Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dławik 230V 4kW do serwera

arek3007 16 Lut 2014 18:06 1596 13
  • #1 16 Lut 2014 18:06
    arek3007
    Poziom 8  

Witam,

Mam problem z wahaniem napięcia, a mianowicie chwilowo spada do 195V co powoduje nie potrzebne zadziałanie wyłącznika B16.
    Niestety modernizacja instalacji nie wchodzi w grę, dlatego pomyślałem o dławiku.
    Proszę o sugestię jaki dławik powinien zastosować lub gdzie mogę taki zamówić.
    Zasilacze to 5xCorsair 750W
    Rzecz jasna wszystko rozbija się o koszty(ma być tanio i dobrze ;)
    Dzięki za wszelkie sugestie.

0 13
  • #2 16 Lut 2014 18:13
    technikabasenowa
    Poziom 33  

Tu dławik nic nie da, jakim cudem 4kW wyłącza B16 - jak chcesz wyeliminować wahania U to tylko UPS.

0
  • #3 16 Lut 2014 18:43
    wotik
    Poziom 20  

Zastosuj odpowiedni UPS, z oczekiwanym czasem podtrzymania. Innego sposobu rozwiązania Twojego problemu nie widzę. Swoją drogą - masz serwer bez podtrzymania....?

0
  • #4 16 Lut 2014 19:32
    arek3007
    Poziom 8  

UPS nie wchodzi w grę ponieważ wprowadza straty.
    Natomiast dławik powinien poradzić sobie z chwilowymi wahaniami napięcia.

0
  • #5 16 Lut 2014 19:58
    technikabasenowa
    Poziom 33  

arek3007 napisał:
    UPS nie wchodzi w grę, ponieważ wprowadza straty.
    Natomiast dławik powinien poradzić sobie z chwilowymi wahaniami napięcia.

Jakie straty wprowadza UPS?
    O dławiku zapomnij.

0
  • #6 16 Lut 2014 20:48
    wotik
    Poziom 20  

arek3007 napisał:
    UPS nie wchodzi w grę ponieważ wprowadza straty.

Możesz to rozwinąć, bo kompletnie nie wiem co masz na myśli...?

0
  • #7 16 Lut 2014 22:01
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Mam problem z wahaniem napięcia, a mianowicie chwilowo spada do 195V co powoduje nie potrzebne zadziałanie wyłącznika B16.
    Wyłącznik nadprądowy nie reaguje na napięcie bo niby jak przecież gdy jest załączony napięcia na nim nie ma, przyczyna musi być inna.

Cytat:
    Niestety modernizacja instalacji nie wchodzi w grę, dlatego pomyślałem o dławiku.
    A kto ci takich głupot nagadał, dławik pogorszył by tylko sprawę, zmniejszając napięcie na wejściu zasilacza przez swoją reaktancję indukcyjną.

0
  • #8 25 Mar 2014 16:31
    Mibars
    Poziom 11  

arek3007 napisał:
    Mam problem z wahaniem napięcia, a mianowicie chwilowo spada do 195V co powoduje nie potrzebne zadziałanie wyłącznika B16

Nie niepotrzebne, tylko jak najbardziej potrzebne! Zasilacze są impulsowe, jak maleje napięcie, to zwiększają pobór prądu, by moc wyjściowa się nie zmieniła i w sumie ciągną ponad 16A wywalając wyłącznik, który i tak jest już zagrzany od ciągłego poboru prądu.
    arek3007 napisał:

Dławik czego? Gdzie miałby być wstawiony? Zgaduje, że po głowie chodzi ci kompensacja mocy biernej, ale nowe zasilacze mają aktywne PFC, czyli współczynnik mocy bliski jedności. Nie ma czego kompensować. Jeśli chcesz jakoś dławikiem podnieść napięcie, to od razu mówię - Nie da się.
    arek3007 napisał:
    Rzecz jasna wszystko rozbija się o koszty(ma być tanio i dobrze
    Tak to nie ma nigdy :)

UPS rozwiązałby problem tych chwilowych spadków, w takiej chwili przejmuje na siebie ciężar zasilania. Problem jest taki, że zapas mocy masz mizerny i UPS zwiększając pobór prądu po takim spadku na ładowanie akumulatorów może problem powiększyć.

Swoją drogą serwer bez UPS...

Inne rozwiązanie to znaleźć drugi obwód zabezpieczony innym wyłącznikiem i pod niego podłączyć z jeden serwer, żeby zmniejszyć obciążenie tego serwerowego obwodu.

0
  • #9 25 Mar 2014 20:10
    BILGO
    Poziom 38  

technikabasenowa napisał:
    jakim cudem 4kW wyłącza B16

Jak to jakim ?

0
  • #10 30 Mar 2014 11:56
    technikabasenowa
    Poziom 33  

BILGO napisał:
    technikabasenowa napisał:
    jakim cudem 4kW wyłącza B16

Jak to jakim ?

Takim że załozyłem że zasilacz nie jest wykorzystywany w 100% przeważnie około 70-80 więc B16 nie powinna zadziałać .

0
  • #12 27 Kwi 2014 09:26
    Adamonter
    Poziom 13  

Przecież 4 kW to jest prawie 18 A, a przy jakimś szarpnięciu większej mocy to pobierze ponad 20 A, więc takie skutki. Dławik spowoduje obniżenie napięcia, więc jak koledzy pisali spowoduje zwiększenie poboru prądu przy stałej mocy owe 4 kW, a może i większej. Więc jeśli przewód zasilający jest za cienki, więc nie można zwiększyć bezpiecznika, to bez jego wymiany zostaje zastosowanie szkiełka powiększającego, będzie wyglądał na grubszy.

Dodano po 13 [minuty]:

Piszesz, że urządzenie ma 4 kW a ty założyłeś, że pobiera z tego ok 80 %. Lecz bezpiecznik nic nie zakłada tylko działa przy faktycznie pobranym prądzie. Więc weź jakąś metrówkę stolarską i zmierz jaki tam faktycznie płynie prąd maksymalny i wszystko będzie jasne.

0
  • #13 27 Kwi 2014 09:58
    bogi
    Poziom 28  

Wymień bezpiecznik na 16A C rozruchowy/ zwłoczny.

0
  • #14 27 Kwi 2014 11:36
    Mibars
    Poziom 11  

bogi to nic nie da, przy w miarę stałym obciążeniu (właściwie przeciążeniu) w zabezpieczeniu wyrzuca człon przeciążeniowy, a nie zwarciowy.

0