Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BoschSGI 55M35 EU/70 - podłączenie silnika pompy myjącej

maciejesiuaga 17 Lut 2014 23:03 2313 3
  • #1 17 Lut 2014 23:03
    maciejesiuaga
    Poziom 15  

Mam problem z podpięciem nowego silnika do tej zmywarki, który troszeczkę różni się od poprzedniego tzn Do silnika dochodzą trzy przewody : biały, fioletowy, różowy. Na starym silniku
    były podpięte tak: biały -3 , różowy - 4 , fioletowy - 1.
    Podłączyłem w nowym silniku tak: biały -5 , fioletowy - 2 , różowy - 1.
    Złącza 5 i 3 w nowym silniku są z sobą połączone.Po włączeniu zmywarki pompa się załącza, ale mam problem z przewodem czerwonym , który był dodatkowo podłączony pod jedno złączy kondensatora. Nie wiem czy on musi być gdzieś podpięty bo w nowym silniku nie ma podwójnego złącza na jednym z wyjść kondensatora. Od czego on jest?
    Może ktoś ma schemat elektryczny tej zmywarki? Zmywarka BoschSGI 55M35 EU/70 - podłączenie silnika pompy myjącej

0 3
  • Pomocny post
    #2 18 Lut 2014 19:44
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Skoro było tak:

maciejesiuaga napisał:
    były podpięte tak: biały -3 , różowy - 4 , fioletowy - 1.

to po co
    maciejesiuaga napisał:
    Podłączyłem w nowym silniku tak: biały -5 , fioletowy - 2 , różowy - 1.
    ??

Czerwone mają być podłączone do kondensatora.

0
  • #3 18 Lut 2014 21:51
    Trull
    Poziom 28  

Pomierz miernikiem co gdzie wchodzi (jakie napięcia) i podaj modele silników (numery na osłonie stojana silnika obu silników).

0
  • #4 09 Mar 2016 11:09
    BC313
    Poziom 17  

Witam. Temat stary ale dla mnie aktualny. Mam prośbę, czy ktoś wie jak jest sterowany silnik w zmywarce SRS55M56EU/14. Silnik wygląda identycznie jak ten z tematu. Jak go podłączyć na krótko aby można go było sprawdzić. Nie wiem czy mam uszkodzony sterownik czy silnik. Normalnie silnik rusza, lecz ma jakby mniej mocy niż powinien. Po pierwszych 2-3 sekundach przełącza się zasilanie na zasilanie i wtedy traci jeszcze więcej mocy. Nie ma siły obracać pompą i się grzeje. Może ktoś posiada jakiś schemat sterownika, lub jakąś radę. Nadmienię że kondensator jest sprawny, podmieniany był też na inny, nowy egzemplarz. Pozdrawiam

Witam ponownie pogrzebałem trochę i znalazłem temat podobny:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1462543.html#7175039
    A schemat ten pochodzi właśnie z tego tematu. Pozdrawiam Zmywarka BoschSGI 55M35 EU/70 - podłączenie silnika pompy myjącej

0
  Szukaj w 5mln produktów