Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP J125 - Zatkana głowica

enline 17 Lut 2014 16:48 9753 4
  • #1 17 Lut 2014 16:48
    enline
    Poziom 1  

Witam, mam problem z drukarką DCP J125 brothera. Do tej pory używane były zamienniki i wszystko działało rewelacyjnie, do czasu. Początkowo pojawił się problem z czarnym tuszem, czyszczenie nic nie dawało, wiec został wymieniony tusz (też na zamiennik), ale nic to nie dało, co więcej zaczęły siadać też tusze kolorowe, więc zostały kupione nowe tusze, tym razem oryginalne, ale i to nie pomogło. W tym momencie drukarka drukuje na wydruku testowym zaledwie parę "kwadracików" w dolnej części "kwadratów". Co można by zrobić? Jak się dobrać do głowicy i czy to w ogóle ma sens? Dzięki za pomoc.

0 4
  • #2 20 Lut 2014 20:38
    serwiskom
    Poziom 13  

Jeśli zamienniki były do niczego to proponuję takie rozwiązanie:
    Włącz drukarkę i czekaj aż usłyszysz przesuwanie się głowicy drukującej(to ważne bo głowica standardowo jest zablokowana w stacji serwisowej). Gdy ją słychać wyjmij kabel zasilający i otwórz pokrywę. Jeśli będziesz mógł przesunąć głowicę ręką (jeśli nie ponów cały cykl) weź ręcznik papierowy i złóż go kilkakrotnie, a potem zwilż wodą (lub płynem do czyszczenia głowic jeśli posiadasz) i połóż w tym miejscu gdzie głowica się przesuwa. Następnie nasuń głowicę nad ten ręcznik (powininna się przesuwać z oporem (jeśli chodzi lekko złóż bardziej ręcznik, żeby był grubszy, jeśli nie możesz nasunąć rozłóż ręcznik żeby był cieńszy). Potem wysuń tusze z pojemnika i poczekaj z 30min. Ręcznik wyciągnie większość tuszu.
    Na koniec wyjmij ręcznik włóż tusze i użyj 2-3 kronie funkcji czyszczenia głowic. Jeśli się systematycznie poprawia jakość to czyść do skutku. Jeśli w ogóle się nic nie zmienia to ubiłeś głowicę.

Czy tusze miały te żółte naklejki odpowietrzające i czy je oderwałeś?

3
  • #3 20 Lut 2014 22:58
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Jeśli w/w czynności nie będą przynosić efektu, to skombinuj sobie płyn czyszczący tzw 'wewnętrzny' i komplet pustych kartridży. Kartridże wyssaj do zera strzykawką i zrób im jedno płukanie odrobiną płynu, ale tak, żeby zostało jakieś minimum barwnika (bo na samym płynie możesz później nie widzieć, czy drukuje :-D) - płyn z płukania też wyssaj.

Nabij wyczyszczone kartridże płynem (wszystkie jakie do tej pory widziałem do Brotherów, da się nabijać gołą strzykawką, czasami pomagając sobie np. ołówkiem jeśli kartridż jest z 'zaworkiem'), załaduj do drukarki i na przemian parę razy czyszczenie a potem wydruk strony w wybranym kolorze. Głowicy zapchanej bardziej nie zepsujesz, a z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że głowice brotherów dobrze znoszą płyn czyszczący. Jak dany kolor zacznie normalnie drukować, wkładasz zwykły pojemnik i drukujesz ok. 3-4 strony w wybranym kolorze, po ustawieniu najwyższej jakości i papieru foto albo do wydruku atramentowego (oczywiście papier ładujesz zwykły) - tyle mniej więcej potrzeba, żeby drukarka opróżniła wężyki idące od kartridża do głowicy.

Często przy czyszczeniu w ten sposób długo nie widać poprawy lub wręcz początkowo stan się jakby pogarsza, trzeba się wykazać cierpliwością i pozwolić drukarce się 'odmoczyć' - jeśli ma się odetkać, to się odetka.

1
  • #4 23 Kwi 2016 07:34
    silverwwind
    Poziom 7  

Ja wstrzykiwałem strzykawką podgrzaną wodę destylowaną.
    wcześniej włożyłem ręczniczek pod głowicę . Po oczyszczeniu w panelu drukarki w ogóle przestała drukować. Pytanie czy dalej próbować ? Czy mogłem coś popsuć lub za dużo wody wlałem ?

0
  • #5 25 Kwi 2016 16:24
    zdzichra
    Poziom 29  

Jak zaschła głowica to raczej jej nie pomożesz.Można jeszcze w myjce ultradźwiękowej i izopropanol -ja kupiłem drugą drukarkę bo nic nie dawały zabiegi wszelakie

0
  Szukaj w 5mln produktów