Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Activa My Logic 10 - Słabo wiruje

bracki88 17 Lut 2014 18:30 1779 4
  • #1 17 Lut 2014 18:30
    bracki88
    Poziom 6  

Witam,

Ww. pralka słabo wiruje. Wirowanie ustawione na 1000 obrotów (max dla niej), ale po wirowaniu pranie i tak jest w stanie, kiedy można bez problemu ręcznie wycisnąć wodę. Wyciągnąłem pompkę i nie widzę żeby była gdzieś zapchana. Sprawdziłem wąż odpływowy - czysty. Zastanawiam się jeszcze czy pompki były dobrze podłączone. Są 2 pary kabli - jedne zielone, drugie żółte. Pompka powinna być podłączona jednym zielonym drugim żółtym, czy jednego koloru? Sprawdziłem dmuchnięciem hydrostat i "klika" po dmuchnięciu (gdyby pobierał za dużo wody). Nie mam pojęcia co to może być. Filtr w pompce czysty. Chyba, że ten model po prostu tak ma i słabo wiruje :(
    Candy Activa My Logic 10 - Słabo wiruje Candy Activa My Logic 10 - Słabo wiruje Candy Activa My Logic 10 - Słabo wiruje Candy Activa My Logic 10 - Słabo wiruje
    Czekam na jakieś sugestie drodzy forumowicze.
    Chciałem jeszcze zapytać, czy po odkręceniu filtra powinna się z tamtąd wylewać woda (niewiele, może 0.5 litra)?

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2014 22:43
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Przed wirowaniem powinna się włączyć pompa i opróżnić zbiornik z wody w czasie ok. 30s.
    Jeśli się tak nie dzieje to albo jest uszkodzona pompa albo niedrożne węże. Sprawdź też drożność syfonu.
    Woda w filtrze to normalne.
    Pozdrawiam

0
  • #3 18 Lut 2014 21:29
    bracki88
    Poziom 6  

Dziś próbowałem i znowu to samo. Czy pralka podczas wirowania powinna mieć włączoną pompkę? Po wirowaniu, patrząc na zbiornik od tyłu widać że jest tam woda. Po odkręceniu węża odpływowego i położeniu go poniżej zbiornika wylewa się woda. Jakieś sugestie? Podczas prania i płukania woda jest wylewana. Chciałbym zapytać, jak długo pralka powinna pobierać wodę jak się ją włączy? U mnie trwa to chwilkę. Dziś robiąc pranie testowe czy wiruje, woda co najwyżej była do wysokości główki tej śrubki na zdjęciu (w pralce było parę rzeczy. Jakieś pomysły ?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Lut 2014 14:12
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

bracki88 napisał:
    Chciałbym zapytać, jak długo pralka powinna pobierać wodę jak się ją włączy? U mnie trwa to chwilkę.

Poziomem wody steruje hydrostat, ilość wody jest uzależniona od np. nastawionego programu. Pobieranie nie jest ustawione na czas.
    Zajrzyj do węża zaznaczonego strzałką może jest tam brud od usunięcia.

0
  • #5 20 Lut 2014 19:38
    bracki88
    Poziom 6  

Panowie, aż wstyd się przyznać ale powód słabego wirowania był prosty. Pompki były źle podłączone. W tej pralce są 2 pompki. Jedna wypompowuje wodę, a druga podaje wodę z proszkiem do bębna. Podczas wirowania zamiast wypompowywać wodę, pralka podawała ją z powrotem do bębna :D . Dla potomnych: zielony kabelek do pompki od wypompowywania wody, żółty do pompki od proszku. Dziękuję Panom powyżej za sugestie. Btw, nowy hydrostat też założyłem :) Temat do zamkniecia.

0