Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel - Wymiana zepsutego silnika Y22XE

18 Lut 2014 13:44 2100 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich klubowiczów
    Jak w temacie padł mi silnik Y22XE czy przy wymianie muszę dawać identyczny czy mogę trochę inny chodzi o to żeby pasował osprzęt i sterownik

kilka pytań
    Z czego wynika norma czystości spalin, jakie są przy tym różnice w konstrukcji
    czy jeżeli zmienie stopień sprężania na S albo Y to jaki to będzie miało wpływ

znalazłem coś takiego

Opel - Wymiana zepsutego silnika Y22XE
  • Poziom 21  
    Przyjacielu, jakie to auto ? 2.2 benzyna to szerszy temat, motor z tylnonapędówki na pasku rozrządu np. omega , czy może nowszy na łańcuchu z np. signum ?
  • Poziom 10  
    wydawało mi się że dosyć jasno opisałem temat
    silnik Y22XE ma pasek rozrządu, nie wiem zresztą jak to ma się do pytań które zadałem generalnie nurtuje mnie tylko to Z czego wynika norma czystości spalin, jakie są przy tym różnice w konstrukcji, chodzi o to czy stary osprzęt i serownik to obsłuży znalazłem już kilka silników Z22XE ale dalej mam dylemat z tym pytaniem.
  • Poziom 21  
    krzychu_sm napisał:
    padł mi silnik Y22XE czy przy wymianie muszę dawać identyczny czy mogę trochę inny chodzi o to żeby pasował osprzęt i sterownik

Wydaje się, że Z22XE podejdzie bez komplikacji. Trochę inny to jaki ? Trochę inny to Z22XE ? Czy trochę inny to X22XE, albo C22SEL, jeszcze bardziej trochę inne, to Z22SE, Z22YH ?
    krzychu_sm napisał:
    czy jeżeli zmienie stopień sprężania na S albo Y to jaki to będzie miało wpływ

W jaki sposób? Silniki S to Z22SE łańcuchowy inny system sterowania, C22SEL prawie dobry, tylko starszy SIMTEC nim steruje (chyba na linkę) jeszcze mały drobiazg, jest z vectry i do omegi trochę zachodu by wymagał.

Więc wracając do sedna , trzeba poczekać na kogoś kto wykonał zamianę Y22XE na Z22XE.
  • Poziom 10  
    Dopiero wymieniłem silnik wstawiłem Z22XE auto już śmig.
    Silnik konstrukcyjnie był identyczny.
    Mam jeszcze jedno pytanko czujnik oleju który jest odpowiedzialny za wyświetlanie informacji na wyświetlaczu "check oil level" gdzie powinien być, został mi przewód
    z kostką wychodzący z głównej wiązki (taki ładny trójnik na wiązce), kostka dwu pinowa biała, przewody brązowy i brązowy z zielonym paskiem.
    Pasując po długości nie mogę znaleźć miejsca gzie go wpiąć.
  • Poziom 10  
    znalazłem, czujnik jest w środku w misce olejowej gniazdo od niego jest przy bagnecie od góry zasłania go poducha od dołu go nie widać.

temat zamykam i dziękuję wszystkim za pomoc.