Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

checkpoint - Namagnetyzowanie biżuterii do bramek Checkpoint

bezimienny1100 16 Feb 2014 20:16 1884 10
 • #1
  bezimienny1100
  Level 2  
  Witam,
  Posiadam duży sklep odzieżowy, w którym mam bramki antykradzieżowe marki Checkpoint.
  Chciał bym wykonać jakieś urządzenie które namagnetyzowywało by biżuterię, która często pada łupem złodziei. Znam podstawowe zagadnienia elektroniki lecz liczę na Waszą pomoc, może ktoś robił coś podobnego i ma jakieś doświadczenie którym by się podzielił

  Pozdrawiam
 • #2
  rx/tx
  Level 14  
  Kolego kilka uwag.
  1. Bramki nie działają na zasadzie namagnesowania czegoś . Poprostu w klipsie , naklejce , itp.masz układ LC ktory podczas przechodzenia przez bramkę "pobudzony z zewnątrz sam zaczyna nadawać" i to wywołuje alarm. ( sa jeszcze bramki RFID ale nie o nich pewnie mowa)
  2. Srebro i złoto sa diamagnetykami i bardzo słabo sie "namagnesowuja"

  Musisz w jakis sposob odkleić biżuterię lub tez w inny sposob przyczepić do niej znaczniki przewidziane do Twojego systemu

  Mariusz
 • #3
  januszx3
  Level 31  
  Sprawdź magnesem Twoją "biżuterię" i jeśli nie masz takiej, podatnej na magnetyzm , to "urządzenie które namagnetyzowywało by biżuterię", nie jest możliwe do skonstruowania.
  P.S To nie wina elektroniki, tylko fizyki.
 • #4
  rx/tx
  Level 14  
  Kolego Januszx3 a jak namagnesuje swoja biżuterię to co ? Uważasz ze to cos pomoże w temacie wykrywania przez bramki które ma kolega ? :-) . Plissss piszmy na temat :-)

  Mariusz

  PS. Tylko sie nie obrażaj :-)
 • #5
  marrt
  Level 15  
  wszystko zalezy jakie masz bramki EM (elektromagnetyk) czy RF (radiowka dzialajaca na 8.2MHz) jesli chodzi o urzadzenie to nie widzialem czegos takiego
 • #6
  bezimienny1100
  Level 2  
  Wydaję Mi się że są elektromagnetyczne, ale upewnie się w weekend, na zabezpieczeniach samoprzylepnych jest napisane że działają z częstotliwością 8,2MHz.
 • #7
  bartek_p
  Level 31  
  No to w zasadzie, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Pozostaje Ci tylko oklejenie lub klipsy
 • #8
  bezimienny1100
  Level 2  
  Ale właśnie danie wlepki lub klipsa odpada przy biżuterii, dlatego myślałem żeby jakoś namagnetyzować biżuterię aby działała na bramkach a rozmagnesowywała się na ladzie.
 • #9
  extremeee
  Level 25  
  Kolego przeczytałeśto co napisał rx/tx w drugim poście ? tam masz odpowiedź na Twoje wszelkie pytania.
 • #10
  marrt
  Level 15  
  Niestety nic z tym nie zrobisz koledzy dobrze mowia system masz RF - radiowy wiec nie ma mowy o zadnym magnesowaniu. Zostaje tylko mala etykieta typu postsemp ale nie jest to zabezpieczenie 100%.


  Pomoglem - kliknij "Pomógł"
 • #11
  januszx3
  Level 31  
  "Namagnetyzowanie", określenie przez Ciebie użytym, nie jest właściwym określeniem zjawiska fizycznego. Zjawisko magnesowania materiałów, PM -permanent magnes (magnes trwały) nie ma nic wspólnego y Twoim określeniem, albowiem dotyczy tylko materiałów (np. ferromagnetyków), których właściwości ulegają zmianie pod wpływem pola magnetycznego.
  W tym aspekcie Twój pomysł może być powiązany z tematyką wykrywaczy metali, nie koniecznie ferromagnetyków.