Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarka samochodowa do telefonu komórkowego

03 Kwi 2005 14:43 2907 9
  • Poziom 16  
    Mam pytanie z jakiego telefonu ładowarka samochodowa podaje 4,5V
  • Poziom 24  
    Witam
    4,5 ....... z tego co wiem to żadna ( akumulatr musiałby mieć 1,2 v )
  • Poziom 16  
    100 procent że nie ma w Polsce na 4.5 .... może jakieś zaganiczne fony, ale też mało prawdopodobne
  • Poziom 16  
    No nic dzięki będe musiał coś wykąbinować, by podłączyć discmena do samochodu (discmen jest na 4,5V)
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    LM350 lub 317 i po problemie. No i wszereg 7Ω na 10W rezystor. reszta klasycznie jak w nocie katalogowej. Pozdrawiam. Poza tym myślę że nawet jak zrobisz na 5V to powinno działać. Ladowarka nie koniecznie musi nadawać się na zasilanie discmana. Wielki błąd w rozumowaniu.
  • Poziom 16  
    Więc mój przenośny odtwarzacz cd ma funkcje ładowania, oryginalny zasilacz (do sieci) jest na 4,5V a chce mieć możliwość podłączenia go do samochodu, i przy okazji w czasie jazdy samochodem by móc ładować akumulatorki.

Dlatego szukałem ładowarki do telefonu, która podawała by napięcie 4,5V

Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

ale skoro nie ma to będzie trzeba zrobić ;-)
  • Poziom 24  
    Taniej wyjdzie kupić taki do GBC lub GBA
    kosztują max 10zł w markecie
    ( ja kupiłem za 5 :D )
    napięcia ma teoretycznie 3V ale daje ok 5V więc będzie ok
  • Poziom 18  
    Witam

Ja podłaczałem pod stabilizator 7805 (5V) i wszystko działało.
  • Admin DIY, Automatyka
    Ja do swojego odtwarzacza podłączam ładowarke do Nokii ( ale nie ta zwykla tylko taka "szybka" ACP-8E i dziala bez problemu.

Jesli chodzi o samochod, to znam taki przypadek, ze kolega podlaczyl discmana pod jakis tam zasilacz (byc moze wlasnej konstrukcji) a wyjscie liniowe podlaczyl na wejscie CD wzmacniacza samochodowego. Niestety urządzenia te byly coś niekompatybilne (podejzewam masy o różnych potencjałach) gdy gralo z baterii to bylo ok, ale po podlaczeniu zasilacza przestawalo grac a kilku sekundach odtwarzacz ulegl trwalemu uszkodzeniu.

Oczywiscie to nieliczny przypadek, ale uwazaj !!
  • Poziom 16  
    Kupiłem ładowarkę nastawną za 25 zł z kompletem końcówek, i nie mam już problemu, przynajmniej nie musiałem kombinować z wtyczką pozdrawiam ;)
    PS: przepraszam za tak długie nie odzywanie się w temacie...