Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrętka utp 6e - Czym przedłużyć skrętkę ?

18 Lut 2014 13:55 3036 18
  • Poziom 11  
    Witam!
    Czym przedłużyć skrętkę utp 6e, nie tracąc na prędkości, ani jakości ?
    Chodzi o samą przedłużkę, co jest najlepsze ?
  • Poziom 30  
    O jakie przedłużenie ci chodzi; instalacji czy patchcorda?
  • Poziom 23  
    I co rozumiesz przez "6e".
  • Poziom 19  
    Pchasz przez to pewnie 1Gb, więc zakuj na końcu gniazdko, do tego kup brakujący kawałek przewodu, najlepiej takiego samego, zakuj RJ'ke po jednej stronie i RJ lub gniazdko po drugiej.
  • Poziom 11  
    Wychodzi mi ze ściany skrętka, która idzie do routera, chcę ją po prostu przedłużyć.
  • Poziom 21  
    Ethernet 6e czyli tzw. "szóstej kategorii", czyli gigabit Ethernet (tzn. 1 Gb) wg. specyfikacji do 100 metrów, możesz przedłużyć tzw. "repeaterem" lub iść na skróty - kub dobry switch i przedłuż sobie o kolejne 100m.
    Do kabla podłącz switch'a i masz na pewnoe do 100 metrów możliwość przedłużenia.
  • Poziom 11  
    Ta skrętka nie ma nawet 10m.
  • Poziom 19  
    To napisałem Ci wyżej, co zrobić.
    Gniazdko + patchcord odpowiedniej długości
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    ... sznurem od żelazka...
    Filozofia wielka beczka RJ45 i 2 kable połączyć ze sobą?!

kosz...
  • Poziom 21  
    otapi napisał:
    ... sznurem od żelazka...
    Filozofia wielka beczka RJ45 i 2 kable połączyć ze sobą?!

kosz...

Standard okablowania cat. 6e do 100m - nie wiesz ile jest do wtyczki wystającej ze ściany.
    Okablowanie strukturalne czy inaczej zwana sieć logiczna to nie przewód zasilający 230V.
    Jeżeli do switcha masz mniej niż 100m to możesz przedłużać czym chcesz - potem kłania się fizyka :D
    Je zeli urządzenie aktywne podłączone do drugiego końca przewodu pracuje min w kat 5 to policz sobie sam. Byli tacy odważni co przedłużali do 185m, ale potem pakiety giną, transmisje zrywa itp. itd.
    1Gb to max 100m, najlepiej 90m, 10Gb to max 55m. Nie przestrzeganie tego powoduje zakłócenia EMI oraz "łapanie" innych zakłóceń od urządzeń pracujących w pobliżu.
  • Poziom 23  
    sq3evp napisał:

Standard okablowania cat. 6e do 100m

Czy kolega jeszcze nie załapał, że nie ma kategorii 6e? Jest 5e, 6A...
  • Poziom 21  
    Cytowane z wikipediii:

Klasa E (kategoria 6) - projekt stanowiący najnowsze (1999 r.) rozszerzenie ISO/IEC11801/ TIA obejmuje okablowanie, którego parametry są określane do częstotliwości 250 MHz.

A co ma do długości segmentu czy jest klasa 6 czy 6e ??
  • Poziom 23  
    sq3evp napisał:
    Cytowane z wikipediii:

Klasa E (kategoria 6) - projekt stanowiący najnowsze (1999 r.) rozszerzenie ISO/IEC11801/ TIA obejmuje okablowanie, którego parametry są określane do częstotliwości 250 MHz.

A co ma do długości segmentu czy jest klasa 6 czy 6e ??

Cóż, czytanie ze zrozumieniem jest trudne, wiem.
    Powtórzę, nie ma ani klasy ani kategorii 6e.
  • Poziom 21  
    Polecam kurs czytania ze zrozumieniem. Skoro nie ma 6e to co jest ??
    Skoro kolega wie wszystko może wyjaśni problem?
    Zdarza sie, ze w dokumentacji projektu sieci projektant tak pisze i co wtedy ma począć zwykły użytkownik Internetu ??
    Forum jest od tego żeby pomóc, a nie wymądrzać sie kolego...
  • Poziom 23  
    Pomagam, powiedziałem: nie ma kategorii 6e.
    Jest kategoria 5e, 6 i 6A.
  • Poziom 21  
    rwisniewski1 napisał:
    Pomagam, powiedziałem: nie ma kategorii 6e.
    Jest kategoria 5e, 6 i 6A.

Zgadzam się, ze nie ma ale pytanie było o przedłużanie skrętki.
  • Poziom 23  
    Odpowiedź padła: gniazdo i patchcord, a jeśli to ma być "na kablu" to zamiast gniazda sam moduł keystone jack.
    Rozwiązania typu "beczka i RJ-ka" nie spełniają wymogów normy, to, że działają nie znaczy, że działają dobrze.
  • Poziom 21  
    Dokładnie, ponieważ uwzględnić trzeba długość segmentu od aktywnego elementu. Dlatego zalecam podłączyć switch'a i dopiero wtedy przedłużać do 100m od switcha.
    Upieram sie ponieważ nie wiem ile kabla jest do urządzenia. Jezeli wiemy to jak powyższe: gniazd + patchcord min kat. 5.