Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic - Rezystancja czujnika ciśnienia oleju

18 Lut 2014 00:19 2616 5
  • Poziom 19  
    Witam, czy ktoś może podać jaką rezystancję powinien wykazywać czujnik ciśnienia oleju zamontowany w Renault Scenic 2.0 16V (F4R)
    Czujnik wymontowany wykazuje opór:
    1.pomiar - 0.1Ohm
    2.pomiar - 4ohm

Zamontowany, odpalony silnik, wolne obroty:
    1.pomiar - OL przekroczenie zakresu
    2.pomiar - rosnąco 1/1,5/1,8/2,1MOhm i OL
  • Poziom 29  
    Jest to czujnik z stykiem rozwiernym, ciśnienie: 0,20 Bar. Tzn. że jeśli nie jest osiągnięte zadane ciśnienie to czujnik jest zwarty do masy, a po jego osiągnięciu następuje rozwarcie styku. Nr renault to 7700417970.
  • Poziom 19  
    Dziękuję za informacje. Mam jeszcze pytanie, czy w sytuacji gdy mam wkręcony czujnik w auto i mierze na bieżąco opór. Gdy silnik chodzi jest OL, gdy go zgaszę opór idzie na np. 1, 2 Mohm'a, po chwili spada do 300Kohm, dopiero po jakimś czasie spada do 20Ohm, czy to może świadczyć o uszkodzonym czujniku? Bo jeśli czujnik jest ze stykiem rozwiernym to albo jest zwarty i powinno być ~0 Ohm, lub OL.
  • Poziom 43  
    Zamiast miernika weź probówkę żarówkową podpiętą do plusa i nią sprawdzaj(zgaszony silnik-świeci, odpalony-nie świeci)
  • Poziom 21  
    Śniący napisał:
    Dziękuję za informacje. Mam jeszcze pytanie, czy w sytuacji gdy mam wkręcony czujnik w auto i mierze na bieżąco opór. Gdy silnik chodzi jest OL, gdy go zgaszę opór idzie na np. 1, 2 Mohm'a, po chwili spada do 300Kohm, dopiero po jakimś czasie spada do 20Ohm, czy to może świadczyć o uszkodzonym czujniku? Bo jeśli czujnik jest ze stykiem rozwiernym to albo jest zwarty i powinno być ~0 Ohm, lub OL.
    Sprawdzaj czujnik po zdjęciu przewodu od instalacji.
  • Poziom 19  
    Czujnik okazał się nie sprawny, wymiana na nowy rozwiązała problem.