Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice thor lub robo - Problem z zamykaniem

drobas 17 Lut 2014 17:21 1512 4
 • #1 17 Lut 2014 17:21
  drobas
  Poziom 9  

  Siłownik thor lub robo. Nie wiem dokładnie. Zamyka bramę - nie do końca, po pewnym, ok. 5 sekundowym opóźnieniu i tylko przy stałym przytrzymywaniu przycisku na pilocie. Ale - do pełnego zamknięcia brakuje ok. 1m. Otwiera normalnie. Zasłanianie i odsłanianie fotokomórki nie wywołuje "odzewu" w sterowniku. Nie słychać "pstryknięć" jak zwykle było.

  0 4
 • #2 17 Lut 2014 20:58
  lz11980
  Poziom 18  

  Kolego jeżeli nie zamyka do końca to najprawdopodobniej jest albo jakiś opór w bramie lub trzeba przeprogramować napęd, co się tyczy foto to jeżeli nie działają to trzeba sprawdzić podłączenia zasilenia i przekaźnikowe, i czy się widzą, ale jakby się nie widziały to brama nie powinna ruszyć w stronę zamknięcia !!!, potem trzeba spr ustawienia w centrali itd.. spróbuj zrobić fotke z centrali lub chociaż dane z centrali typu co gdzie i jak masz podpięte lub jakie switche są na on jakie diody świeca... to coś więcej podpowiem. sprawdź dodatkowo czy sprężynka od krańcówek nie jest luźna lub czy nie zaczepia o zębatkę, możesz też wysprzęglić napęd i na luxie spróbować jak będzie działał.

  0
 • #3 18 Lut 2014 00:01
  drobas
  Poziom 9  

  Dziękuję. Kombinowałem, że elektronika zawilgotniała przy tej pogodzie. Czyściłem odkurzaczem. Suszyłem. Uzyskałem taki efekt, że mogę teraz zamknąć bramę przy wciśniętym pilocie. Otwierała się przed awarią. Krańcówka działa zarówno przy otwarciu jak i zamknięciu bramy. Zamykam całkowicie "na dwa razy". Kiedy brama zatrzymuje się naciskam pilota i brama zaczyna się otwierać, wtedy zatrzymuję natychmiast i po ponownym naciśnięciu pilota brama zamyka się do końca. Nie jestem taki biegły, żeby samodzielnie próbować naprawy jeżeli będzie potrzebna - np. wymiana jakichś podzespołów. Sąsiad oznajmił mi, że u niego w robocie też bramy z napędem Nice padły. Oczekiwałem na ewentualną podpowiedź, żeby albo poczekać aż ewentualnie pogodowe warunki pozwolą, że brama wróci do normy, albo dowiedzieć się, ze trzeba wołać serwis. A może jednak jest inne wyjście. Z tego co piszesz raczej wynika, że serwis. Pytam również dlatego, że kiedyś zawołany fachura ( brama lekko wariowała, zacinała się na krańcach), zaproponował mi naprawę za prawie 4 tys. zet. Podziękowałem, poregulowałem, w tym przede wszystkim przesunąłem lekko listwę współpracującą z krańcówką i brama chodziła jak złoto. Będę wdzięczny za Twoje zdanie po moim wpisie. I jeszcze jedna uwaga. Zamykanie bramy jest skuteczne po ewentualnie kilkukrotnym naciskaniu pilota - aż wreszcie elektromagnes włączający zadziała, wtedy lampka zaczyna migać a napęd włącza się nie natychmiast, a po dłuższej chwili - ok. 5 sekundach.

  0
 • #4 18 Lut 2014 22:16
  208885
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 19 Lut 2014 00:46
  drobas
  Poziom 9  

  Ślicznie dziękuję. Potwierdzasz co podejrzewam. Trzeba wymienić fotokomórki. Już się umówiłem na wymianę.

  0