Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LA-4971A - Wymiana elementów

17 Lut 2014 11:00 723 12
  • Poziom 8  
    WItam
    Potrzebuje Wymienić elementy zaznaczone na schemacie tylko nie potrafię odczytywać parametrów jakie muszą być zeby kupić PL1 Cewka i Dwa kondasatory PC1 i PC2 Czerwonym kółkiem zaznaczyłem elementy na schemacie.

LA-4971A - Wymiana elementów

P.S
    Jakby był ktoś miły to prosiłbym o krótkie napisanie jak z tych kodów odczytać jaki ma być element.
    Dziękuję
  • Spec od komputerów
    Masz opisane na schemacie.
  • Poziom 8  
    Przecież napisałem ze nie wiem które litery i cyfry oznaczają rodzaj kondesatora... 100P? czy jak co to znaczy 100P?..
  • Poziom 8  
    o wlasnie o to mi chodziło dziękuję ci ślicznie. A odnośnie tej cewki mógłbyś mi pomoc znaleźć zamiennik np: Allegro.
  • Poziom 40  
    Nie ma zamienników cewek. Cewka ma swoje parametry i taką należy zamontować najlepiej z jakiegoś dawcy.
  • Spec od komputerów
    Argennto_1 napisał:
    100P to 100pF

0402 to rozmiar elementu.
  • Poziom 8  
    Elementu PL1 nie będę wymieniał tylko potrzebuje wiedzieć jaka to jest cewka żeby móc kupić. Ponieważ jak wymienię kondensatory i nic to nie da to zostanie mi jedyny element jako pewniak że powoduje raz funkcjonowanie normalnie a raz nie laptopa.
  • Poziom 8  
    Podłączam zasilanie. Raz działa raz nie po czasie nagle wszystko zaczyna działać Zmierzyłem napięcie na tych dwóch pierwszych kondensatorach zaraz za PF1 i w momencie kiedy nie swieci się dioda zasilanie nie uruchamia sie laptop było napięcie ok. 14V po pewnym chwili wszystko robi się dobrze i napięcie na nich jest juz 19+V.
    A przy zwarciu bezpiecznika zaiskrzyły się także te dwa kondensatory przy czynności( Nie wiem własnie jakie chyba ześliźnięcia pensety) dlatego myślę ze skoro sa to kondensatory filtrujące to albo one padły albo jeszcze ten PL1. BO ogólnie laptop działa ale wkurza mnie to że muszę mieć szczęście żeby uruchomić z kabla bez baterii.
  • Spec od komputerów
    Raczej nie jest to wina w/w elementów.
    Jak na baterii się zachowuje?
  • Poziom 8  
    Na Baterii Pracuje normalnie. Bynajmniej Zawsze się włącza nie ma żadnych problemów zauważalnych. Na kablu też działa dobrze tylko nie zawsze jest napięcie. Myślałem ze to moze być wina tych kondensatorów bo może po zaiskrzeniu zwarcie robią? Bynajmniej nie wiem jutro pojutrze będę miał wymienie je profilaktycznie:). Nie wiem jaki element może powodować raz działanie zasilania z kabla a raz nie...