Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TERMET - Terma gazowa termet woda na max dopiero cieła leci

maciekchn 17 Feb 2014 20:57 3201 5
 • #1
  maciekchn
  Level 21  
  Witam mam pytanie mam terme pierwszy raz w mieszkaniu gdzie mam krany z mieszalnikiem żeby ciepła woda leciała i terma się zapaliła muszę kram wziąć prawie na max. regulacja pokrętłami tez nie daje dużo.Wyczytałem w instrukcji ze jest jakiś filtr wody ale tam w mojej nic niema

  Niestety nie jestem w stanie odczytać modelu (zerwana naklejka)

  ale ze zdjęć podejrzewam ze może być to
  Termet G-19-02 TERMAQ Electronic
 • #3
  maciekchn
  Level 21  
  Tak teraz jest, to jak odkręcę mieszalnikiem na środek to leci ciepła tylko taki strumień ze aż chlapie, a jak dam w stronę cieplej to graca ze aż parzy
 • #4
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Teraz ustaw mieszalnik na stronę ciepłej wody i obracaj lewe pokrętło w prawo, np do pionu. Jeżeli jeszcze jest za ciepła, to prawe pokrętło powoli obracaj w lewo, aż do uzyskania zadowalających rezultatów.
 • #5
  bro2004
  Level 30  
  Ustaw pokrętła w tzw. literę V(lewe na godz. ok 11, prawe godz.13) i odkręcaj wodę ciepłą na max (mieszalnikiem jak to nazywasz). Nie wskazane jest dopuszczanie zimnej wody do gorącej.
 • #6
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Jeśli ciepła woda jest gorąca, to zmniejszyć pokrętłem na termie wielkość płomienia (moc). Nie będzie trzeba mieszać ciepłej wody z zimną oraz zmniejszy się zużycie gazu. Najlepiej jest, by piecyk dawał wodę o takiej ciepłocie, by nie trzeba było jej już mieszać z zimną (wtedy się nie przepala nagrzewnica oraz nie marnuje się gazu). Bardzo gorąca woda powoduje też szybkie osadzanie się kamienia w wężownicy (dlatego nazywa się on kamień kotłowy, że wytrąca się z gorącej wody, np. w saganach).