziom 13  
    Witam.Spalil sie i nikt go przewinac nie chce, podstawilem inne zasilanie: koncowka 2x13.4v~ co dalo 2x17.5v stalego i drugi trafo 2x11v~ zasilanie stabilizatorow na plycie od tego napiecia na trafie byl jeszcze jeden odczep ale podlaczylem jedno z tych dowoch 2x11 i wszystko dziala swieci ,przelacza. Ale koncowki nie dzialaja wogole cisza w glosnikach.Mam pytanie czy moze to byc spowodowane maly napieciem na koncowke , patrzalem na aplikacje STK4172II i jest max + - 38v .Niby sie zgadza . Sa na plycie 3 przekazniki chyba do przelaczania albo zabezpieczenie glosnikow,nie slychac zeby dzialaly.Nie wiem zkad sie bierze napiecie do sterowania nimi i jakie ma ono byc.Z trafa wychodzi jeszcze jedno uzwojenie ale to chyba zmienne do wyswietlacza ,bo lampa swieci,tylko jakie powinno byc?Jak by ktos podal napiecia z transformatora to by chyba rozwiazalo sprawe.
  • Poziom 27  
    to ja bym powiedzial ze jak tak to pewnie za niskie napiecie podales na preamp :) i ogolnie sterowanie
  • Poziom 12  
    witam.. niewiem czy jz zrobiles z tamtą wiezą ale ja mialem podobny problem w tej wiezy... sprawdz czy przypadkiem nie spalił CI sie jedynie bezpiecznik termiczny który jest wmontowany w transformator w pierwotne uzwojenie... ja tak mialem..podłącz tylko odczep który jest wolny po stronie puierotnej i powinno dizałac... u mnie zadziałało :)