Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum 430 Mack - wyciąganie.skrzyni.biegów.

16 Lut 2014 19:07 2061 7
  • Poziom 13  
    Witam forumowiczów. Z racji tego że nie chciałbym czegoś uszkodzić.proszę o pomoc. Skrzynia biegów b 18 jeat juz odkrecona i częściowo.wysunięta.z silnika. Wysprzeglik odkrecony i wyjęty. Nie.jestem w stanie wyrwać skrzyni ze sprzęgła i odcisków. W internecie zauważyłem ze są chyba.dwa rodzaje łapki łożyska oporowego. U mnie jest ten z dwoma kamieniami zabezpieczonymi zennerami na.walku. Czy.próbować dalej na siłę wyciągać skrzynie czy trzeba.jeszcze coś zrobix z ta łapka?
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Twoim problemem jest zapewne łożysko wyciskowe spięte z dociskiem. Masz 3 możliwości: albo w taki sposób ustawić widełki sprzęgła by nie zapierały się o łożysko i wtedy wysunąć skrzynię. Druga metoda to wypięcie spinki łożyska oporowego z docisku. Trzecia metoda to odkręcenie docisku sprzęgła przez dziurę w obudowie sprzęgła i wyjęcie skrzyni razem z dociskiem. Nie pamiętam teraz dokładnie jak jest akurat w MACKu bo bardzo dawno tego nie robiłem ale jedna z tych 3 metod na pewno pomoże.
  • Poziom 13  
    Dziękuje za odpowiedź. Za dnia obejrzę sobie to wszystko jeszcze raz na spokojnie. Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Jesli chodzi o ta spinkę w ksztalcie okraglej agrafki. Rozpialem ja ale jak ja wyjac?
    Samej spinki nie wyjmiesz jak łożysko siedzi w docisku. Żeby looknać jak to działa możesz podjechać sobie do najbliższego sklepu z częściami i poprosić by pokazali ci zestaw sprzęgła. Wtedy będziesz dokładnie wiedział co i jak powinieneś zrobić.
  • Poziom 13  
    Po prostu odkręcę docisk i dalej będę się barował z wyjętą skrzynka. Dzięki za pomoc.
    Bedzie najszybciej i najłatwiej :)
  • Poziom 13  
    Wystarczy wyciągnąć sworzeń mocujący widełki ,jest zabezpieczony śrubą 8 widoczną po zdjęciu okienka.
  • Poziom 13  
    Wystarczy wyciągnąc sworzeń trzymający widełki. Oczywiście. Wyobraźcie sobie śrubka 8 od spodu zaspawana a sworzeń przewiercony od strony skrzyni biegów i wsadzona jeszcze jedna śruba..... uwielbiam druciarstwo.... Na szczęście wszystko juz rozłączone sprzęgło kupione i wszystko gotowe do montazu:)