Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AT90S2313 Wystarczająco szybki przy 4MHz ?

03 Kwi 2005 15:23 959 3
  • Poziom 10  
    Witam, czy wystarczy mi AT90S2313 taktowany 4MHz (chodzi o jak najmniejszy pobór prądu) aby zbudować barierę optoelektroniczną pracującą w podczerwieni ? Jako odbiornik wiązki chcę zastosować TSOP36, a więc musze napisać programik w assemblerze, który będzie zmieniał stan jednego z pinów portu tego mikrokontrolera z częstotliwością możliwie równą 36kHz oraz ze stosownym współczynnikiem wypełnienia, port ten będzie sterował tranzystorem, który będzie kluczował napięcie na diodzie nadawczej LD274 lub tym podobnej. Do tego momentu wszystko jest ok. Problem w tym, że teraz nie wiem, czy jeśli zastosuję pomiar oświetlenia na bazie noty AVR400 z www.atmel.com (komparator analogowy,6 bitowa rozdzielczość), to czy ten atmelek nadązy z wysyłaniem impulsów na diodę nadawczą. CHODZI MI O TO CZY POMIAR NAPIĘCIA NA AIN NIE ZAKŁOCI PRACY BARIERY OPTOELEKTRONICZEJ.
  • PCBway
  • Poziom 20  
    Gdyby napisać generator impulsów z pomocą przerwania timera to w teorii chyba zadziała... A nie prościej zbudować generator na oddzielnej kostce?
  • PCBway
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Spokojnie wystarczy, tylko pomiar napięcia zrób w pętli głownej a generację sygnału na przerwaniu timera.
  • Poziom 10  
    Nie prościej na osobnej kostce, bo NE555 czy CD4093 zabierają nie tylko prąd (co jest do pominięcia, ponieważ komparator tez zabiera) ale zależy mi na jak najmniejszej ilości elementów (koszt układu) co prawda te układy są niedrogie, ale to zwiększy gabaryty obwodu drukowanego, na dodatek te elementy nie pracują same od siebie, potrzebują jeszcze kilka elementów biernych, co dodatkowo zwiększy rozmiar PCB, a jak na razie na produkcję w SMD mnie nie stać. Ale mimo to dziekuję za pomoc.