Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech X-530,wgniecona osłona subwoofera-czy może zaważyć na jakości dzwięku?

Strereolog 16 Lut 2014 17:43 2226 16
  • #1 16 Lut 2014 17:43
    Strereolog
    Poziom 5  

Witam.
    Kupiłem dziś zestaw Logitecha,wiem,może nie najlepszy w tej czy innej cenie,ale moja sytuacja jest dość nietypowa,gdyż zajmuję się produkcją muzyczną(DAW,Home-Recording),ktrórej uczę się od mojego znajomego-studenta,i żebyśmy mogli razem dobrze współpracować potrzebowałem identycznych głośników,(wiadomo kawałek bez obróbki brzmi zupełnie inaczej na różnym nagłośnieniu)więc proszę bez komentarzy a la"po prostu wymień tą chińszyczyznę",szczególnie że chcociaż nie mam zbyt dużego porównania,i większą wiedzę mam w temacie słuchawek/MP3,wszystko brzmi dobrze...

Problem w tym,że produkt już oficjalnie nie jest w sprzedaży,i ponieważ nie chciałem jechać do Wałbrzycha,czy płacić więcej kupując przez internet wziąłem ekspozycję z RTV Euro AGD na Targówku.Już przy kasie zwóciłem uwagę na wgniecenie w osłonie membrany subwoofera,ale sprzedawca powiedział mi,że to tylko sprawa ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i nie ma prawa to zaważyć na jakości dzwięku...A jednak słuchając głośno muzyki z dużą zawartością basu słychać "pierdzenie"od samego subwoofera,a gdy muzyka leci cicho i ze słabym basem po przystawieniu ucha do membrany również słychać zniekształcenia...Mało mi się to wydaje prawdopodobne,ale czy jest możliwość że uszczerbki na niskich tonach to kwestia kaustyki pomieszczenia a nie subwoofera?A jeśli to wina tej nieszczęsnej kratki,jak mogę sobie z tym poradzić(wymienić,"wyklepać",a może po prostu wywalić w cholerę i uważać na wścibskie paluchy młodszego brata ciotecznego?)

0 16
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2014 17:58
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 16 Lut 2014 17:59
    jarekm27
    Poziom 18  

Jeżeli wgniecenie kratki nie uszkodziło membrany głośnika, to nie powinno miec
    wpływu na dźwięk subwoofera...

0
  • #4 16 Lut 2014 18:08
    Strereolog
    Poziom 5  

dj-MatyAS napisał:
    Strereolog napisał:
    .A jednak słuchając głośno muzyki z dużą zawartością basu słychać "pierdzenie"od samego subwoofera,a gdy muzyka leci cicho i ze słabym basem po przystawieniu ucha do membrany również słychać zniekształcenia...
    Gdyby zniekształcał (pierdział) tylko przy dużych głośnościach, można by się spodziewać, że membrana obija się o tę wgniecioną osłonkę. Jeżeli zniekształca (tak samo?) na małych głośnościach, trzeba sprawdzić co jest przyczyną - zdjąć kratkę. Rozumiem, że uparłeś się na ten zestaw, i wymiana/naprawa gwarancyjna nie wchodzi w grę.
    Akustyka pomieszczenia do zniekształceń jakie opisujesz nie ma nic do rzeczy.

Faktycznie,już widzę,jakby się przyjrzeć pod światłem osłonka styka się minimalnie z membraną,także wygląda to dość oczywiście,tylko jeszcze jeden problem,jak tą osłonkę wyjąć?Cytując wypowiedź z innego forum:". Masz tam tą srebrną siatke i taką czarna obwódke plastikową. Tykasz tam pomiędzy ów siatke i obwódke śrubokręt i podważasz."

Ale czy nie pownieniem aby wtyknąć śróbokręta pomiędzy to małe czarne plastikowe ustrojstwo a zasadniczy subwoofer?

Dzięki z góry i błagam o szybką odpowiedź,nie móglbym zasnąć wiedząć że dobre trzy stówy poszły na marne ;-;

0
  • #5 16 Lut 2014 18:40
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Masz tą siatkę wgniecioną? Po prostu zrób sobie haczyk z kawałka drutu (możesz wykorzystać małe szydełko), który się mieści w jej oczka, zaczep i wyciągaj. Idealnie nie będzie, ale na pewno dasz radę odciągnąć siatkę na bezpieczną odległość. Jeśli miało by być profi, to pewnie trzeba zdemontować głośnik i od środka wypchnąć siatkę. Zawsze też możesz się jej pozbyć całkiem lub zastąpić dowolną inną maskownicą zamontowaną od zewnątrz. Byle membrana nie uderzała.

0
  • Pomocny post
    #6 16 Lut 2014 18:54
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 16 Lut 2014 18:56
    Strereolog
    Poziom 5  

Błażej napisał:
    Masz tą siatkę wgniecioną? Po prostu zrób sobie haczyk z kawałka drutu (możesz wykorzystać małe szydełko), który się mieści w jej oczka, zaczep i wyciągaj. Idealnie nie będzie, ale na pewno dasz radę odciągnąć siatkę na bezpieczną odległość. Jeśli miało by być profi, to pewnie trzeba zdemontować głośnik i od środka wypchnąć siatkę. Zawsze też możesz się jej pozbyć całkiem lub zastąpić dowolną inną maskownicą zamontowaną od zewnątrz. Byle membrana nie uderzała.

To nie takie łatwe,jeśli w ogóle jest drut wystaracząco cienki i mocny abym mógł go włożyć w dziurki maskownicy i aby odginała się sama maskownica a nie ten drut,to ja na pewno go nie posiadam.

0
  • #8 16 Lut 2014 18:58
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 16 Lut 2014 19:04
    Strereolog
    Poziom 5  

dj-MatyAS napisał:
    A czy od wewnątrz (po zdemontowaniu panela wzmacniacza) nie ma dojścia do tej ramki z siatką?

(pytanie może głupie, ale z zamieszczonych w sieci zdjęć trudno wywnioskować nawet jakiej średnicy jest tam głośnik..)

Może i jest,ale tu mam kolejny problem,w którą stronę bym nie kręcił,i to porządną wkrętarką a nie plastikowym śróbkorętem,dolne śróbki tylko kręcą się w miejscu,nie zmieniło tego odręcenie panelu bocznego...

0
  • Pomocny post
    #10 16 Lut 2014 19:04
    adam_1991r
    Poziom 22  

Nic nie musisz rozkręcać. Podważ tylko tą siatkę srebrną śrubokrętem i wyciągnij. Ta czarna ramka służy jako mocowanie tej siatki więc jej nie ruszaj. Tak jak wcześniej pisałeś wsadź śrubokręt między siatkę a ramkę. Siatka trzyma się podobnie jak te maskownice samochodowe, czyli na wcisk.
    http://www.youtube.com/watch?v=IEVaW6fyFN0

0
  • #11 16 Lut 2014 19:06
    Błażej

Przecież ta siatka jest miękka. Kawałek drutu stalowego, szydełko, gruba igła, dziobak dentystyczny... Dalej wyliczać?
    I ponoć można ją dość prosto ściągnąć. Jeśli to prawda, to w czym problem?
    Ostatecznie można ją zerwać i zamontować jakąś większą maskownicę.
    To ma grać, czy wyglądać?

0
  • #12 16 Lut 2014 19:10
    Strereolog
    Poziom 5  

adam_1991r napisał:
    Nic nie musisz rozkręcać. Podważ tylko tą siatkę srebrną śrubokrętem i wyciągnij. Ta czarna ramka służy jako mocowanie tej siatki więc jej nie ruszaj. Tak jak wcześniej pisałeś wsadź śrubokręt między siatkę a ramkę. Siatka trzyma się podobnie jak te maskownice samochodowe, czyli na wcisk.

O mój Boże udało się,DZIĘKI!!!Wyklepię i zaraz dam znać jak sytuacja.Jeszcze tylko jedno pytanie,czy zakładając ze nie wsadzę tam niechcący nogi czy coś w tym guście używanie głośnika bez osłonki grozi czymkolwiek?

0
  • Pomocny post
    #13 16 Lut 2014 19:12
    adam_1991r
    Poziom 22  

Osłona służy tylko jako ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nic się samo nie zepsuje.

0
  • #14 16 Lut 2014 19:14
    Strereolog
    Poziom 5  

I dość dziwna sprawa,jak teraz słucham to nie widać "pierdzenia"wyraźnie spowodowanego krzywą siatką,ale czy dwie duże krople kleju(żywicy,czy nie wiem czego jeszcze) tuż przy środku membrany mogą spowodować makamenty dzwiękowe?

0
  • Pomocny post
    #15 16 Lut 2014 19:16
    adam_1991r
    Poziom 22  

Z tego co pamiętam jak miałem w domu takie głośniki to one tak mają.

0
  • #16 16 Lut 2014 19:28
    Strereolog
    Poziom 5  

Dobra panowie,idealnie równo nie jest ale wszystko brzmi świetnie,także wielkie dzięki i miłego majsterkowania :)

0
  • #17 16 Lut 2014 19:29
    Błażej

Kolejny wątek o tym, jak pierdołę skomplikować do problemu lotu na Marsa. Zamiast chwilę pomyśleć i wziąć się do roboty, to trzeba snuć teorie i szukać problemów... Sprawa do załatwienia w 5 minut, ale nie, trzeba się radzić i utrudniać sobie życie...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo