Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak rozszyfrować elektroniczny moduł sterujący?

init_ 17 Feb 2014 14:52 1266 5
Computer Controls
    init_
    Level 2  
    Posiadam Panel kontrolny od MINOLTY Di250 i chciałbym go scalić z jakimś avr-em, arm lub atxmegą. Natrafiłem jednak na poważną przeszkode, nie potrafie rozszyfrować pinologii. Jest tam gniazdo 30 pinów [2x15] nie opisane. Co gorsza oprócz miernika nie posiadam nic innego, żadnego oscyloskopu. Tu pytanie, Da się innymi metodami dojść co i jak? + i GND elementów elektronicznych zlokalizowałem są to piny 30 i 29. natomiast sprawdziłem reszte i nie wszystkie są zasilane z tych pinów. Bardzo serdecznie prosił bym o podpowiedzi.

Jak rozszyfrować elektroniczny moduł sterujący? Jak rozszyfrować elektroniczny moduł sterujący? Jak rozszyfrować elektroniczny moduł sterujący? Jak rozszyfrować elektroniczny moduł sterujący? Jak rozszyfrować elektroniczny moduł sterujący? Jak rozszyfrować elektroniczny moduł sterujący? Jak rozszyfrować elektroniczny moduł sterujący?
  • Computer Controls
    McMonster
    Level 32  
    To nie jest tylko panel kontrolny, ten układ w obudowie TQFP to jakiś egzotyczny mikrokontroler 8-bitowy. Wątpię, żeby te przyciski były wyprowadzone gdzieś na złącza. Jeśli to pomysł na początek, to raczej proponuję się skupić na tworzeniu własnych prostych konstrukcji, np. zbudować sobie klawiaturę matrycową.
  • Computer Controls
    init_
    Level 2  
    najbardziej zależało mi na sterowniku LCD który jak wiadomo pożera każdą możliwą atmege. Myślałem że znajduje się tam jakiś kontroler. Tak więc będę musiał zainwestować w jakiś lepszy µC aby to pociągnął. myśle że kupie jakieś pcb, wylutuje switche i inne elementy.
    McMonster
    Level 32  
    Co to znaczy "pożera"? Wiele LCD występujących "w przyrodzie" już posiada jakiś kontroler. Pokaż LCD z tej płytki, to może czegoś więcej się o nim dowiesz.
    init_
    Level 2  
    LCD to sharp lm3201921; i standardowe atmegi zjada; myślałem nad jakimś PIC-em ale nie posiadam adekwatnego programatora więc musiał bym znowu kase wykładac.
    McMonster
    Level 32  
    Ale ten LCD nie jest trudny w sterowaniu, jedyny problem, to pamięć potrzebna na bufor. Zauważ, że tam siedzi 8-bitowy mikrokontroler prymitywniejszy od większości AVR i sobie radzi. Mało tego, radzi sobie bez konieczności buforowania całego LCD, bo ta wersja ma tylko 256 bajtów RAM. Bez dużego trudu znajdziesz ATmegę, którą tym wygodnie będziesz sterował, nie wspominając już o Xmegdze.