Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Tab 3 - Samoistna zmiana języka

16 Lut 2014 17:59 5505 11
  • Poziom 2  
    Witam, od dzisiaj jestem posiadaczką Samsunga Galaxy Tab 3 i mam problem...
    Po pierwsze przy blokowaniu ekranu uruchamia się film instruktażowy (prezentacyjny) i język sam się zmienia z polskiego na angielski.
    Zastanawiam się czy nie dali nam ze sklepu sprzętu, który kiedyś był na wystawie w sklepie... Czy ktoś wie jak go wyłączyć?

Będę wdzięczna za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    ... a dali instrukcje obsługi ?
  • Poziom 2  
    Instrukcja? hmmm jakaś taka troszkę ograniczona ale była...Pojechałam do rtv euro agd ale do innego sklepu, bo tamten był już zamknięty i powiedzieli , że faktycznie musiał być na wystawie albo na jakiejś prezentacji bo jest wgrany Retail Mode? czy jakoś tak i ten program jest administrATOREM urządzenia i nie można nic zrobić w nim przez niego...
    Powiedział, że jutro mam zadzwonić do tamtego sklepu - podał mi ich wewnetrzny numer do kierownika tamtego sklepu- i mam powiedzieć, że chcę wymienić Tablet na nowy fabrycznie, będa musieli go sprowadzić bo nie ma w Toruniu na stanie.
    Dla mnie to przykre, że sklep tak oszukuje ludzi...na miejscu był chłopak z firmy Samsung i w obecnym Tablecie usunął ten program i zrobił tzw twardy reset i wszystko jest teraz ok, ale myśl że tablet nie jest nowy nie pozwala mi go zatrzymać, po prostu dla zasady muszę go wymienić.
  • Poziom 21  
    Freddy napisał:

A jakie to ma znaczenie SPAMERZE

@Rinuś
    Nowo uruchamiane urządzenia na Androidzie tak się czasami zachowują,wyświetlają instrukcję obsługi,sugerują założenie konta itp, gdy po przejściu całości wraca to ponownie, przyczyną może być uszkodzony soft i tu dwie drogi albo do sprzedawcy by w ramach gwarancji wgrał nowy soft albo zrobić to samemu ( wgrywanie oryginalnego softu nie pozbawia gwarancji) a soft dla konkretnego modelu jest na stronie Samsunga więc ściągnąć i wgrać z komputera przy pomocy ODINA (Odin to program pozwalający na m/n wgrywanie przy pomocy kabelka USB, softu do urządzenia)
    Moderowany przez arnoldziq:

Drogi kolego!
    Proponowanie wgrania "oryginalnego softu" do nowo zakupionego telefonu/tabletu, uważam nie tylko za niepoważne, ale wręcz za szkodliwe. Po to jest sprzedawca, żeby sprzedawać towar wolny od wad. A "Retail Mode", to "wada" bardzo poważna! Nie wiem jak w Polsce, ale w UK, za sprzedaż takiego urządzenia można stracić umowę reseller-ską.
    Tą, nieprzemyślaną poradą, zarobił kolega ostrzeżenie #2.

• Poziom 2  
    wibi napisał:
    Freddy napisał:

A jakie to ma znaczenie SPAMERZE

@Rinuś
    Nowo uruchamiane urządzenia na Androidzie tak się czasami zachowują,wyświetlają instrukcję obsługi,sugerują założenie konta itp, gdy po przejściu całości wraca to ponownie, przyczyną może być uszkodzony soft i tu dwie drogi albo do sprzedawcy by w ramach gwarancji wgrał nowy soft albo zrobić to samemu ( wgrywanie oryginalnego softu nie pozbawia gwarancji) a soft dla konkretnego modelu jest na stronie Samsunga więc ściągnąć i wgrać z komputera przy pomocy ODINA (Odin to program pozwalający na m/n wgrywanie przy pomocy kabelka USB, softu do urządzenia)

On nie był pierwszy raz włączany :) Dopiero w sklepie jak złożyłam skargę i zrobili mi ten twardy reset systemu to nastąpiło to pierwsze uruchomienie systemu. Wcześniej po zablokowaniu ekranu włączał się ten film pokazowy, no ale już wiem że po prostu chcieli mi wcisnąć sprzęt z wystawy...wszystko spoko tylko mogli uprzedzić i obniżyć chociaż cenę...
  • Moderator Programowanie
    Ten telefon w ogóle nie powinien trafić do sprzedaży!
    Sprzęt jest w tzw. Retail Mode. Modzie "pokazowym". Można ten mod wyłączyć, tylko trzeba znać odpowiednie hasło.
    Sugeruję zwrócić to urządzenie do sklepu i zażądać wymiany. Nawet wgranie nowego ROM-u niczego nie zmieni, ponieważ modele pokazowe mają rozmyślnie uszkodzone np. oprogramowanie radia/modemu GSM.
  • Poziom 19  
    Witam,moze ktos wie jak wylaczyc RETAIL MODE w Samsung S4 ?

Chodzi o to ze sprzet jest pokazowy LIVE DEMO ipo 15 sekundach wlacza sie film prezentujacy S4.
    london2004 napisał:
    RETAIL MODE w Samsung S4
    Czy telefon chociaż na chwilę "łapie" zasięg po włączeniu?
    london2004 napisał:
    sprzet jest pokazowy LIVE DEMO ipo 15 sekundach wlacza sie film prezentujacy S4
    Zrób factory reset, najlepiej poprzez Recovery.
    Jak to nie pomoże, to ustaw start prezentacji na 3:00 nad ranem a jej koniec na 3:01. Hasło do Retail Mode to 5444 albo MK729Q16K8546 (wielkie liter).
    london2004 napisał:
    Aplikacje i fotografie samoczynnie sie usuwaja.

Co to znaczy?
    Nic nie robisz z telefonem i zawartość znika?
  • Poziom 43  
    No to może masz jakiegoś wirusa.