Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Drukarka AirPrint do ok 500zł

visenna 18 Lut 2014 15:09 852 0
    visenna
    Poziom 9  
    Drukuję niezbyt często (raz na miesiąc?) aczkolwiek często skanuję. Z tego względu poszukuję urządzenia all-in-one (drukarka, skaner, faxu nie chcę) w cenie do około 500zł. Nie przeczę że ideał byłby bliższy 350zł (ze względu na fakt, że rzadko używam) ale za racjonalny wzrost jakości lub możliwości mogę dopłacić więcej. Chciałabym by zamienniki były w cenie ok 15zł lub poniżej. Zależy mi na kompatybilności z AirPrint (obowiązkowe, posiadam głównie sprzęt Apple'a).

Podsumowując wg priorytetów:
    wysoki priorytet
    1. cena do ok 500zł
    2. obsługa AirPrint (lista urządzeń kompatybilnych z AirPrint)
    3. zamienniki do ok 15zł
    niski priorytet
    4. drukowanie dwustronne
    5. wyższa rozdzielczość skanowania (np. 2400 x 4800 zamiast typowych 1200x2400 dla tej półki cenowej)
    6. zamknięta bryła (by kartki lub inne elementy się nie kurzyły - btw. nie muszę trzymać kartek w drukarce, mogę otwierać jakąś specjalną półkę, wkładać tam kartki na czas wydruku po czym wszystko zamknąć - jest to ważne ze względu na niską częstotliwość użytkowania)
    bardzo niski priorytet
    7. drukowanie z pendrive'a
    8. rozdzielczość drukowania (np. 2400 x 9600 zamiast typowych 1200 x 6000 dla tej półki cenowej)
    Reszta rzeczy mnie praktycznie nie interesuje.

Przeglądałam sporo różnych ofert, znalazłam ciekawe drukarki (patrzyłam na parametry i opinie) niestety nigdzie do końca mi nie odpowiada cena eksploatacji:
    1. Brother DCP-J152W
    plusy: cena, airprint
    minusy: abstrakcja cenowa w zamiennikach na allegro
    2. Canon Pixma MG5450
    plusy: posiada wszystkie wymione przezemnie opcje
    minusy: ceny zamienników ok 20zł, na amazon.de piszą, że tusz schodzi mega szybko, na skąpcu ktoś pisał, że jakość skanowania jest gorsza niż w jego starym urządzeniu.
    Dodatkowo znalazłam tu jeszcze model Canon Pixma MG5450S, który jest 20zł tańszy (być może 80zł jak wynika z czyjegoś komentarza na saturnie) i teoretycznie niczym się nie różni. Niestety magic trick poleca na fakcie, że na stronie Canona taki model nie istnieje.

Chwilowo jestem nastawiona na zakup Canon Pixma MG5450S, jednak trochę odstrasza mnie ten komentarz z amazona, iż tak super szybko zużywa tusze, które nie są zbyt tanie nawet w wersji z zamiennikami.
    Ma ktoś może jakiś ciekawy model do polecenia spełniający wymagania z priorytetu wysokiego?