Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens WXS1063PL/10 - po kilku minutach pracy wyrzuca korki - grzałka?

arti82 17 Lut 2014 23:32 1911 9
  • #1 17 Lut 2014 23:32
    arti82
    Poziom 9  

Witam

Mam problem z pralką Siemens WXS1063PL/10. Otóż po kilku minutach prania (nabranie wody itd.) wyrzuca różnicówke od łazienki. Włączyłem korki, pralka zaczęła od miejsca w których skończyła, robi 3 obroty, zatrzymuje się, domyślam że próbuje włączyć grzałkę i ciach - korek w dół. Włączenie korka i ponownie to samo. Odpompowałem bez problemu wodę, wykręciłem grzałkę - zamieszczam fotkę. Czy przyczyną tego stanu rzeczy jest właśnie ta grzałeczka? Do wymiany? Co z termistorem (czy jak to się tam fachowo nazywa)? Jeżeli grzałka do wymiany to czy warto iść w zamienniki (duża różnica cenowa)?

Dodatkowo zajrzałem sobie do wnętrza poprzez gniazdo grzałki - jest tam niezły syf. To co udało mi się wyjąć oczyściłem - czy są jednak jakieś sprawdzone sposoby (mikstury) którymi można by potraktować pralkę (bęben itd) celem odświeżenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 9
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2014 23:59
    peter falk
    Specjalista AGD

arti82 napisał:
    Czy przyczyną tego stanu rzeczy jest właśnie ta grzałeczka

Tak.
    arti82 napisał:
    Co z termistorem (czy jak to się tam fachowo nazywa)?

Po prostu nic - przełożyć go do nowej grzałki.
    arti82 napisał:
    eżeli grzałka do wymiany to czy warto iść w zamienniki (duża różnica cenowa)?

Warto iść w zamienniki.
    arti82 napisał:
    czy są jednak jakieś sprawdzone sposoby (mikstury) którymi można by potraktować pralkę (bęben itd) celem odświeżenia?

Tak: wrzucić dwie kostki od zmywarki i nastawić pranie na 90 stopni.

0
  • #3 18 Lut 2014 00:04
    arti82
    Poziom 9  

OK to zamawiam grzałeczkę - rozumiem, że nie ma znaczenia jaki ten zamiennik? Mam na coś szczególnie zwracać uwagę (oprócz tego żeby pasowała paramterami)?

Co do czyszczenia - jakieś konkretne tabletki? Używam tabelek bez dodatków ponieważ z osobistych testów miałem odczucie lepszego efektu w przypadku sól/tabletka/nabłyszczacz aniżeli w all in one czy 15w1. Mam Somat Classic - zda egzamin? Puścić jeden taki zabieg czy kilka?

0
  • #4 18 Lut 2014 00:23
    peter falk
    Specjalista AGD

arti82 napisał:
    Mam na coś szczególnie zwracać uwagę (oprócz tego żeby pasowała paramterami)?

Na uszczelkę grzałki.
    arti82 napisał:
    Puścić jeden taki zabieg czy kilka?

Jeden taki przeważnie wystarcza.

0
  • #5 18 Lut 2014 00:25
    arti82
    Poziom 9  

peter falk napisał:

Na uszczelkę grzałki.[/quote]
    Akurat z tym wysyłkowo będzie problem :(

Dzięki za pomoc!

0
  • #6 18 Lut 2014 10:28
    peter falk
    Specjalista AGD

Są grzałki, które mają uszczelkę nie wypełniającą kołnierza.
    Potrzebujesz takiej, w której guma wypełnia kołnierz (wskazany na zdjęciu strzałką)

0
  • #7 19 Lut 2014 19:33
    arti82
    Poziom 9  

Grzałka kupiona, wymieniona, wszystko działa jak należy. Koszt operacji to 35zł i 2h roboty. Dzięki za pomoc.

P.S.
    Tabletki od zmywarki średnio się sprawdziły, odkamieniacz też. Szukam innych sposobów...

0
  • #8 19 Lut 2014 19:41
    movzx
    Poziom 39  

arti82 napisał:
    Szukam innych sposobów...
    Zmienić wyrób proszkopodobny produkowany na republiki bananowe, na proszek będący proszkiem. A cena wbrew pozorom podobna bo większa wydajność.
    To niemal zawsze rozwiązuje problemy ze szlamem w pralce.

0
  • #9 20 Lut 2014 00:52
    peter falk
    Specjalista AGD

arti82 napisał:
    Szukam innych sposobów...

W świetle powyższego: uratuje Ciebie tylko "Car bomba" :D ustawiona razem z Tobą i Twoją pralką w epicentrum wybuchu.
    Daj sobie spokój z poglądami. Pierz przez długie lata w tym Semensie - i tyle.

0
  • #10 15 Lip 2014 07:23
    arti82
    Poziom 9  

Grzałka kupiona, wymieniona, wszystko działa jak należy. Koszt operacji to 35zł i 2h roboty. Dzięki za pomoc.

0