Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 2000r - Nie działa metoda kodowania klucza

pawel3201 17 Lut 2014 01:53 3171 7
  • #1 17 Lut 2014 01:53
    pawel3201
    Poziom 6  

Witam serdecznie,
    Mam duży problem z zakodowaniem kluczy do Passata. Posiadam dwa piloty które działały przed wyjęciem baterii. Niestety po wymianie baterii jeden z nich się rozkodował i teraz nie potrafię sobie z tym poradzić. Próbowałem je zakodować metodami opisanymi na internecie jednak żadnej reakcji ze strony auta (mowa tutaj o tej metodzie z włączeniem zapłonu i naciskaniu przycisku na kluczu włożonym w drzwi kierowcy). Myślałem, że źle włożyłem baterie i chcąc szybko sprawdzić jak powinny być włożone, rozkręciłem drugi klucz i jego też rozkodowałem... (no tutaj się nie popisałem, ale wiadomo, że klucze są sprawne). Mógłbym prosić o jakieś sugestie, instrukcję oraz opisanie sytuacji w jakiej się znajduje? Czytałem mnóstwo tematów w internecie i już zgłupiałem, bo była o mowa o jakimś jednorazowym kodowaniu klucza specjalnym programatorem i trochę się przestraszyłem bo to na pewno są koszty. Dodam, że kupiłem kabel VAG, dlatego jeśli to możliwe prosiłbym o w miarę dokładne instrukcje jak za pomocą takiego kabla zaprogramować takie klucze. Jeśli chodzi o auto to jest to Passat b5 z 2000r. Z góry dziękuję za pomoc.

1 7
  • #2 17 Lut 2014 08:06
    andrzej20001
    Poziom 42  

Moduł komfortu,adaptacja ,kanał 1

0
  • #4 17 Lut 2014 15:54
    pawel3201
    Poziom 6  

Rzeczywiście w instrukcji opisane jest to trochę inaczej... na forach było to opisywane w inny sposób. Jednak jeśli ten sposób by nie zadziałał to jak sobie poradzić z kablem ? Ma ktoś jakąś instrukcję krok po kroku ? Z góry dziękuję

0
  • #5 18 Lut 2014 00:06
    pawel3201
    Poziom 6  

Niestety nadal żadnej reakcji ze strony auta... Próbowałem na milion sposobów i nic. Bardzo proszę o opisanie tej metody z kablem, byłbym dozgonnie wdzięczny.

0
  • #6 18 Lut 2014 09:04
    pismar
    Poziom 14  

1. Włacz zapłon pierwszym kluczem zostaje w stacyjce
    2. zamknij auto z zewnątrz mechanicznie drugim kluczem przytym trzymaj przycisk na kluczu,i po chwili otwórz mechanicznie

gtowe

0
  • #7 21 Lut 2014 15:25
    pawel3201
    Poziom 6  

Mam pytanie. Zainstalowałem wszystkie sterowniki do tego KKL VAG-COM, wszystko działa itp. Łacze się z komputerem samochodu, wchodzę do "moduł komfortu", potem "adaptacja" i co teraz mam robić mechanicznie? Coś klikać na pilocie? Bo nie chce czegoś zepsuć. Z góry dzieki

0
  • #8 21 Lut 2014 17:56
    pismar
    Poziom 14  

Do mojej instrukcji nie potrzebujesz VAG-a
    mechanicznie - znaczy ręcznie przekręcić w zamku

1
  Szukaj w 5mln produktów