Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tnące sie filmy,gry i myszka

dahl 17 Feb 2014 21:21 1836 17
    dahl
    Level 12  
    Witam

jakiś czas temu przez zasilacz padły mi płyta głowna,dysk i owy zasilacz (wymienione na nowe) i chociaż wymieniłem owe podzespoły to nadal mam pare problemow - filmy,gry i mysz lekko sie tna bez znaczenia jakie rozdzielczości,detale,psi itp itd.
    Jak minimalizuje z gier do pulpitu to przeważnie krzyczy windows o zmiane palety kolorów na podstawowy celem zwiekszenia wydajności. Po awarii każdy zasilacz też leciutko piszczy w jak przeglądam internet (czasem też w trybie bezczynności).
    Pytanie - co może być jeszcze do wymiany? (ram/grafika/procesor tylko te rzeczy zostały sprzed awarii).

specyfikacja:
    procesor amd fx4100 quad core
    12gb ramu ddr3
    plyta glowna asus m5a78lx3
    zasilacz 500w chieftec
    grafika radeon hd6670
    dysk 1tb barracuda
    windows 7 64bit ultimate
    system mam od 2 tyg.
    elessar87
    Level 33  
    Na początek podstaw inną grafikę i popracuj na niej, w dalszej kolejności test pamięci Memtestem z bootowalnego nośnika.
    dahl
    Level 12  
    elessar87 wrote:
    Na początek podstaw inną grafikę i popracuj na niej, w dalszej kolejności test pamięci Memtestem z bootowalnego nośnika.

ma to jakieś znaczenie jak podczas benchmarku strasznie cieło mi obraz ? wynik na koniec procesora był b.mocny (9,5k) ale grafiki 7.2k wiec słabo jakoś
    User removed account
    User removed account  
    dahl
    Level 12  
    Grafika podmieniona i problem nadal pozostaje, teraz memtest.
    elessar87
    Level 33  
    Testując pamięć pamiętaj o tym, by uruchomić test osobno dla każdego modułu.
    dahl
    Level 12  
    pamiec 8gb pass
    pamiec 4gb pass

został procesor - moge go podmienic na byle jaki 2 rdzeniowy?

na spadek wydajności może mieć wpływ bios? ja nic nie przestawiałem jak płyte zmieniłem, tak samo jak po zmianie zasilacza czy dysku

jedyne co mi sie nie przycina do jest głos - video,gry i myszka sie tna nadal , system chodzi szybko i wszystko ladnie sie wczytuje
    elessar87
    Level 33  
    dahl wrote:

Nie do końca. Podstaw procesor który jest obsługiwany przez płytę główną. Informacje o wspieranych modelach znajdziesz w instrukcji obsługi i na stronie producenta. Po wymianie procesora, a przed pierwszym uruchomieniem zresetuj BIOS.
    dahl
    Level 12  
    elessar87 wrote:
    dahl wrote:

Nie do końca. Podstaw procesor który jest obsługiwany przez płytę główną. Informacje o wspieranych modelach znajdziesz w instrukcji obsługi i na stronie producenta. Po wymianie procesora, a przed pierwszym uruchomieniem zresetuj BIOS.

Sprawdziłem, obdzwoniłem i nie mam jak podstawić innego procesora pod te gniazdo na płycie, jakieś inne sposoby by sprawdzić procesor?

Dodano po 17 [minuty]:

dahl wrote:
    elessar87 wrote:
    dahl wrote:

Sprawdziłem ,obdzwoniłem i nie mam jak podstawić innego procesora pod te gniazdo na płycie, jakieś inne sposoby by sprawdzić procesor?

Wrzucam screeny z cpuz może powiecie czy widzicie tu jakąś bubę bo ja się na tym akurat nie znam:)
    AnyKey
    Level 25  
    Na obecnym procesorze puść program Orthos W opcjach wybierz Small FFT's i niech zrobi jeden pełny przebieg (Rounds), jeżeli nie wyskoczy żaden błąd, to znaczy, że procesor jest sprawny.
    dahl
    Level 12  
    AnyKey wrote:
    Na obecnym procesorze puść program Orthos W opcjach wybierz Small FFT's i niech zrobi jeden pełny przebieg (Rounds), jeżeli nie wyskoczy żaden błąd, to znaczy, że procesor jest sprawny.

procesor sprawdzony orthosem i wszystko ok, te przycinki sa ciagle bez obciązenia procesora i ramu wiec to moze wina jakiegos konfliktu sprzętowego?
    dahl
    Level 12  
    wczoraj ponownie zaktualizowałem sterowniki od grafiki i cieło się wszystko ciut mniej ale gry i filmy sie krzaczyły i zawieszały po chwili (ale nadal jak było sie lekko cieły), tak więc wróciłem do sterowników z płyty i póki co jest jak było ( przycinka) . Przycinanie jest najbardziej widoczne podczas kręcenia kamerą w grach, zwykłym oglądaniu filmów (bez ruchu myszą). Ciekawi mnie jedna sprawa dlaczego każdy zasilacz mi piszczy? mniej lub bardziej ale piszczy - co może tak obciążać zasilacz ze nie wyrabia? komputer pod obciążeniem ma proc na 50% a ram na 40%
    elessar87
    Level 33  
    A jak ta sprawa wygląda na linuksie uruchomionym z LiveCD?
    dahl
    Level 12  
    wziełem całego kompa jak stoi do kolegi i posprawdzaliśmy wszystko i o dziwo u niego chodziło wszystko prawie idealnie, więc co innego było oprócz internetu,monitora i okablowania? zmieniłem kabel zasilający na nowy i jest troche lepiej. Chociaż jak sprawdzałem gpu w occt to sie wysypała grafa i obraz był cały na zielono.

w ubuntu też sie lekko cieło
    dahl
    Level 12  
    dodam,że przycinki prawie były niewidoczne po podłączeniu komputera pod tv hd.
    karta graficzna jak zaktualizuje sterowniki tez sie wysypuje oraz zauważyłem że jak zmieniłem system to było wszystko cicho,zasilacz itp oraz myszka chodziła płynnie ale jak zainstalowałem stery od grafiki zaczeły sie piski i przycinki - możliwe jest uszkodzenie vram w karcie bez artefaktów?

dodam jeszcze 1 jakoś nieciekawie wyglądający wykres z occt gpu - co o tym sądzicie?