Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nissan primera p12 2.2di 2002r - po wystrzale airbag

17 Lut 2014 20:17 2613 11
  • Poziom 13  
    Witam kupiłem walniętą primerę p12 wystrzelone były poduchy:kierowcy,pasażera,napinacz pasów kierowcy i pasażera i prawa kurtyna i poduszka fotela pasażera uderzenie boczne prawy przód wymieniłem wszystkie te poduszki plus sensor sterownik pod ręcznym kontrolka zaczęła szybko migać.Po próbie kasowania sekwencją kluczyka jaką znalazłem na forum kontrolka miga w trybie raz długo trzy razy szybko czy po tym można wywnioskować w którym elemencie jest problem ?
  • Moderator na urlopie...
    Jedynie tester diagnostyczny wskaże prawidłowo w czym tkwi problem! W ten sposób możesz próbować, ale wszystko musi byś sprawne i podłączone poprawnie - w tedy szansa na wykasowanie migającej kontrolki jest możliwa...
  • Poziom 13  
    A czy czujnik zderzeniowy trzeba wymienić na nowy ?
  • Moderator na urlopie...
    Masz go przecież w sterowniku.
  • Poziom 30  
    Kolego trzeba wyczyścić sterownik z 'crash data' dlatego szybko ci miga, zadanie dla elektronika bo potrzebny sprzęt i wiedza ...
  • Poziom 13  
    Ale sterownik założyłem drugi,a te czujniki zderzeniowe są do kupienia więc pewnie gdzieś są pytanie czy trzeba je wymienić czy nie dodam jeszcze że chyba wszytkie p12 mają sensor ten główny pod ręcznym o tym samym numerze .
  • Poziom 20  
    jest taka zasada : " naprawa we własnym zakresie takich samochodów po dzwonie często kończy sie zwiększeniem kosztów 2-3 krotnie...." ale trzeba próbować
  • Poziom 30  
    kokolo napisał:
    pytanie czy trzeba je wymienić czy nie

Tu potrzeba diagnozy komputerem i wtedy się wyjaśni trzeba czy nie trzeba.
    kokolo napisał:
    sterownik założyłem drugi

Drugi nie znaczy nowy i tamten też może być po kolizji.
    kokolo napisał:
    Po próbie kasowania sekwencją kluczyka jaką znalazłem na forum kontrolka miga w trybie raz długo trzy razy szybko czy po tym można wywnioskować w którym elemencie jest problem ?

Kody błyskowe nie zawsze wskazują dobrze.
    Wg. wivid kod B0013 to problem z poduszką pasażera obwód drugi ! czy poducha pasażera jest dwustrzałowa ?
  • Poziom 13  
    Co do kosztu naprawy to wyszło mnie 6 razy mniej niż wynosiła wycena rzeczoznawcy,a komputer cdif2 poradzi sobie z tą poduchą ?
  • Poziom 20  
    ...nie wchodząc w szczególy sytuacji - przy takiej ilosci wystrzałów i tym samochodzie, kazdy rzeczoznawca stwierdzi "koszt naprawy przewyższa wartość samochodu" czyli KRZYZ...ale oczywiscie polak lubi miec zajęcie na zimowe wieczory i ratuje we własnym zakresie co się da i faktycznie koszt "uzdrowienia" wychodzi 6 a nawet 10 krotnie nizszy od pierwotnie wycenionego...pozostaje zyczyc powodzenia przy naprawach układu SRS i szczęścia co by nic nie wystrzeliło przy kolejnym juz przepinaniu.... Juz wielu dostało poduchą z nienacka-nie jest to ani zdrowe ani miłe...

Moderowany przez zeimp:

I gdzie tu porada?! To jest jawne nabijanie punktów...

Regulamin

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie!

• Poziom 23  
    kokolo napisał:
    Witam kupiłem walniętą primerę p12 wystrzelone były poduchy:kierowcy,pasażera,napinacz pasów kierowcy i pasażera i prawa kurtyna i poduszka fotela pasażera uderzenie boczne prawy przód wymieniłem wszystkie te poduszki plus sensor sterownik pod ręcznym kontrolka zaczęła szybko migać.Po próbie kasowania sekwencją kluczyka jaką znalazłem na forum kontrolka miga w trybie raz długo trzy razy szybko czy po tym można wywnioskować w którym elemencie jest problem ?

A pasy/napinacze też wymieniłeś?
    Sterownik ma te same numery? Tu duzo jest niewiadomych, żeby jednoznacznie określić usterkę.
    Wskocz na jakis komputer, chocby KTS to wyjaśni sprawę.