Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć TC helicon Vioice LifeII pod Mixser Yamaha 16/6 CX

17 Lut 2014 11:29 1272 3
 • Poziom 2  
  Witam
  Drodzy koledzy proszę o fachową pomoc. Mam dylemat jak podłączyć procesor wokalowy TC Helicon Vioice Life II pod mixser Yamaha 16/6 CX tak aby:

  Działał on na 3 mikrofonach, oraz tak aby Helicon zczytywał aranż z klawiszy na wejściu AUX w procesorze (po to by dopasowywał charmonię). Klawiszy które puszczają aranż mam 2 szt. więc dobrze by było, żeby działał na obu.

  Proszę pomóżcie mi z podłączeniem, tak by sygnały się nie dublowały.
 • Poziom 10  
  Pokombinuj z auxami na mikserze
  np.Aux 1 puść na aranż a Aux 2 na mikrofony ,sumy puść do Helicona.Pod warunkiem że w danej chwili chodzi jeden mikrofon i jeden aranż
 • Poziom 2  
  Jednak wolałbym żeby mogły działać wszystkie mikrofony na raz - czasem dośpiewujemy. A co myślisz o tym, żeby efekt na mikrofony podpiąć pod AUX w mikserze a np aranż do helicona puścić na szynę 1-2 w mikserze i wpiąć go w AUX w Heliconie jednocześnie wyłączając puszczanie aranżu przez helicon (chyba się da?). Moim zdaniem bylo by to tak że helicon dostawałby sygnał do tworzenia harmonii (aranż z szyny 1-2)analizowałby i na AUX w mikserze wysyłałby sam przetworzony wokal. Aranż by szedł z miksera Tylko nie wiem czy mikser ma taką opcję żeby mogły być włączone przycisk stereo (czerwony) i szyna 1-2 naraz
 • Poziom 10  
  Trzy mikrofony na raz w harmonii,to raczej wyjdzie kiszka...już lepiej śpiewać na głosy,naturalne.Ja używam go ale z powodu śpiewania solo,ponieważ nikt z zespołu nie potrafi śpiewać na głosy.Jeśli chodzi o sam procesor to używany jest raczej przez jedną osobę, jest odpowiednik sprzętowy TC.Helicon VL 2 montowany do racka i pewnie on sie nadaje do podłączeń tego typu.