Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz wody Twister 3,5KW, czy podgrzeje dobrze wodę?

sebaele22 16 Lut 2014 20:18 3690 42
  • #1 16 Lut 2014 20:18
    sebaele22
    Poziom 30  

Witam serdecznie, mam zamiar zakupić przepływowy podgrzewacz wody Twister 3,5KW. Chciałbym zapytać czy taki podgrzewacz jest wstanie podgrzać dobrze wodę?

Pozdrawiam

• #2 16 Lut 2014 20:23
    Sono2020
    Poziom 19  

Jak ma Ci to służyć tylko np do mycia rąk itp to tak jak będziesz chciał wziąść kąpiel lub umyć gary to jest stanowczo za mały musisz szukać czegoś w okolicy 18-24kW.

• #4 16 Lut 2014 20:59
    12pawel
    Poziom 33  

Zależy jaka temperatura wody zasilającej. Jam mam 12kW i latem wykorzystuje tylko 2/3 jego mocy i mam wodę gorącą, a zimą chodzi ze 100% mocą i woda jest ok 35-40 stopni max, ale woda w studni ma temperaturę wtedy bliską zeru.

• #5 16 Lut 2014 21:13
    sebaele22
    Poziom 30  

Ciężko mi stwierdzić jaka jest temperatura wody zasilającej :-(, może jest ktoś kto używa takiego podgrzewacza i coś doda od siebie bo nie wiem czy kupować czy jednak nie...

• #6 16 Lut 2014 21:47
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

W ulotce masz podaną Δt i wydajność. To powinno wystarczyć do określenia, czy warto :)

• #8 16 Lut 2014 21:53
    mirrzo

Odszukaj w sieci. Nie bądź leniwy.

• #9 16 Lut 2014 22:00
    sebaele22
    Poziom 30  

Jeśli byłbym leniwy to nawet nie założyłbym tematu :-)
    Co z tego jak odnajdę instrukcją jak i tak nie wiem o co chodzi z tym "Δt"
    No nic trzeba poczekać na odpowiedz osoby która posiada taki podgrzewacz :-)

• #10 16 Lut 2014 22:53
    arturccc
    Poziom 14  

Miałem taki podgrzewacz w pomieszczeniu magazynowym, jeśli puścisz wodę dostatecznie wolno to nawet się poparzysz. Moim zdaniem taka bardziej zabawka, do umycia rąk, kliku szklanek tak, ewentualnie napełniasz zlewozmywak i dopiero działasz. Lepiej kup zmywarkę....

• #14 17 Lut 2014 10:15
    arturccc
    Poziom 14  

Woda w wodociagu ma okolo 10 stopni.

• #16 17 Lut 2014 10:50
    tg20
    Poziom 15  

sebaele22 napisał:
    Szczerze to nie wiem jak to zrozumieć :)

Jeśli temp. wody na wejściu do podgrzewacz ma 10°C to wyjściu osiągnie 40°C, z wydatkiem 1,7l/min tzn. że wiadro o pojemności 10l będziesz napełniał ok. 6min a wannę o poj.140l ok. 1godz. 20min.

• #18 17 Lut 2014 13:16
    mirrzo

Poleci cieplejsza, ale w mniejszej ilości.

• #19 17 Lut 2014 15:56
    tg20
    Poziom 15  

sebaele22 napisał:
    Czy np jak tylko delikatnie odkręcę kurek to poleci cieplejsza?

To jest dobre pytanie, w czasie ostatnich mrozów temperatura wody z wodociągu osiągała 4-5°C (mierzyłem), co w przypadku omawianego podgrzewacza dało by na wyjściu ok. 35°C (mniej niż temp. ciała). W takiej sytuacji jedynym sposobem na osiągnięcie wyższej temp. jest zredukowanie wypływu wody, jednak w tych tanich podgrzewaczach zakres regulacji wydatku wody jest nieznaczny, min. ok. 1,3 l/min co da ΔT w granicach 35-40°C

• #20 17 Lut 2014 17:06
    arturccc
    Poziom 14  

Może woda przemarzała gdzieś w domu, piwnicy? O ile mi wiadomo woda powinna mieć około 10 stopni, bo mniej więcej na 2m głębokości panuje taka temperatura bez względu na porę roku, a na takiej głębokości mniej więcej kładzie się wodociągi.

• #21 17 Lut 2014 17:14
    Sono2020
    Poziom 19  

Jak już tak bardzo potrzebujesz takiego rozwiązania to może pojemnościowy podgrzewacz Ci się sprawdzi taki np co ma 5-10l wody szybko się grzeje i te 5-10l możesz mieć nawet gorącą. Ma jedyną wadę cały czas utrzymuje wodę w określonej temperaturze co przy sporadycznym i nieregularnym korzystaniu jest energochłonne.
    Sprawdź sobie warunki jakie masz od energetyków może da się ciut większy zamontować.
    Jednofazowe występują do 5,5kW sam mam 2szt w domu ale to tak tylko w piwnicy do umycia rąk itp. do normalnego użytkowania są za słabe.
    Może jakiś trójfazowy Ci tam podejdzie a może jakiś gazowy.
    Musisz sam zdecydować czy zależy Ci na komforcie czy myciu rąk.
    Jak to ma być do kuchni to gazówka lub pojemnościowy inaczej przy tej mocy nic nie wskórasz więc nie licz na jakąś lepiej satysfakcjonującą Ciebie odpowiedź.

Apropo wydajności przy dt 30C to woda będzie musiała lecieć takim malutkim ciurkiem aby była w miarę ciepła.

• #22 17 Lut 2014 17:40
    tg20
    Poziom 15  

arturccc napisał:
    O ile mi wiadomo woda powinna mieć około 10 stopni

masz rację, budynek to blok 120 lokali a sprawa dotyczyła słabych osiągów gazowego podgrzewacza przepływowego. Sam byłem zdziwiony, pomiar wykonałem elektronikiem i termometrem rtęciowym

• #23 17 Lut 2014 17:48
    12pawel
    Poziom 33  

mirrzo napisał:

Nie do końca jest tak że jak przykręcisz mocno to poleci ciepła woda. Podgrzewacze mają ustawione minimalny przepływ przy którym załącza się grzałka czyli jeśli za mocno przykręcisz wodę to grzałka się wyłączy i poleci całkowicie zimna woda.

• #24 17 Lut 2014 18:09
    arturccc
    Poziom 14  

12pawel napisał:
    mirrzo napisał:

Nie do końca jest tak że jak przykręcisz mocno to poleci ciepła woda. Podgrzewacze mają ustawione minimalny przepływ przy którym załącza się grzałka czyli jeśli za mocno przykręcisz wodę to grzałka się wyłączy i poleci całkowicie zimna woda.
    Nie wiem jak inne, ale jak pisałem wyżej, miałem dokładnie ten sam model i można było uzyskać naprawdę gorącą wodę, ale w/w wannę napełniałbym pewnie pół dnia. W tym modelu chyba nie ma tego zabezpieczenia, chociaż przypominam sobie, że najpierw trzeba było mocno odkręcić, do cyknięcia i dopiero potem stopniowo ograniczać strumień. Moim zdaniem do kuchni to on się nie nadaje, chyba, że ktoś mieszka sam i jada na mieście...

Swoją drogą ten 3,5kW to najmniejszy zdaje się, nie możesz zainstalować tego 5,5, albo takiego z niewielkim zbiornikiem jak proponują wyżej?

• #25 17 Lut 2014 20:38
    sebaele22
    Poziom 30  

No niestety nie mogę zainstalować większego ponieważ instalacja do pomieszczenia jest 2 przewodowa (aluminiowa) a w pomieszczeniu już miedziana więc pomyślałem o takim podgrzewaczu.
    Podgrzewacz o którym jest temat już zakupiłem, zobaczymy co z tego będzie :-)
    Przed zakupem podgrzewacza już myślałem żeby zakupi bojler około 50l...

• #26 17 Lut 2014 23:34
    Sono2020
    Poziom 19  

Czyli znów jako następny pytałeś po zakupie !
    To teraz go zamontuj i ciesz się ciepłą wodą !

• #27 18 Lut 2014 06:41
    sebaele22
    Poziom 30  

Nie dlaczego? Temat założyłem jeszcze przed tym jak miałem zamiar zakupić :-)
    Widzę że zdania są podzielone więc zobaczymy co z tego będzie, dam znać :-)
    Pozdrawiam

• #28 18 Lut 2014 11:00
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

2 razy się spotkałem z takim podgrzewaczem przepływowym elektrycznym 3,5kW. Strumień wody jest mały a woda ledwo ciepła, często po prostu letnia. 3,5kW nie starcza na podgrzanie wody przepływowej. Swoją drogą, jest to maksymalna moc, jaką da się podłączyć do normalnego gniazdka (16A). Po uruchomieniu podgrzewacza natężenie prądu jest na tyle duże, że światło od razu staje się znacznie słabsze (spadek napięcia) - pewnie tam instalacja elektryczna była niedostosowana do takiego obciążenia. Ja bym sugerował (jesli to ma być do kuchni - mycie naczyń) podgrzewacz pojemnościowy. Wystarczy nawet 10-litrowy (większy będzie miał większe gabaryty i ciężar). Moc 1,2 do 1,5kW (zależnie od marki) i nie grozi przeciążenie instalacji elektrycznej. Jeśli 10 litrów to mało, wybrać 20-litrowy.

• #29 18 Lut 2014 11:43
    sebaele22
    Poziom 30  

Rozumiem zobaczymy co z tego będzie :-)
    Mam jeszcze takie pytanie jeśli byłbym niezadowolony z podgrzewacza to czy bateria z niego będzie pasowała do bojlera czy również musiałbym zakupić nową baterię?

• #30 19 Lut 2014 00:23
    sebaele22
    Poziom 30  

Witam ponownie, zakupiony podgrzewacz okazał się być uszkodzony, po podłączeniu go do zasilania zimnej wody i odkręceniu kurka cały cieknie tak jakby coś w sorku było nieszczelne :-(, teraz trzeba nawiązać kontakt z sprzedającym :-)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson