Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkład.bezp.się przegrzewa.zaśmierdziały styk.Pyt.wymianę instalacji?

Jcom2013 18 Lut 2014 12:07 1485 10
  • #1 18 Lut 2014 12:07
    Jcom2013
    Poziom 11  

Dzień dobry
    Mieszkam w bloku czteropiętrowym. W mieszkaniu mam instalacje starą 3x Wkładki bezpiecznikowe
    Wkładki bezpiecznikowe od lewej :
    1- światło 10A
    2- łazienka 16A
    3- gniazdka sieciowe 10A

Na wkładce bezpiecznikowej 10A/400V lub 230V do gniazd sieciowych utworzył się czarny brud, inaczej zaśmierdziały styk plus tego bezpiecznik zaczął się grzać.

proszę o odpowiedz na kilka pytań:
    1
    co może być tego powodem czy przeciążenie , czy może coś innego? co mam zrobić?
    2
    Czy w bloku mieszkalnym mogę wymienić instalacje na wyłączniki nadprądowe lub wyłączniki różnicowo-prądowe?
    3
    Czy za wymianę instalacje nie mając mieszkania na własność pokrywa osoba mieszkająca w mieszkaniu, czy może pokrywa całą instalację spółdzielnia mieszkaniowa?
    4
    Jaki byłby koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Dziękuje za odpowiedz

mam nadzieje ze nie pomyliłem się z tematem odnośnie działu.

0 10
  • #2 18 Lut 2014 12:13
    maystero
    Poziom 24  

ad 1. zły styk jest przyczyna przegrzewanie sie bezpiecznika, należny wyminić oprawę

2.ad. tak
    3. ad trzeba sie dopytać w spółdzielni (czasem zwracają część kosztów)
    4. zależy jaki zakres robót

0
  • #3 18 Lut 2014 12:15
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Jcom2013 napisał:
    1
    co może być tego powodem czy przeciążenie , czy może coś innego?
    Powodem może być brak dobrego styku pod "śrubą stykową".Ma na to też wpływ stałe, przez lata obciążenie.
    Jcom2013 napisał:
    co mam zrobić?
    Najprościej- wymienić gniazdo na podobne.
    Jcom2013 napisał:
    Czy w bloku mieszkalnym mogę wymienić instalacje na wyłączniki nadprądowe lub wyłączniki różnicowo-prądowe? Tak ale ktoś to powinien zrobić"z głowa"
    3

0
  • #4 18 Lut 2014 12:25
    retrofood
    Moderator

Jcom2013 napisał:

proszę o odpowiedz na kilka pytań:
    1
    co może być tego powodem czy przeciążenie , czy może coś innego? co mam zrobić?
    2
    Czy w bloku mieszkalnym mogę wymienić instalacje na wyłączniki nadprądowe lub wyłączniki różnicowo-prądowe?
    3
    Czy za wymianę instalacje nie mając mieszkania na własność pokrywa osoba mieszkająca w mieszkaniu, czy może pokrywa całą instalację spółdzielnia mieszkaniowa?
    4
    Jaki byłby koszt wymiany instalacji elektrycznej?

1. Korozja czyli utlenianie, wywołane: upływem czasu, przeciążeniem, słabym dociskiem, temperaturą, składem powietrza...
    2. Do wykonywania zmian w instalacji elektrycznej, potrzebne są odpowiednie kwalifikacje.
    3. Użytkownik, niezależnie od tytułu prawnego do użytkowania lokalu.
    4. Taki, jak cena niebieskiego auta na parkingu.

0
  • #5 18 Lut 2014 12:42
    Jcom2013
    Poziom 11  

1
    a jest sens wymieniać starą instalację elektryczną na nową? głównie chodzi mi o wyłączniki nad prądowe lub różnicowo-prądowe.

2
    Jeżeli tak to gdzie załatwia się takie sprawy ?
    -w spółdzielni mieszkaniowej, czy gdzie indziej

dzisiaj po 14.00 lub jutro do 14.00 ma przyjść elektryk z spółdzielni mieszkaniowej zobaczymy co powie. nie wiem czy za pytać się tego elektryka o wymianę instalacji , nie wiem czy będzie coś o tym wiedział

instalacja nie jest zniszczona tylko denerwują mnie brudy na stykach.

0
  • #6 18 Lut 2014 14:44
    serwisor
    Poziom 29  

1. Jest sens - a jaka jest moc przyłączeniowa ?

2. Jeśli pytasz o kwalifikacje, to są one potwierdzane przez odpowiednie komisje, po zdaniu odpowiedniego egzaminu.

Pewnie powie ci że nie ma czasu, i masz znaleźć sobie kogoś kto to wykona i pomierzy,
    zapytać możesz, przecież nikt ci w mo... nie da za pytanie.

Jcom2013 napisał:
    ... utworzył się czarny brud, inaczej zaśmierdziały styk ...

Styki mogą być "zaśniedziałe" a nie zaśmierdziałe ...

Jcom2013 napisał:

Ale to jest spółdzielcze, czy własnościowe i wynajmujesz od właściciela?

Z tego co ja kojarzę, to raczej będzie to tylko i wyłącznie twój koszt ...

0
  • #7 18 Lut 2014 15:22
    zbich70
    Specjalista elektryk

Jcom2013 napisał:
    instalacja nie jest zniszczona tylko denerwują mnie brudy na stykach.

Najprawdopodobniej wystarczy je wyczyścić i przestaną "śmierdzieć" i denerwować.

Ale to także nie jest zadanie dla laika.

0
  • #8 19 Lut 2014 16:03
    Jcom2013
    Poziom 11  

wczoraj wieczorem przyszedł elektryk ze spółdzielni wykręcił styk pod napięciem i wymienił styk na nowy
    wymiana nie była taka trudna. ale iskry były przy wykręcaniu.
    ciężko było porozmawiać z elektrykiem ze spółdzielni dużo ale to dużo się śmiał ja swoje mówię a on swoje mówi.
    za pytałem się o wymianę na wyłączniki nad prądowe lub różnicowo prądowe, ale elektryk nic mi nie odpowiedział tylko się śmiał ale wszystko działa jak należy. może napiszę pismo do energetyka zapytaniem o wymianę na wyłączniki nad prądowe lub różnicowo prądowe dziękuje za odpowiedz

0
  • #9 19 Lut 2014 16:08
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Jcom2013 napisał:
    może napiszę pismo do energetyka zapytaniem o wymianę na wyłączniki nad prądowe lub różnicowo prądowe dziękuje za odpowiedz
    Przecież otrzymałeś odpowiedź -sam (za pomocą elektryka) i na swój koszt.

0
  • #10 19 Lut 2014 16:13
    Jcom2013
    Poziom 11  

zdjęcie uszkodzonego styku
    http://rpl12.cba.pl/st/w1.jpg
    http://rpl12.cba.pl/st/w2.jpg

trzeba wkleić adres bo jak się naciśnie na adres to się pokaże logo strony

czytałem wcześniejsze odpowiedzi ale chce się dowiedzieć jaki to był by koszt, czy jest sens to samemu zgłosić, czekać jak oni to wymienią , ponieważ na pionie na wyłączniki nad prądowe lub różnicowo-prądowe pokryła spółdzielnia mieszkaniowa

myślę za temat został wyczerpany

0
  • #11 19 Lut 2014 16:28
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Jcom2013 napisał:
    , czekać jak oni to wymienią ,
    Nikt ci nic nie wymieni wewnątrz mieszkania. Koszt cena materiałów + robocizna->kalkulator kosztów np.w Google.

0