Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 7535 - Drukowanie plików graficznych zawiesza maszynę

18 Lut 2014 10:39 1356 7
  • Poziom 26  
    Witam. Chciałbym zapytać, co może być przyczyną zawieszania się maszyny Xerox Work Centre 7535. Drukarka pracuje w sieci. Przy próbie drukowania dużego pliku pdf lub jpeg maszyna sama restartuje , po czym zawiesza na ekranie startowym. Dopiero po kilkukrotnym wyłączeniu zasilania system się uruchamia, ale trzeba usunąć wszystkie prace i dopiero wtedy można pracować dalej. Proszę o wskazówki, gdzie należy szukać problemu.
  • Poziom 20  
    Z jakiego sterownika drukujesz? PCL, PS.
    Którą wersję systemu ma maszyna?

Te informacje powinny pomóc w diagnozie.
  • Poziom 14  
    takie efekty może powodować uszkodzona pamięć, ale popróbuj z innymi sterownikami
  • Poziom 26  
    Dziękuje za odpowiedzi. Jestem użytkownikiem drukarki i nie mam nawet uprawnień administratora sieci. Z tego co wiem administrator robił update oprogramowania, mimo to problem się powtarza. Gdzie szukać informacji o wersji oprogramowania i sterownika?
  • Poziom 14  
    Przyczyny mogą być różne, nie piszesz, co sprawdziłeś ze sterownikami?
  • Poziom 26  
    Nie napisałem, bo jestem tylko użytkownikiem, i nie wiem , gdzie sprawdzić to o co pytacie. W menedżerze sprzętu mam tylko " XEROX Work Centre 7535 PS", na ekranie startowym drukarki wersja oprogramowania interfejsu 061.122.04521
  • Poziom 20  
    W maszynie masz firmware z połowy 2012r, namów administratora do aktualizacji.
  • Poziom 26  
    Problem został rozwiązany. Serwis wymienił dysk twardy i maszyna działa bez problemu. Pozdrawiam