Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - Jak wylaczyc roaming na karcie sim!

slaby17 16 Lut 2014 15:27 3948 13
  • #1 16 Lut 2014 15:27
    slaby17
    Poziom 7  

Witam.
    Mam problem z routerami mobilnym ze nie laczy sie z netem w CP a mianowiscie nie chce sie laczyc poniewaz na karcie sim jest aktywny roaming gdy inne karty sim roznych operatorow maja go wylaczone i tu tkwi problem z moj mobilnym routerem ze mysli ze jest za granicami kraju!!! i nie ma na nim zadnej opcji zebym wylaczyl roaming :/
    Mam router ZTE MF63 z orange bez sima i neta w Cyfrowym Polsacie z wpisanym roamingu na karcie sim! Prosze o pomoc jak moge wejsc na karte i go wylaczyc albo jak mam ingnorowac roaming w moim routerze!
    wiem ze na moim play-u w tel jest funkca Sim toolfix i w play moge konfigurowac karte tak jak mnie sie podoba ale po przelozeniu karty CP na moj tel ta opcja modernizacji toolkit znika i nie mam jak tego zrobic! moze jakies pomysly? :)

0 13
  • #2 16 Lut 2014 16:00
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Tutaj nie chodzi o żaden roaming zagraniczny tylko o to , że CP korzysta w kraju z sieci Plus, Aero2 lub Mobylandu. Stąd taka usługa jest włączona na karcie. Tak jak pisałem ten router może mieć problem z obsługą APN Cyfrowego Polsatu. Urządzenia brandowane przez Orange z reguły oznaczają kłopoty przy pracy z kartami innych operatorów. Z reguły sprzęt od Orange można kupić z tego powodu dużo taniej.

0
  • #3 16 Lut 2014 16:18
    slaby17
    Poziom 7  

NO zgodze sie z toba ale plusa CP wykupila na wlasnosc i nie dzierzawia juz nadajnikow a roaming byl wlaczony wtedy kiedy dzierzawili nadajniki wiec nie rozumiem tego i to samo mi powiedzieli w punkcie ze maja nadajniki na wlasnosc i na dodatek powiedzieli mi zebym sciagnal z ichniejszej strony apka ktorego defakto nie ma wiec tu mam sprzeczne wiadomosci :/

Dodano po 3 [minuty]:

co do innych cieci to nie mam problemy zeby laczyc sie z netem wlozylem karte plusa laczy posiadam playa laczy wszystkie inne karty graja bez zarzutu moge sobie smigac po necie bez problemu bo wszystkie maja wylaczony roaming w simie ! opowiadaja ze zmieniaja karty na nowe i z wlasnymi nadajnikami nie powinny laczyc sie za posrednictewm roamingu .... ehhh to wszystko jest jakies pogmatwane :)

0
  • #4 16 Lut 2014 16:37
    matek451

Jak widać ten router bez problemów obsługuje sieci o APN internet na APN z CP nie chce łączyć. Nie pisałem o żadnym dzierżawieniu BTS-ów, nie rozróżniasz co to roaming krajowy. Plus podobnie jak CP korzysta z sieci UMTS900Aero2 i LTE1800Mobylandu oprócz macierzystej sieci UMTS2100. Te spółki są również własnością Pana Solorza.

0
  • #5 17 Lut 2014 10:31
    slaby17
    Poziom 7  

no w takich tematach jestem lajkiem!!! :(

0
  • #6 17 Lut 2014 10:44
    jdanecki
    Poziom 23  

Technicznie - karty CP działają w sieci o kodzie 260-14 (Polska-Cyfrowy Polsat). Taka sieć nigdy nie nadawała "w eterze" i nigdy nie będzie. Karty CP od zawsze działały w roamingu krajowym i na razie nie zanosi się, żeby coś tutaj uległo zmianie. W tej chwili karty te logują się w roamingu do sieci Plus (260-01).
    Nie jest to nic szczególnego: Aero2 darmowego internetu (260-17) działają w roamingu krajowym sieci Plus, a karty Play (260-06) mogą działać we własnej sieci, jak i roamingu wszystkich innych polskich operatorów.

W żaden sposób nie powinno to utrudniać działania. Czasem wymagane jest w urządzeniu ustalenie zgody na transmisję danych w roamingu i tyle, inaczej pojawia się ostrzeżenie, albo urządzenie nie połączy wcale.

MF63 nie znam (zwłaszcza w wersji Orange), ale 99% urządzeń odpowiednią opcję ma (choć znam MF60 takie, które takiej opcji nie miały i każde nawiązanie połączenia wymaga wejścia do interfejsu zarządzania i kliknięcia zgody na połączenie).

Pamiętaj, że CP używa nietypowego APN - musisz go dodać w konfiguracji routera (jest to internet.cp a nie po prostu internet, jak u większości innych opów).

0
  • #7 17 Lut 2014 15:44
    slaby17
    Poziom 7  

Wpisywalem wszystko w APN wpisywalem internet.cp jak i multi.internet i w kofig routera proboje zmienic laczenie na reczne i nie wpuszcza mnie bo wysakuje info o roamingu wiec tu jestem uglebiony ze nie ma opcji by i tak sie laczyl w strefie roamingu :(

1
  • #8 17 Lut 2014 15:53
    matek451

Tak ja pisał kolega, niektóre MF60 miały problemy. Prawdopodobnie z tym MF63 jest podobnie, cóż tak jak pisałem urządzenia z Orange do współpracy z innymi sieciami to zły wybór.

0
  • #9 17 Lut 2014 19:02
    jdanecki
    Poziom 23  

A co się dzieje po wejściu do opcji nawiązywania połączenia (w MF60 ostatnia opcja na dole w menu - połączenie WWAN), wybraniu "łącz atuomatycznie" i potwierdzeniu ostrzeżenia, że to roaming?

0
  • #10 17 Lut 2014 23:13
    slaby17
    Poziom 7  

Dodam zdjecia jak to wyglada:
    Strona głowna przed logowaniem do routera

Ustawienia wan gdzie jest wybor recznego jak i auto i w tym momencie powinien byc lacz lub nie z roamingiem ale nie moge na nic kliknac

wpisalem apn recznie

przeszedlem do zakladki szybka konf.

zatwierdzilem

i bez efektow nic nie ruszy! status karty CP

a to status karty play

0
  • #11 17 Lut 2014 23:59
    jdanecki
    Poziom 23  

Na pierwszym zrzucie - zaznacz opcję "do not show this message again" - to powinno rozwiązać problem - na dalszych ekranach też.
    Trzeci - musi być automatyczny tryb połączenia WWAN, ręczny oznacza... łączenie ręczne. Po wybraniu automatycznego może pojawić się znowu pytanie z pierwszego ekranu - zaznaczyć opcję i zatwierdzić.

0
  • #12 18 Lut 2014 10:11
    slaby17
    Poziom 7  

Probowalem recznie jak i automatycznie i to samo powiadomienie mi wyskakiwalo wiec tutaj ta opcja nie da rady! :(

0
  • #13 01 Mar 2014 19:39
    slaby17
    Poziom 7  

Moze ma ktos Zte mf63 w T-Mobile czy CPolsat bedzie laczyl u niego?

0
  • #14 14 Mar 2014 22:49
    slaby17
    Poziom 7  

wkoncu po dlugim czasie udalo mi sie wywalczyc remis na moja kozysc otoz mamy wposlprace ZTE MF63 z cyfrowym polsatem!!!
    Pogmeralem troche w programach jak i plikach w modemie plik po pliku az znalazlem najwazniejszy plik userseting_nvconfig a tam trzeba zmienic roaming z off na on w 3 pozycjach :)
    a dla innych sieci ktore lacza sie z netem za posrednictwem roamingu tak jak cyfrowy polsat pomimo tego ze ma juz nadajniki na swoja wlasnosc nie ktore routerey-modemy moga taka owo funkce w konfiguratorze nie posiadac wiec trzeba skorzystac z programu QPST oczywiscie nie zapominajac o zrobieniu backup swojego softa tak zeby nie zalowac ze uszkodzicie modem-router gmerajac w plikach ale kazdy robi rzecz jasna na wlasna odpowiedzialnosc!!!!!!!!! na tym koniec temat zamykam:)

0
  Szukaj w 5mln produktów