Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H, Sterownik do manualnej klimatyzacji.

16 Lut 2014 12:58 3069 3
  • Poziom 11  
    Pytanie do speców od sterowania klimatyzacją manualną w samochodzie.
    Mam opla astrę H ze zwykła klimą do której chciałem zamontować sterownik /kit AVT-5160/
    W sumie urządzenie zmontowane na stole działa bez problemu ale pojawił się kłopot z montażem
    w aucie.Sterownik ma na wejściu trzy czujniki /temp zewn,wewn i silnika/ a na wyjściu przekaźniki które
    łączy się do przełącznika prędkości dmuchawy -czyli proste ale drugi przekaźnik ma sterować zał klimy
    i tu jest problem bo pod przycisk na panelu trudno się połączyć i w dodatku jest impulsowy a wyjście
    z układu jest na zwykłym przekaźniku czyli styki zwarte lub rozwarte.
    Czy ktoś już taki temat ćwiczył jak się podłączyć do sterowania klimatyzacją np bezpośrednio
    na jakiś przekaźnik albo czy można połączyć się równolegle do tego przycisku impulsowego /styk przekaźnika
    zwiera jak ma klima działać/
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 41  
    bojano napisał:
    na panelu trudno się połączyć i w dodatku jest impulsowy

CD 4013 i zmienisz tak jak potrzeba.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Zastosowanie tego przerzutnika chyba by się tu nie spisało bo potrzebuję właśnie
    przeciwnej funkcji czyli styk NO/NC zamienić na impulsy.A dodatkowo było by to niepewne w działaniu bo w momencie wystąpienia zakłócenia /o co w samochodzie
    łatwo/ układ by się "rozjechał " i układ wykonywał by przeciwne funkcje tz gdy ma
    nie działać to by załączył.
    W moich poszukiwaniach rozwiązania chętnie skorzystał bym z podłączenia się np
    na przekaźnik który bezpośrednio steruje sprężarką ale oczekuję opinii jest to możliwe czy nie pominę jakiś zabezpieczeń albo elementów sterujących.
  • Poziom 11  
    Po kilku miesiącach działania urządzenia mam pewne spostrzeżenia z którymi chciałbym się podzielić.Ostatecznie sterownie zamontowałem testowo
    wpinając go tylko do przełącznika wentylatora pomijając styk do zał. klimy
    i okazało się że to tak może pracować bo układ pamięta czy klima ma być domyślnie zał lub wył .Aktualnie testuję to do ogrzewania i też działa dobrze.
    Jedynie to zauważyłem że kit AVT-5160 lubi czasem po zał pokazać błąd
    i potrzeba ponownie wył i zał stacyjkę /ja mam w planie zabudować dodatkowy
    impulsowy przycisk do chwilowego odcięcia zasilania/