Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI C530dn - Zasypanie tonera proszkiem, a stan nadal 0%.

tranceenergymix 16 Lut 2014 13:31 1830 4
  • #1 16 Lut 2014 13:31
    tranceenergymix
    Poziom 9  

Witam,

Tydzień temu kupiłem drukarkę laserową OKI model: C530DN.

Jeden z tonerów był wyczyszczony do zera, co uniemożliwia drukowanie.
    Kupiłem dedykowane zasypki, uzupełniłem toner, wpiąłem w drukarkę, włączam i nadal stan 0%.

Co ciekawe: pozostałe tonery posiadają chip, ten nie posiada go wcale (ale nie wygląda to tak jak by go ktoś wyciągnął ale jak by go od nowości tam nie było). Toner ma na naklejce znak OKI, itd ale dane na naklejce nieco różnią się od tych na pozostałych 3. Wygląda to tak jak by tamte były oryginalne, a tu już ktoś kupił zamiennik.

Słyszałem o czymś takim jak resetowanie/zerowanie ustawień drukarki i to ma podobno pomóc?
    W innych modelach OKI doszukałem się specjalnej kombinacji klawiszy, która odpala panel gdzie należy wpisać hasło, a później otrzymujemy uprawnienia do zresetowania. Mi również udało się owy panel odpalić, wpisałem hasło: aaaaaa - podobno w niektórych modelach taki występuje, ale nie pomogło. Z kolei w innych podobno hasłem jest ostatnie 6 cyfr adresu MAC.
    Uzyskałem adres MAC drukarki, wpisałem 6 ostatnich cyfr i wyświetla komunikat, że niepoprawne.
    Nie mam pojęcia tym samym jakie może być hasło.

Jestem laikiem w tej dziedzinie i niezbyt mam pojęcie czy owy sposób to klucz do sukcesu, proszę o opinie czy to odpowiedni trop i warto podążać w tym kierunku.

Pozdrawiam,

PS. Ciekawi mnie fakt jak poprzedni właściciel po włożeniu pełnego tonera bez chipa nie miał problemów z drukowaniem, a ja po zasypaniu go mam nadal 0% jak czytałem, że usunięcia tonera bądź jego zaklejenie powoduje brak zliczania przez drukarkę i stałą wartość 100% napełnienia ?

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2014 20:13
    jmg123
    Poziom 14  

Nie zajmuje sie serwisem oki, ale podejrzewam ze tak jak np w samsungu, toner bez chipa to toner startowy. Jak kupujesz drukarkę to ona ma zaprogramowaną pojemność pierwszych tonerów w drukarce, a późniejsze tonery muszą mieć chipa na pewno

0
  • #3 16 Lut 2014 20:39
    tranceenergymix
    Poziom 9  

Również spotkałem się z informacją, że toner startowy nie jest wyposażony w chip. Teraz pytanie, pozostałe 3 tonery są z chipem, wskazywać by to mogło na to, że są albo zamiennikami, albo oryginalnymi, bez względu na to jeśli któryś z nich uzupełnię i włożę do drukarki to wykryje ona zmianę ilości zasypki ? Słyszałem, że w OKI stosuje się taki zabieg jak wyciągnięcie chipa bądź jego zaklejenie, wtedy nie zlicza żadnych wartości. Niestety na rynku nie ma nigdzie do dostania samych chipów, więc mam nadzieję że takowy zabieg zadziała ?

0
  • #4 16 Lut 2014 20:48
    jmg123
    Poziom 14  

Samo dosypanie nic nie da, informacja o stanie jest odczytywana z chipa.
    Te chipy są dostepne w necie po 38zl za sztukę.
    Oki C510 C530 MC561

0
  • #5 16 Lut 2014 21:22
    tranceenergymix
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź, znalazłem już po 7,50-13,50 w zależności od tego na ile stron są zaprogramowane i pewnie na tym się skończy, gdyby jeszcze ktoś wypowiedział się na ten temat czy pomaga całkowite wyjęcie bądź zaklejenie chipa ? Nie wiem czy ta informacja jest w miarę rzetelna, ale coraz mniej zaczyna mi być wiarygodna.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo