Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WG835tx - Zaraz po naprawie zaczęła się trząść i b. głośno chodzić.

motyl93 16 Lut 2014 20:03 1116 5
 • #1 16 Lut 2014 20:03
  motyl93
  Poziom 9  

  Do niedawna była tu pralka indesit, modelu nie pamiętam ale miała jakieś 12 lat i nawet przy pustym praniu chodziła tak głośno, że nie dało się wytrzymać. Dodatkowo lało się z niej, mało ale jednak zawsze sie lało.

  Gościu który ją sprawdził powiedział że poszły łozyska i coś tam jeszcze i przełożył bęben z tej starej pralki do WG835tx (bo ta pralka bęben miała popsuty, a ten ze starej pralki do niej spasował).

  Nowa pralka pierwsze kilka prań (pranie testowe z samą wodą, później koc z narzutą, później tylko kilka rzeczy- czyli prawie pusta pralka, później zapełniona ponad połowę) prała ok.

  Ale już z następnym praniem niestety nie - była zapełniona do 3/4 (bo zawsze zostawiam trochę miejsca żeby pralek nie przeciążać) przy chyba pierwszym wirowaniu zaczęła się znowu niesamowicie głośno tłuc i dostała wibracji takich, że aż drzwi od łazienki się trzęsły. Jak skończyło sie pierwsze wirowanie dalej sobie prała cichutko. Przy następnym wirowaniu też była już normalna głośność, nie miała aż takich wibracji.

  Zdziwiło mnie to bo była przecież dopiero co u fachowca.. Łożyska ma niby nowe, bęben niby sprawny, amortyzatory chyba też... Co prawda woda leje się tak samo jak lała się z tamtej..

  Wie ktoś z was skąd mógł się brać ten huk przy pierwszym wirowaniu i czy mogę temu jakoś zaradzić? Dodam, że ogólnie jak się ją otworzy i złapie za bęben to ma chyba sporo luzu, tzn chodzi trochę na boki..

  0 5
 • #2 17 Lut 2014 00:01
  pylos
  Poziom 22  

  Zawołaj tego pseudofachowca i niech jeszcze raz naprawia,tym razem za swoje.Nie powinno być luzów po wymianie łożysk.

  0
 • #3 17 Lut 2014 11:02
  Stefciu_B
  Specjalista AGD

  motyl93 napisał:
  Dodam, że ogólnie jak się ją otworzy i złapie za bęben to ma chyba sporo luzu, tzn chodzi trochę na boki.

  Podejrzewam że w Twoim przypadku "chodzi trochę na boki" zbiornik z bębnem i to jest całkiem normalny objaw pracy zbiornika na sprężynach
  motyl93 napisał:
  była zapełniona do 3/4 (bo zawsze zostawiam trochę miejsca żeby pralek nie przeciążać)

  bez obaw pralki nie przeciążysz
  motyl93 napisał:
  przy chyba pierwszym wirowaniu zaczęła się znowu niesamowicie głośno tłuc i dostała wibracji takich, że aż drzwi od łazienki się trzęsły.

  i to jest skutek małego wsadu i złego rozłożenia wsadu w bębnie
  motyl93 napisał:
  Jak skończyło sie pierwsze wirowanie dalej sobie prała cichutko. Przy następnym wirowaniu też była już normalna głośność, nie miała aż takich wibracji.

  Weź sobie na wstrzymanie i sprawdź na następnych praniach na pewno wszystko będzie OK.

  0
 • #4 17 Lut 2014 17:51
  motyl93
  Poziom 9  

  no właśnie dziwne jest to jak było prane dziś, że przy małym wsadzie NIC SIĘ NIE DZIAŁO, wcześniej przy też małym wsadzie (1/5 pralki) też nic się nie działo, a powinno być niby odwrotnie..

  a przy wsadzie 3/4 czy może nawet 4/5 pralki przy pierwszym odwirowaniu cała chodziła ( odwirowywanie końcowe było już w porządku)

  0
 • #6 18 Lut 2014 18:18
  motyl93
  Poziom 9  

  A da się jakoś zaradzić jakoś temu nieprawidłowemu rozkładowi prania? Albo coś zrobić z tą pralką? Bo w wielu pralkach już prałam a tylko w tej wystąpił taki problem...

  0