Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy stopienie zasilacza musi wynikać z winy użytkownika? - serwis samsunga

asica06 17 Lut 2014 12:41 1536 10
  • #1 17 Lut 2014 12:41
    asica06
    Poziom 5  

Witam serdecznie!
    Zgłosiłam do reklamacji laptopa samsung, ponieważ zasilacz przestał ładować (wcześniej końcówka bardzo się nagrzewała, a teraz widać widoczne nadtopienie gumy, a nawet obudowy laptopa oraz wygięcie blaszek w gnieździe). Wg serwisu jest to uszkodzenie mechaniczne, ponieważ niby "uszkodzona końcówka doprowadziła do przegrzania zasilacza". Czy naprawdę jest to możliwe? Dlaczego uszkodzenie końcówki zasilacza miałoby niby doprowadzić do jej grzania? Naprawdę dbam o swój komputer i zasilacz, wg mnie nie było wcześniej żadnego uszkodzenia mechanicznego. Czy jest inna możliwość dlaczego końcówka zasilacza mogłaby być gorąca (można się było nią poparzyć)? Czy ktoś miał podobny problem?
    Proszę o pomoc, naprawdę nie wiem, jak mam udowodnić serwisowi, że powinni to naprawić w ramach gwarancji!!!

0 10
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2014 13:33
    michcior
    Poziom 29  

Mogą mieć rację. Fakt, że te wtyczki od zasilania są do d... bo przecież o to chodzi by się psuły po jakimś czasie.

Wymieniałem niedawno takie gniazdko od zasilania w laptopie Asus. To jest taka konstrukcja, w której minus (ten na zewnątrz), jest prowadzony do druku taką wygiętą blaszka w środku. Ku mojemu dziwieniu, ta blaszka oderwała się w miejscu lutowania. No i prąd zaczął płynąć przez ekran wtyczki, ten który ją otula, on ma takie ząbki wgięte do środka. Te ząbki nie mają najlepszego kontaktu, pojawia się rezystancja i zaczyna się całość grzać. W tej wtyczce, ząbki miały już charakterystyczną niebieską barwę, czyli spokojnie 200 stopni już tam było.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Lut 2014 13:43
    highlanderus
    Poziom 29  

Jak dla mnie to wada konstrukcyjna. Miałem ostatnio na biurku Acera Travelmate 5270G w którym zasilanie puszczone jest na przewodach, a obudowa gniazda pełni funkcję ekranu i połączona jest też z masą. Jeden przewód się oderwał i wszystko zaczeło się grzać i topić, po ponownym właściwym przylutowaniu gniazdo i wtyk dalej funkcionują i są sprawne w 100%

0
  • #4 17 Lut 2014 13:44
    asica06
    Poziom 5  

Dziękuję za wyjaśnienie :) A w Twoim przypadku też musiałeś płacić za naprawę, bo potraktowali to jako uszkodzenie mechaniczne nieobjęte gwarancją? A czy istnieje inna możliwość, z powodu której końcówka zasilacza mogłaby się przegrzewać i doprowadzić do deformacji końcówki i gniazda (czyli kolejność nagrzewanie -> uszkodzenie, a nie uszkodzenie -> nagrzewanie)?

0
  • Pomocny post
    #5 17 Lut 2014 13:50
    highlanderus
    Poziom 29  

asica06 napisał:
    A czy istnieje inna możliwość, z powodu której końcówka zasilacza mogłaby się przegrzewać i doprowadzić do deformacji końcówki i gniazda

napewno uszkodzenie komputera, które powoduje wzrost poboru prądu i przewyższa obciążenie zestawu gniazdo, wtyk. Taki przypadek miałem w zabytku Fujitsu Siemens Lifebook e7010. Gdzie wtyk i gniazdo się stopiły razem. Winą była wyrobiona wtyczka, w której jedna ze sprężynek( styków) plusowych się odgięła i nie stykała z bolcem gniazda. Cała moc przechodziła po jednej, działajacej wtyczce powodując nagrzewanie "zespołu"

0
  • #6 17 Lut 2014 14:09
    asica06
    Poziom 5  

Mój komputer jest dosyć młody (mam go od 10 miesięcy) i nie zauważyłam żeby coś jeszcze było z nim nie tak. Tylko ta końcówka zasilacza prawie od początku się nagrzewała... Czyli wychodzi na to, że to moja wina. Bo chyba nie udowodnię serwisowi, że to "wada konstrukcyjna" i sami powinni to wymieniać. Chyba, że są jeszcze jakieś możliwe przyczyny?

0
  • #7 17 Lut 2014 14:14
    highlanderus
    Poziom 29  

Co to dokadnie za komputer? Podaj model?

0
  • #8 17 Lut 2014 14:16
    asica06
    Poziom 5  

Samsung NP550P5C-S05PL

0
  • Pomocny post
    #9 17 Lut 2014 14:24
    highlanderus
    Poziom 29  

Wygląda na to, że twoje gniazdo wygląda tak :

Czy stopienie zasilacza musi wynikać z winy użytkownika? - serwis samsunga

jest ono montowane do płyty głównej i uszkodzenia zazwyczaj wynikają z uszkodzeń mechanicznych więc raczej w serwisie nie wygrasz. Jedyny plus to koszt nowego [15 PLN] + koszt wymiany

0
  • #10 17 Lut 2014 14:27
    asica06
    Poziom 5  

Tak, plus koszt przesyłki do autoryzowanego salonu Samsunga i koszt ich robocizny...
    Mam jeszcze ponad rok gwarancji :(
    Bardzo dziękuję za pomoc!

0
  • #11 17 Lut 2014 14:42
    highlanderus
    Poziom 29  

Znajdź jakiś seriws u siebie i niech ci to wymienią. Jeżeli potrafią lutować i otwierać komputery nie będzie śladu po ingerencji. A gwarancja ci się raczej nie przyda bo samsungi z reguły się nie psują. I wygrywają w rankingach bez awaryjności.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo