Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens Gigaset 2010 wyłącza się po podniesieniu z bazy.

arci02 03 Apr 2005 13:49 2549 11
 • #1
  arci02
  Level 12  
  Problem jest następujący(nie mam schematu do tego telefonu),jak jest słuchawka w bazie to działa wszystko,a jak ją wyciagam to znika wszystko i tak jak by nie miał zasilania a akumulatorki są nowe.Podejrzewam że problem jest w układzie zasilania,ale bez schematu to jestem bezsilny.Proszę o jakieś wskazówki.Dzięki i pozdrawiam.
 • #2
  W.Wojtek
  Phones specialist
  Schematu nie ma nie było a będzie.... jak sobie narysujesz.
  Rozum,lupa, omomiarka i woltomierz oraz lutownica...

  WW
 • #3
  bahet
  Level 23  
  Wyczyść styki wewnątrz słuchawki, gdzie podawane jest napięcie z akumulatorków i w klapce zapinającej akumulatorki.
 • #4
  wladek83
  Level 32  
  Słuchawka po położeniu na bazie rozpoczyna procedurę sprawdzania aku a następnie powinna zacząć ładowanie akumulatorów . Prawidłową oznaką tego jest świecenie diody na bazie oraz , po dłuższym czasie , uzupełniający się kolejnymi kreskami symbol akumulatorka na wyświetlaczu słuchawki . Tak więc zwróć na to uwagę - czy świeci dioda oraz czy po np. nocnym ładowaniu , masz symbol aku na maksa . Po naładowaniu ( i przy prawidłowym ładowaniu ) dioda na bazie co jakiś czas MUSI się zaświecić , świadczy to o tym , że aku zostały naładowane i teraz program procesora w słuchawce przeprowadza testy sprawności aku , ich temperatury , stanu naładowania . Jeśli nie masz choć jednego z tych kroków z tego co opisałem to masz problem , choć do rozwiązania . Aku , może są i nowe , lecz czasami sprawiają niespodzianki ...

  Pzdr.
 • #5
  arci02
  Level 12  
  Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
  Kontrolka świeci cały czas,akumulatorki są nałodowane i mają po 1.35V,ale nie są oryginalne,czyli możliwe że procesor wykrywa inną pojemność akumulatorów?wcześniej dostałem ten telefon bez żadnych akumulatorków,wsadziłem zwykłe paluszki,dioda zaświeciła się na chwile i zgasła.Wydaje mi się że na bateriach zwykłych powinnien działać?Telefon był bezczynny kilka miesięcy,może pamięć siadła?Co o tym myślicie?

  Dodano po 1 [minuty]:

  A co do styków w pierwszej kolejności poszły do czyszczenia,ale rezulatatu nie było:(:(:(
 • #6
  wladek83
  Level 32  
  Na bateriach też powinien działać , lecz nie forsuj długo słuchawki podniesionym do 3 V napięciem ( może wyzionąć ducha ) . Akumulatorki zastosuj o max. pojemności 1200 mA . Ich "oryginalność" nie ma tu żadnego znaczenia . Poza tym jak pytasz o pomoc to , proszę , czytaj uważnie odpowiedzi . Nikt nie zalecał kontroli napięcia miernikiem na wyjętym aku , bo słuchawka sama potrafi dokładnie zmierzyć ich napięcie , prąd i temperaturę . Miałeś OBSERWOWAĆ diodę na bazie - czy PO osiągnięciu stanu naładowania dioda CO JAKIŚ CZAS się zapala . NIE MA ŚWIECIĆ CIĄGLE , ciągle to świeci gdy aku jest ładowane . Taka obserwacja pozwala wyciągnąć właściwe wnioski bez rozłupywania słuchawki i wskazuje , gdzie szukać nieprawidłowości ( baza , słuchawka , akumulatorki ) . Być może słuchawka ładuje prawidłowo , lecz jest "zapaćkana" dziwną mazią pod klawiaturą . Rozbierałeś ją czy tylko wyczyściłeś styki z zewnątrz ? .

  Pzdr.
 • #7
  jaco777
  Level 24  
  Troszkę się nie zgodzę z tym co napisałeś Wladek83: ".. ciągle to świeci gdy aku jest ładowane" W moim przypadku, słuchawka Siemens Gigaset 2000S ładowana w ładowarce 2000L tak nie jest i nie było tak od samego początku.

  Po włożeniu słuchawki z rozładowanymi aku (słuchawka jeszcze działa ale sygnalizuje potrzebę ładowania) dioda zapala się, świeci jakiś czas i następują przerwy w świeceniu podczas ładowania. Podczas ładowania – czyli gdy wskaźnik naładowania nie jest jeszcze pełny. Podczas ładowania przerwy w świeceniu diody sygnalizacyjnej są krótkie, max. 1 minuta. Natomiast po naładowaniu aku przerwy te są już znacznie dłuższe, jest wręcz odwrotnie, dioda zaświeca tylko od czasu do czasu.

  Tak to wygląda u mnie. Może się przyda do Twoich obserwacji podczas ładowania aku.
 • #8
  W.Wojtek
  Phones specialist
  No to zrób test prawdy.
  Kup nowe akumulatory.
  Załaduj na zewnetrznej ładowarce.
  Wsadź do słuchawki.
  WW
 • #9
  bahet
  Level 23  
  Rozbierz słuchawke i podaj na styki 2,4 V z zasilacza i będzie wiadomo czy słuchawka działa z akumalotorów.
 • #10
  arci02
  Level 12  
  O tuż to,właśnie też próbowałem,dałem 2.5V z zasilacza i to samo.Stawiałem na uszkodzenie kwarcu,no ale słuchawka działa jak jest w bazie.Także zostaje pamięć 93LC468,lub któryś z elementów.Ale co i jka sprawdzić jak schematu nima....Pozostaje mi chyba zrezygnować i oddać telefon właścicielowi,może w sewisie siemensa to naprawią,tylko za jaką cenę.......Dzięki wszystkim za poszczególne informacje.Pozdrawiam.
 • #11
  wladek83
  Level 32  
  Zaznacz sobie swoją płytkę i możesz ją wysłać do mnie , zrobię Ci za friko . Robiłem innym z Elektrody za darmo , pomogę i Tobie . Ewentualna dalsza korespondencja na PW , aby nie zaśmiecać Forum .

  Pzdr.

  Do jaco777 - porównaj układ elektroniczny ładowarki z układem ładowania w bazie . Poza tym gość pisze o bazie , więc ja też . Trzymaj się zdrowo , jaco 777.
 • #12
  arci02
  Level 12  
  Temat zakończony.W telefonie jest wymiana płyty głwnej w słuchawce.