Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] zlecę wykonanie projektu urządzenia GSM

spec-007 16 Feb 2014 19:15 1824 9
 • #1
  spec-007
  Level 9  
  Poszukuję osoby z doświadczeniem, która podejmie się zaprojektowania urządzenia służącego do komunikacji poprzez sieć gsm. Urządzenie ma służyć do prowadzenia rozmów. Projekt będzie wykorzystany w produkcji. Mamy próbkę urządzenia, na którym chcielibyśmy się wzorować. Urządzenie to nie bazuje na gotowym module GSM.
 • #2
  sundayman
  Level 25  
  Nie jestem pewien, czy kolega wie - są już w produkcji urządzenia do prowadzenia rozmów przez sieć GMS. Popoularnie się to nazywa "telefon komórkowy". Tak że - pomysł chyba już ktoś szybszy podchwycił :D
 • #3
  spec-007
  Level 9  
  Niestety to nie będzie telefon komórkowy. Jest to coś w rodzaju pluskwy gsm, jednak nie do końca. Specyfiką urządzenia jest specjalnie zaprojektowany układ gsm - nie wykorzystywany jest gotowy moduł smd. Dlatego podejrzewam, że potrzeba jest osoba ze specjalizacją w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej.
 • #4
  qazpylades
  Level 13  
  Jak nie z wykorzystaniem gotowego modułu to proponuję się zainteresować ile kosztowała kińczyków ta sama technologia sprzedana w ramach spółki córki Siemen-sa o nazwie "Cinterion". Ta cena sugeruje używać jednak gotowych modułów do transmisji przez sieć telefonii komórkowej.
 • #5
  spec-007
  Level 9  
  Podejrzewam, że to dedykowane rozwiązanie podyktowane jest uzyskaniem niższej ceny urządzenia. Zdajemy sobie sprawę z wyższych kosztów projektu. Chcieliśmy porównać koszty wdrożenia takiego rozwiązania z kosztem stosowania modułu. Nie sugerowałbym się transakcjami pomiędzy spółkami córkami, które stosują tzw. kreatywną księgowość dla wyprowadzenia kapitału.
 • #6
  JarekC
  Level 32  
  Może dedykowane rozwiązanie może jest tańsze ale przy produkcji setek tysięcy urządzeń. Gdzie koszt opracowania i wdrożenia rozłoży się na duży wolumen.

  Dostęp do technologii GSM na poziome chipsetu jest ograniczony tylko dla dużych
  producentów. Również wykonanie PCB pod takie układy wymaga wysokiej technologi
  projektu i wykonania (druk kilkuwarstwowy, przelotki wykonywane laserowe).

  Na rynku są dostępne subminiaturowe modemy GSM o wymiarach rzędu 15mx18mm
  i raczej ten kierunek trzeba wybrać.

  Pozdrawiam
  JarekC

  PS. wysłałem zapytanie dotyczące projektu na E-mail ale odpowiedzi brak.
 • #7
  spec-007
  Level 9  
  Już wysłałem informacje na mejla.
 • #8
  qazpylades
  Level 13  
  Kosztów nie da się porównać.
  Oprogramowanie modemu to wiele miesięcy pracy wielu programistów.
  Jeśli się nie będzie produkowało milionów sztuk to taniej będzie kupić moduły.
  W przypadku zakupu elementów poniżej miliona części wyjdą drożej niż cały moduł.
  Płytki tej jakości robią i na naszym podwórku...........
 • #9
  spec-007
  Level 9  
  Co myślicie o modemie sim800h quad. Jedna z firm chce go zastosować w moim urządzeniu.
  Są przeciwnicy firmy Simcom twierdzący, że są awaryjne i są problemy z ich funkcjonowaniem w Europie, ale to z reguły ci którzy handlują innymi. Z kolei firmy sprzedające produkty SIMCOM twierdzą, że nigdy problemów nie mieli. W internecie jest specyfikacja. Ale niestety nie znam się na tym. Czy parametry tj. czułość, zużycie prądu są dobre czy nie. Jego zalety w moich oczach to to, że jest mały i tani.
 • #10
  qazpylades
  Level 13  
  Tak jak mówiłem lepiej kupić gotowca.
  A co do tego modemu. Z SIMCOM-em co pewien czas bywają problemy ale ostatnio nic się nie działo więc powinno być ok. Używam ich w dużych ilościach w kilku opracowaniach i nie ma zgrzytu choć mam zastrzeżenia co do TDP. Kińczyki nie dbają o całkowity pobór mocy przez układ i SIMCOM-y są tanie ale nieenergooszczędne.